Български Голдeн Ретривър Клуб!

Проверяват за регистрация на домашните кучета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 11:32 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Peter_Topsi написа:
Красене, знаеш ли дали това го има официално някъде, защото в закона това не е споменато, доколкото знам.

Мне, не съм видял някъде официално, ама не съм и търсил... Гледам, че Хлебаров е писал който не иска да плаща данъци, да си извади членска карта от съответния клуб, ама как ще се различават тези, които развъждат от другите - идея си нямам...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Peter_Topsi
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 22, 2010 12:28 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Открих го. чл. 35 от Закона за защита на животните.

Но не мога да намеря къде е задължението на кметовете да определят места за свободно движение на кучета. И в двата закона задълженията са само за собствениците, а права няма никакви.
Странни закони са това.
Което разбира се не е основание за неспазването им. Нашите кучета са регистрирани в общината от 2005г. Бяха под номера 2 и 3, едва ли списъка след нас е нарастнал неимоверно Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
wolf
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Яну 29, 2010 11:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Лично моето мнение, аз съм за глобите, не си плащаш данъка-глоба, не чистиш след кучето - глоба, разхождаш го без повод- глоба!

Защо като не го разхождам без повод да има глоба ? Тук не съм съгласен.За мен едно куче трябва да има свобода на действия (разбира се регламентирани от мен) Досега никога не е правил проблем на дете или друг човек Wink
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защото има хора, които ги е страх от кучета, защото освен вашето куче по градинките има още много хора с домашни любимци, който може да не искат да бъдат притеснявани от чуждо куче !
Аз не виждам нищо нередно в тази забрана, а ако някой иска да пуска кучето да тича има места на които това е позволено !
wolf
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 1:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
Аз не виждам нищо нередно в тази забрана, а ако някой иска да пуска кучето да тича има места на които това е позволено !

Къде са тези посочени места, където е позволено ? Сигурно ще ги направят с кошчетата за кучета и на втория ден нямаше торбички...
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Яну 30, 2010 3:21 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Питайте в общината, нали не очаквате аз да знам къде е мястото определено за кучета във вашия квартал?
Освен това кучето трябва да е на повод и от съображения за неговата собствена безопасност !
wolf
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 7:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Цитат:
А що се отнася до пликчетата съдейки по това, което съм виждал - 90% от хората не си събират след кучето и това, че пликчета наистина нямаше на втория ден мога спокойно да кажа, че проблемът са малоумните гаменчета в парковете.
Но сте прави за едно - човек няма как да разбере кое място е отредено за кучета от общината.

Поне при нас пликчетата, не бяха взети от гамени, а от пенсионери.

Иначе, нека се изяснат нещата относно места за кучета.Засега никъде не е регламентирано.Скоро и не очаквам
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Фев 03, 2010 11:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както вече по-горе писах, места има, но колко от нас са се поинтересували къде са?!
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Фев 11, 2010 3:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://forum.dog.bg/-t32033.html
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Чет Фев 11, 2010 8:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как, питам аз, може да се приложи закона в действие, ако кучето е в ранна възраст и има нужда от приучаване към новите му хигиенни навици и съответното му извеждане през 2-3 часа?! Как биха реагирали околните на това, че то не винаги ще може да "улучи" подходящото място за "работата" (пишкането по-специално, другото може да се събере с малки изключения)?! Надали повечето кучета биха устискали до парка или където и да е това "място за разходка на кучета", след като от 9 часа не са излизали по нужда!??! Смятам кучето си за доста интелигентно, но е невъзможно да му обясня как да стиска докато види табелка (АКО ИМА ДЕ?!) "място за разходка на кучета"!

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Dre
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 16, 2010 3:15 pm    Заглавие: Места за разхождане на кучета Отговорете с цитат

Ето какво ми отговориха от район "Триадица" на въпроса "Къде на територията на района могат да се разхождат домашни любимци?".

"Здравейте,
Във връзка с писмо № СИ 0800-1/03.02.2010г. на г-жа Веска Георгиева Директор на Столичен инспекторат и в изпълнение на Заповед № РД-09-183/08.02.2010г. на г-жа Йорданка Фандъкова Кмет на Столична община, Районната администрация предлага следните места за разхождане на домашни любимци на територията на район “Триадица” както следва:

1. Южен парк – 2-ра част – зад музея “Земята и хората”
2. Южен парк – 4-та част – поляната под басейните на Правителствена болница
3. Всички междублокови пространства на територията на района на които няма изградени детски площадки.

Очакваме в срок до 09.03.2010 г. включително, Вашите мнения, относно определените места за разхождане на домашни любимци на територията на район “Триадица”.
Във връзка с горното, Ви каня на 10.03.2010г., 10:30 часа в сградата на район “Триадица” – ул. “Алабин” № 54, ет. 3, стая 301 за обсъждане и консултации на предложените места.

Поздрави!
Ангел Динков
Главен специалист "Екология"

Чакам отговор и от район "Средец", за да видим как стои въпросът с Борисовата градина.
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 16, 2010 3:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За район Красно село http://www.krasnoselo.net/events.php?tab=new&eyear=2010&eid=56
kera i eva
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 03, 2010 5:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

по любимото BTV днес заявиха, че всички кучета над 10 кг задължително с наморник. понеже го хванах репортажа по средата. това проекто закон(наредба) ли е или голдъните ще ги опаковаме
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 03, 2010 5:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

kera i eva написа:
по любимото BTV днес заявиха, че всички кучета над 10 кг задължително с наморник. понеже го хванах репортажа по средата. това проекто закон(наредба) ли е или голдъните ще ги опаковаме

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=2367
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, искам да попитам нещо във връзка с регистрацията в общината.
1. Знаете ли точно как става това, т.е. при вас колко време отне, само на едно място ли се ходи, наистина ли трябва точно в рамките на 2 седмици след навършване на 6 месеца? при нас това се пада по нова година/ началото на януари, когато ще е лудница по учрежденията...
2. Мога ли да си платя данъка за няколко години напред? Нямам нищо против кучето ми да е регистрирано, но не ми се виси по опашки всяка зима в работно време..или поне да се плаща по банков път?
3. гаден въпрос, ама имам причини да го задам (не свързани с моето куче). Когато едно куче почине, как става "отписването" му от общината?
4. Наистина ли има смисъл регистрацията и носи ли ни нещо освен чувството за изпълнен граждански дълг?Както казах, искам да го регистрирам, но ми се струва,че така ще имам много повече задължения, отговорности и проблеми, в сравнение с хората, които не са си регистрирали домашните любимци. Това си става още едно задължение за много време напред. Иска ми се да намеря някаква причина да го регистрирам, някакъв смисъл...ама това е вече обширна тема, няма да ви карам да задълбавате...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети