Български Голдeн Ретривър Клуб!

Голдън-пенсионер... живота на едно старче.
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Нед Ное 08, 2009 7:29 pm    Заглавие: Голдън-пенсионер... живота на едно старче. Отговорете с цитат

Мисля, че това ще е една много полезна и вече нужна тема за тези, които имаме Голдъни, които вече не са първа младост

Моето мнение за възрастните Голдъни е, че са ужасно красиви с побелялата си украска Rolling Eyes

Можем да споделяме грижите за вече изхабените зъби, появата на "ленивост" у кучето, неприятни неща като бучици и т.н. и т.н.

Последната промяна е направена от mi6eto_i_ashley на Чет Яну 17, 2013 5:56 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 09, 2009 1:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кога едно куче е възрастно , това е въпрос на усещане на кучето.Не че могат да се пренебрегнат годините , ама голдените са с детска душа и май не остаряват лесно, не се дават така да се каже.Неската (нали ми е слабост) може да е ветеран , ама за игра слага и бебоци в джоба си.Така че какво са няколко бели косъма тук или там Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 10, 2009 3:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Aaa играта винаги е на първо място Wink При нас значително намаля желанието някой да ни джвака ушите нон-стоп, но не пропуска шанс да се вдетени и да полудува с Лорката и "Кравичката" Laughing
Ашката побеля доста бързо, ето една снимка от миналата година

Тук е на 6г.

Много красива украска има с тези бели косъмчета Cool

Единственото, което ме притеснява и исках да споделя с вас са едни топчета, които и излизат. Ходихме по ветеринари, едните казаха, че са запушени мастни пори и не могат да кажат нищо, без операция и изследване на топчетата. Другите взеха проба със спринцовка и казаха, че са доброкачествени туморчета и ако не я дразнят няма да ги махат, ако аз не сметна за необходимо. С годините обаче излизат нови и нови.. не са много големи, но на мястото обада козинката, а на пипане е меко като парче месо.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на Мелина, че сложи темата във "важни", защото се надявам след време да влезе като добър съвет за всички, които сега пишат в тази над нея- "Отглеждане на бебе" Wink Годините минават адски бързо в игри и разходки... Rolling Eyes Кучетата ветерани имат много повече нужда от вас, отколкото едно бързо растящо бебе.

Върнете се в началото
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отворих темата преди почти 4 години, а от тогава "доста вода изтече"... Ашката е вече на 9години и половина. Мога да споделя, че поради лошото развъждане на което тя е плод, се подложихме на всички мъки, които може да има тази порода.
Да започнем с дисплазията... не е в най-тежката си форма, но определено с възрастта се влошава. Правихме снимка на тазобедрени стави през 2007г. Тогава още не се правеха и лакти. Оказа се, че е с B на десния и C на левия заден крак. Снимките направи д-р Георгиев от син кръст. Не каза да правим нещо конкретно, което по-нататък би облекчило болките в ставите. Оставихме нещата такива, каквито си бяха.
Малко снимков материал Wink

[/img]

Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много разнежваща тема Smile

аз нали имам слабост към кучетата на почтена възраст. Мишето, най-първото ми куче пуделът Карла имаше абсолютно същите доброкачествени туморчета след 10тата си година (почина на 17 мир на козината и ). Тогава, преди 100 години на нас не ни препоръчаха да ги пипаме, даже напротив.Трябва да се следят обаче. Ако няма зачервяване, подуване и пр. са си ок и не пречат.
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От вчера имаме по-сериозен проблем, но реших да разказвам подред случките.. сега тъкмо отиваме на доктор. Онзи ден кучката се схвана, краката започнаха да треперят, тя ги пази.. вечерта падна по лице от багажника на колата- явно си пазеше предната лапа и реши, че по-добре да се приземи по лице на асфалта, което се оказа не толкова добра идея тъй като си разби брадата, но всичко стана толкова бързо, че не можах да отреагирам... вчера се схвана пак и беше ясно, че сме за лекар.. шипове по целия гръбнак- нелечимо...

Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами и Кара има шипове, а е само на 2,5 год... с възрастта това са нормални неща. Дава се нещо при по-силна болка и така..Няма лечение, но се поддържа някак си.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пожелавам на Ашлито да има спокойна и приятна "зряла възраст" и минимални проблеми Wink

На Дейв при един рентген (заради глътната играчка) му откриха някакви удебелявания на гръбнаха горе между прешлените...лекарят отказа да коментира какво е, понеже не бил невролог, каза, че според него не е нормално за куче на 2 години и че подобни се срещат обичайно при по-възрастни кучета и да го следим (препоръча нов рентген след няколко месеца, още не сме отишли, чудя се честите рентгени дали ще доведат до нещо наистина...).

Та, много сложно го обясних, но се чудя дали това е "шип" и дали има профилактика (може ли кучето да си тича и скача, или трябва да го ограничаваме?).

Знам, че трябва да идем пак, но е много сложно, тъй като неврологът им рядко е там, пък и не ми се иска да си мъча кучето с рентгени (събраха му се 2 за няколко месеца, на мъжа ми съответно също, нали го държи...)
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 18, 2013 8:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По-добре занеси снимката на друг за мнение...аз както винаги препоръчвам д-р Георгиев или Димов. Ако е шип лечение няма...и нищо чудно да се окаже нещо наследствено... Mad
Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 19, 2013 9:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

100 не, ами 1000 пъти подкрепям думите на Маринчето.
Не ми се струва логично шиповете да са причина за подобно внезапно състояние. Димов или Георгиев биха били и моят избор
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2013 5:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

marin4eto_50 написа:
По-добре занеси снимката на друг за мнение...аз както винаги препоръчвам д-р Георгиев или Димов. Ако е шип лечение няма...и нищо чудно да се окаже нещо наследствено... Mad

В коя клиника бяха те, имате ли контакти?
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Яну 21, 2013 5:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Д-р Димов е в клиника Бест Вет - 02/9588130; 0888418898

Д-р Георгиев - Син кръст - 02/979 09 35; 0898 361 903

Ние попринцип посещаваме Син кръст, но поради това, че не успяха да поставят точна диагноза, отидохме в Бест Вет. Преди седмица Димов разчете рентгеновата снимка на Кара и се оказа, че има шипове по целия гръбначен стълб. Всички бяха много изненадани заради възрастта й... Дано при вас да не е същото, а нещо, което е лечимо.
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 22, 2013 12:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси много, ще запишем час, първо ще опитаме с Георгиев, че ни е по-близо.

Съжалявам за Кара, през какво ли не минахте вие, егати и късметът Sad Те шиповете хубаво не са лечими, но как точно се отразяват на кучето- има ли болки, може ли да тича и скача нормално, какви са проблемите точно? Или се проявяват по-силно след години?
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 23, 2013 9:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Мисля, че нещата не опират до късмет...Повечето от заболяванията са могли да бъдат избегнати, но.. няма да коментирам. А иначе при Кара често докато играе с друго куче или през нощта се получава някакво схващане или прещипване на нерв. Болката е много силна, започва да скимти, не може да се движи. Добре че има хора, които да ми я носят от поляната...Последствията от всичко това са свързани по-скоро с поведението й...вече не играе с нито едно куче. Последният път когато си играехме я хванах за кръсчето, изквича от болка(тогава още не знаех за шиповете). Оттогава когато тръгна по-рязко към нея я е страх...Просто вече не е същото щастливо куче...Аз внимавам и почти не я пипам, защото ме е страх да не я заболи...

д-р Димов ни изписа едно лекарство, ако не облекчи състоянието, каза че има и други варианти. Не ми спомена за по-особени неща, които трябва да правя, но ни предстои често ходене, ще попитам.

Успех и дано не е нещо сериозно!
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети