Български Голдeн Ретривър Клуб!

Проверяват за регистрация на домашните кучета
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 3:05 pm    Заглавие: Проверяват за регистрация на домашните кучета Отговорете с цитат

До месец стартира акция на Столична община съвместно с Регионалната ветеринарномедицинска служба за проверка на регистрация на домашните кучета, информират от СО.

В акцията ще участвуват служители на Столичния инспекторат и районните администрации. Съгласно Закона за ветеринарномедицинска дейност собствениците на кучета са длъжни да ги регистрират в лицензираните ветеринарни участъци или в Регионалната ветеринарномедицинска служба.

При регистрацията задължително се представя документ за платена такса от съответната районна данъчна администрация. От таксата са освободени кучета на хора с физически увреждания; служебни кучета в организациите на бюджетна издръжка; кучета, използвани за опитни цели; кучета, използвани от Българския червен кръст; кастрирани кучета и ловни кучета.

Такса не се заплаща и от собственици, които отглеждат кучета с цел развъждане и членове на киноложки клубове, членове на Българската републиканска федерация по кинология или на други български или международни киноложки федерации, които извършват развъдна дейност на чистопородни кучета.

При нарушение на собственика ще бъде налагана съответната глоба.

От тук: http://dnes.dir.bg/2010/01/21/news5735656.html
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 3:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Пълни л***а. Поредната тъпня! Нали се сещате, че никой с нищо не може да докаже, че дадено куче е с платен/неплатен данък и че това е точно кучето за което говорим. Мен вече се опитаха да ме глобят преди около 2 месеца. Някакъв надъхан чичко, който искаше 10лв. на ръка и ме заплашваше, че ще извика полиция, иначе ми вика "ела по в страни, да не гледат хората" Laughing НА НИКОЙ И ЗА НИЩО НЯМА ДА ПЛАТЯ, ПРИ ПОЛОЖЕНИЕТО В КОЕТО СА НИ ПОСТАВИЛИ ДО МОМЕНТА! Имат толкова много за оправяне... С какво ще докажа, че кучето ми е кастрирано!??! Ще го "опна" по гръб и ще го накарам да търси белег от операция или!??! Въобще не ми се и мисли... ДА СЕ ОПРАВЯТ! Evil or Very Mad

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 4:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За това сме на това дередже, защото всеки вика "аз пък що да плащам". Скоро няма да се оправи!

П.С. От над 200 000 кучета в София са регистрирани едва 350 - не с платен данък, а регистрирани!

Е как очакваме да има после полянки за кучета и всякакви други екстри!

Лично моето мнение, аз съм за глобите, не си плащаш данъка-глоба, не чистиш след кучето - глоба, разхождаш го без повод- глоба!
Valia & Kara
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 4:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eli i maxi написа:
Лично моето мнение, аз съм за глобите, не си плащаш данъка-глоба, не чистиш след кучето - глоба, разхождаш го без повод- глоба!

Присъединявам се към мнението ти!

Само да добавя, че кастрацията лесно се установява - пише я в паспорта на кучето.

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
kari2009
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 4:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм съгласен,но след като ще плащаме данък поне да има и градинки за разходки,че както е тръгнало с това строителство скоро ще трябва да ги разхождаме по покривите на сградите.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Veselin
Потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kari2009 написа:
И аз съм съгласен,но след като ще плащаме данък поне да има и градинки за разходки,че както е тръгнало с това строителство скоро ще трябва да ги разхождаме по покривите на сградите.

Така е. Ние си плащаме данъка, но полянки за разходка почти няма. В Пловдив даже заградиха част от полянката на Младежкия хълм, само защото се оказала собственост на някакъв си реститут. Evil or Very Mad И ако това са ми полянки за разходка.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Веско, в Пловдив направиха три поляни за кучета, заградени с кошчета, с уреди за аджилити и т.н..

За София, всяка община е определила места за разходка, а това, че на някой му е по-лесно да не знае е друг въпрос.

Отглеждането на едно куче предполага и разни задължения.
Колко от нас чистят след кучетата си?
Колко са тези, които ги разхождат според изискванията на закона- на повод?

И на мен не ми е приятно да плащам данъци, но това все пак не е пожелание!
Overlorda
Потребител

Местожителство: Банкя, София

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От горенаписаното да разбираме ли, че като сме членове на БГРК няма да плащаме данък?
А и ако имаме повече от едно куче и пак сме членове?
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Overlorda написа:
От горенаписаното да разбираме ли, че като сме членове на БГРК няма да плащаме данък?
А и ако имаме повече от едно куче и пак сме членове?

Аз до колкото разбрах това се отнася за членовете-развъдчици.
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нали се сещате кой ще глобяват?! Аз ИСКАМ ДА СИ ПЛАТЯ, но не плащам данък за имот и не третирам кучето си като имот! Определено спазвам "писаните и неписаните правила" и колкото и нескромно да звучи се смятам за един прилежен и грижовен стопанин на куче! АЗ ЧИСТЯ СЛЕД КУЧЕТАТА СИ, АЗ ВОДЯ КУЧЕТАТА СИ НА ПОВОД (до парка!!! А след това?!- кой ще ми обещае, че там няма да ме глобят?!), АЗ КОНТРОЛИРАМ КУЧЕТАТА СИ (когато са и когато не са на повод- защото съм отнела от времето си, от почивката си, от нервите си и съм ги вложила с цялата си любов в тях!), АЗ РЕДОВНО ВОДЯ КУЧЕТАТА СИ НА ВЕТЕРИНАР (защото ме е грижа за тяхното и моето здраве), АЗ СОЦИАЛИЗИРАМ КУЧЕТАТА СИ В ОБЩЕСТВОТО... и т.н. и т.н.! Искам да съм сигурна, че като изляза някъде с тях, няма да ни нападнат глутницата бездомни (както добре знаем- ТЕ СА НА ОБЩИНАТА!) и искам да има място в което ще съм спокойна кучетата ми да тичат на воля и да играят без да се страхувам, че ще ги блъсне кола! Искам да глобят всеки, който не полага ЕЛЕМЕНТАРНИ ГРИЖИ (храна, вода и подслон!) за кучето си! И искам да направят кастрацията ЗАДЪЛЖИТЕЛНА за кучета негодни за развъдна дейност! А АЗ ЩЕ СИ ПЛАТЯ!

Цитат:
Само да добавя, че кастрацията лесно се установява - пише я в паспорта на кучето.

На моето не пишеше! Това ме учуди...

И още нещо- задължават ни да носим паспорта на кучето постоянно с нас, при положение, че паспорта може да се повреди за много кратко време, понеже е от хартия...!??? Shocked

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление задължителната кастрация няма да помогне.
По-голям ефект ще имат реален контрол и огромни глоби!
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 21, 2010 7:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
реален контрол и огромни глоби!
НАД ПРАВИЛНИТЕ ХОРА! Evil or Very Mad

Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 9:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Overlorda написа:

Не. Това, което е написано във въпросната статия е неправилно.

Не знам, защо вашите ветеринари не са отразили в паспорта кастрацията. Когато ходих в общината да си плащам данъка, принтираха именно това, за да ме освободят от него. Не е чак такава грижа, да се принтира от паспорта една страница, за да не носи целия. Ако искаш нещо, намираш начин. Wink

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Peter_Topsi
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 10:00 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Такса не се заплаща и от собственици, които отглеждат кучета с цел развъждане и членове на киноложки клубове, членове на Българската републиканска федерация по кинология или на други български или международни киноложки федерации, които извършват развъдна дейност на чистопородни кучета.

Красене, знаеш ли дали това го има официално някъде, защото в закона това не е споменато, доколкото знам.

Имам и един въпрос към eli i maxi. Къде е публикуван списък с местата на които могат да се разхождат свободно кучета във всяка община в София.
Благодаря предварително
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 11:17 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Попитай в общината по местоживеене, там ще ти кажат.
Аз попитах в нашата и ми казаха, че алеята покрай бул. България в кв. "Бели брези" е предвидена за разхождане на кучета.
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети