Български Голдeн Ретривър Клуб!

отглеждане на бебе
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 27, 2012 1:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Откакто взехме Кара, бях твърдо решена през нощта да спи в отделна стая, в нейно си легло. Никога не е пускана на дивани, легла, вече няма и желание да се качва. Но при нас скимтенето(което е меко казано) продължи около месец...Мисълта ми е, че трябва да се въоръжите с търпение и нещата ще се получат. Не се отказвайте в началото. Да, неприятно е и няма да може да се наспивате известно време, но ако сте постоянни ще имате успех.

С времето обаче нещата се променят. Вече спи в моята стая, леглото й е до моето Very Happy Но пък моята цел беше да я науча да не се качва по мебелите, което и постигнах. Целият апартамент е на нейно разположение и сама избира къде да спи. Дори когато е сама обаче, никога не се е качвала по нашите легла. Когато въведете правила още в началото, кучето свиква и после може да го оставяте навсякъде без да се притеснявате.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Villy_29
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 27, 2012 10:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Майкъл си спи в отделна стая от самото начало. Първите нощи бяха голямо предизвикателство и за двама ни с бебо, то скимти, плаче, вика ме, а аз лежа в леглото и си хапя юмруците само и само да преодолея неистивото си желание да ида, да го гушна и да го пусна при мен. Така протекоха не повече от пет нощи. Вечерно време, точно преди да го оставя му създадох ритуал, който все още спазвам, макар да е на година и един месец, а именно: пребивавам няколко минути с него в кухнята (където спи той), пуша една цигара (като хубаво проветрявам след това, за да не спи детето на дим), или просто се помотвам небрежно в домакинска работа. Той вече се е унесъл през това време и е заел поза за спане, аз го погалвам, поприказвам му малко (приказка за лека нощ Wink) колко е добър, сладък и колко го обичам <3 и после просто излизам, гася лампата, затварям вратата и той не ме закача до сутринта. Първите дни, съвсем бебешките, му оставях радиото тихичко, както бях прочела в книга, но важното е да разбере, че няма страшно, че не го/я изоставяме, а само си казваме лека нощ.
Относно ранното ставане - първите седмици беше в 5:00, той скимтеше и ме викаше, аз обаче с всяка следваща сутрин удължавах с по няколко минути момента, в който отивах при него и така неусетно се стигна до сегашното положение, в което аз ставам преди него, той си ме чака и стиска момчето. Спим си до 9:00, до 10:00, до колкото искам аз! Забавното е, че откакто имам куче имам вътрешен часовник, който не звъни по-късно от 10:00 Wink
Така че и моят съвет е търпение и постоянство в исканията към косматото съкровище! И воля да не се поддадете на жалните вопли и разтапящия поглед, който все говори "не ме храниш достатъчно, не ме гушкаш достатъчно, не си играеш с мен достатъчно, искам още, още и още....."
УСПЕХ!!! И не забравяйте - обичайте златото колкото се може повече!
Върнете се в началото
Villy_29
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 27, 2012 10:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И да добавя още нещо! В началото си спомням, че всичко изглеждаше много трудно и почти непосилно, но както четох някъде, ако посветите първите няколко месеца, до годинка, след това ще имате едно прекрасно и послушно куче! Препоръчвам ви и книгата на Нона Килгор за породата Голдън Ретрийвър. Има я в някои зоомагазини, а съм чувала, че може да се поръча и он лайн.
Както и се поровете тук, в този форум, откъдето почерпих неимоверно много полезна информация и съвети!
Отново успех и много радостни моменти с бебо!
Върнете се в началото
KraaaS
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Ное 27, 2012 10:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В началото Голд ни събуждаше в 6:00. В момента в 7:30 не мога да го събудя да излезем на разходка...
Върнете се в началото
Pufffyyy
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 10:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря много,ще пробвам да го оставям в коридора,колкото и да ми е жал Sad А имаме и още едно проблемче - страшно много ни хапе...когато го взема да го погушкам, той започва да хапе, седя си на стола той пак идва и ми хапе краката....казвам НЕ,но той не разбира от дума Sad съвет за това????
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
KraaaS
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 11:14 am    Заглавие: Отговорете с цитат

"Не", с по-твърд тон. При мен работи Smile
Върнете се в началото
Pufffyyy
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 11:16 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Повчрвай ми, не мога да го кажа с по-твърд тон...нчмам по-твърд...не знам как да го науча,че като се каже НЕ,значи е НЕ...
Върнете се в началото
pkolev
Потребител

Местожителство: София, Младост 4

МнениеПуснато на: Чет Ное 29, 2012 3:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Я да отговоря като един препатил родител...хехе... Преди 2 месеца и аз питах така отчаян...Хапането ще си мине - растат бебешки зъбки - това си е то...

Преди 2 месеца ходех на работа с две ръце надрани до лактите...С времето Аря регулира натиска, но това е защото аз харесвам да си играя с нея.

Другият метод, препоръчван от всички (даже и от мен), е в момента в който тръгне да хапе или да си играе със зъбки да давате играчка и добра дума... С времето ще почне да си хапе играчките, а не вас Smile
Pufffyyy
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2012 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте отново! Имам 2 въпросчета... Първо съм притеснена,че малкият ми пакостник се чеше постоянно Sad все едно има бълхи,а няма Surprised Някой може ли да ми каже нещо за това?? Другото, което искам да попитам е много ли е лошо,ако го изкарам навън преди третата ваксина? Толкова му се играе на животинчето и ми се иска да излизаме навън вече,за да си издазходва енергията.... Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Fortkn0x
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2012 11:33 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Това с чесането е нормално, мисля, че е от козината. Поне на мен така ми казаха, и моя кучо го прави, макар че си има нашийник за бълхи...И според мен няма проблем да го изкараш преди третата ваксина, аз го изкарвах, жив и здрав е и си расте, и си яде, и си живее животеца! Very Happy Това е мое мнение, ако има някой, който разбира повече, нека да се изкаже, аз може и да греша, но при мен нямаше проблеми Smile
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 06, 2012 11:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Много фактори влияят на имунитета на бебето - кърменето, ваксините на майката (бебетата получават антитела от майчината кърма, за по-добър имунитет майката се ваксинира преди заплождането), начина на отглеждане след отделянето от майката.

Втората, да не кажа и третата ваксина не е достатъчна за изграждане на пълен имунитет. Пиша и третата, тъй като все по-често, 6-7 месечни кучета преминали пълната схема на ваксинация се разболяват от вирусите, включени във ваксината.

Отделно околоната среда, бездомните кучета и бебетата им разнасят не малко зарази, в повечето случаи те не са ваксинирани никога, а вирусите на ганата, парвовирозата, корона вируса и т.н. оцеляват с месеци в околната среда. Много опасна за кучетата като цяло е лептоспирозата, която се разнася от плъховете, следователно и котките (хранителна верига).

Дали ще изкарате бебето навън без 3-та ваксина е ваше решение, сама преценете дали ползите ще са повече от рисковете.
Crawler
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Мар 05, 2013 7:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте ! Very Happy От 7 дена в семейството си имаме едно много сладко , хапещо и т.н. голдънче на 42 дена. Следя сайта от преди да го вземем, за да се "образовам" за всичко свързано с голдъните. Единственото нещо, което не разбрах е - ходенето до тоалетна ... Купих му пелени (продавачката ме увери ,че са със специални феромони, които да го привличат), обаче то милото пикае навсякъде, но не и върху тях . Всеки път като видя, че му се пишка го дигам и го нося на пелената, но никакъв ефект - не иска. Оставям му я през деня там където е свикнало да пикае, обаче не, та не - пикае другаде (навсякъде). Предположих, че може да е нещо от пелената (което не ми се вярва) и опитах с вестник, ала никакъв напредък. Имам чувството, че това куче нищо не разбира ... да му говориш, да му показваш - няма ефект. Само тича, хапе, спи, яде и пикае Very Happy Някакви идеи ?
Върнете се в началото
pkolev
Потребител

Местожителство: София, Младост 4

МнениеПуснато на: Чет Мар 07, 2013 8:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Crawler написа:
Здравейте ! Very Happy От 7 дена в семейството си имаме едно много сладко , хапещо и т.н. голдънче на 42 дена. Следя сайта от преди да го вземем, за да се "образовам" за всичко свързано с голдъните. Единственото нещо, което не разбрах е - ходенето до тоалетна ... Купих му пелени (продавачката ме увери ,че са със специални феромони, които да го привличат), обаче то милото пикае навсякъде, но не и върху тях . Всеки път като видя, че му се пишка го дигам и го нося на пелената, но никакъв ефект - не иска. Оставям му я през деня там където е свикнало да пикае, обаче не, та не - пикае другаде (навсякъде). Предположих, че може да е нещо от пелената (което не ми се вярва) и опитах с вестник, ала никакъв напредък. Имам чувството, че това куче нищо не разбира ... да му говориш, да му показваш - няма ефект. Само тича, хапе, спи, яде и пикае Very Happy Някакви идеи ?

Со кротце, со благце и со манджа всичко се получава. Търпение му е майката и манджа Wink Те от друго нашите хаймани не разбират.

В конкретния случай - дебнете да започне да се ослушва за пиш и мъкнете на пелената. Ако малкото кривне - пак връщате там. Така докато не пишне върху нея. Щом свърши - ГОЛЯМААА радост и даване на наградка. Така повтаряте постоянно и по някое време диването ще се научи, че като пикае върху пелената има ядене. Има лека вероятност да почне да пикае и когато не му се пикае само и само да има манджора Wink хехе
Кари
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Мар 12, 2013 12:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Нашата Кари е на 4 месеца. Накратко командите "седни", "дай лапа", "легни", "дръж" (за да тича след хвърлена играчка), "донеси" сме ги овладяли - като изключим, че навън топката не се носи, а се приватизира и ме разиграва мен "ела-си-я-вземи", последвано от "да-ама-не". Вкъщи пикането и акането е на пелената, освен ако не е имала достъп до нея или е била по-мръсна, отколкото е очаквала. Спи самичка в кухнята от втория ден, не вдига шум с часове през деня, прави бели, само ако не й харесат рекламите в брошурките или не сме си хвърлили найлоновите торбички в кофата. Въбще, дотук куче-мечта.

НО, как да се справя с хвърлянето по непознати - прави го от радост, но не носи табелка с подобен надпис на врата си. Има хора, които се страхуват, има хора, които се притесняват с основание, че ще им изяде баничките в торбичката, да не говорим, че най-често цапа облечените "неблагоразумно" в светло облекло. Тогава е глуха и бърза. Неконтролируема! Приемам съвети!
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Мар 15, 2013 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това със скачането си е проблем на породата Laughing Колко злобни погледи съм изяла, защото докато дотърча и кажа "не", "звярът" е скочил върху някого...Но както и да е.

Техниките, които ние прилагахме, бяха- първо да го отучим да скача по нас самите- като се втурне, казваме спокойно и твърдо НЕ, ако скочи- с коляно леко се бута назад и когато седне и се успокои- лакомство.
Ако скача- никаква радост от нас, игнориране на кучето.
Ако се радва под друг начин- върти се в кръг примерно, сумти, се радваме и ние и всичко е наред Laughing

Познати хора могат да се инструктират да правят същото.

За съвсем непознати се опитваме само с "НЕ" или друга команда- седни, място, той не иска вече да скача по тях. Единствено с хора, които познава и обича, но вижда рядко, още имаме проблем- но това е, защото го поощряват- радват му се, като скача въпреки нашите обяснения да не правят така. Малко или много сме се примирили със скачането по "бабите".

Това е в общи линии- покажете му на какво се "радвате" и вие и поощрявате с лакомство и какво не ви харесва (с НЕ ).
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Следваща
Страница 9 от 11

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети