Български Голдeн Ретривър Клуб!

Проверяват за регистрация на домашните кучета
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 2:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Отиваш в общината и питаш къде можеш да си платиш данъка за кучето (ако е кастрирсно- само се регистрира, не се плаща нищо!), попълваш една бланка и плащаш на касата. Дават ти една хартийка, която трябва да пазиш. Това за 2 седмици след навършване на 6 месеца не съм го чувала, но ми се струва малко пресилено, можеш да си го спестиш. Laughing
2. Не мисля, че можеш да плащаш данък за напред, догодина може да се смени... Мой съвет е ако кучето ти няма родословие и не е годно за развъдна дейност, да го кастрираш. Така ще си спестиш изобщо данък-куче.
3. Това не го знам. Embarassed
4. АЗ НЕ СЪМ РЕГИСТРИРАЛА НИТО ЕДНО ОТ КУЧЕТАТА СИ, СЪВСЕМ УМИШЛЕНО! Смятам, че не е нормално да плащаш данък и да няма НИТО ЕДНО специализирано място за разходка на кучета (АЗ ПОЧИСТВАМ СЛЕД КУЧЕТАТА СИ!!!), а още по-малко във всеки район да има места за разходка. Ако това се промени, ЩЕ ПЛАЩАМ С КЕФ!!! Двете ми кучета са кастрирани, сега ще кастрирам и третото. И трите са без родословие и нямам намерение да ги развъждам и да си създавам здравословни главоболия. Темата наистина е обширна. Мен за 10 години, нито са ме проверявали, нито ще имат шанса да ме глобят! За мен няма смисъл от този ми граждански дълг.

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
veli777
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мише, много съм съгласна с теб! Абсолютно няма смисъл да се регистрираме. Достатъчно е, че плащаме на входа като пълноправен член, пък сега и да плащам данък... защо? Събираме си акитата и си ги хвърляме, водим се на каишка на обществени места и улици, никого не заплашваме. На всичкото отгоре, нито общината се е загрижила да построи паркове, където спокойно да си пуснеш кучето да тича и да играе, нито пък се е погрижила за безпризорните животинки, които се скитат по улиците на градовете... поне за нещо да се оползотворяват средствата от данъци... съгласна съм да плащам, поне да построят един нормален приют за кучета, а не "затвора" в Каменар, където ги погубват Evil or Very Mad България е най-абсурдната страна! Европейци сме били...
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 4:05 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А с какво да се построят тези паркове след като мнозинството собственици на кучета казват "Защо да плащам?"?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
veli777
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми нека обявят публично, нека има прозрачност на средствата, аз откъде да знам в чий джоб ще влязат парите ми??? И после гледаш кмета с С класа мерцедес......... Evil or Very Mad
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 4:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

В София миналата година имаше регистрирани 350 кучета, колко от тях са били освободени от такса никой не знае.
350х24=8400лв.

В Сеславци например на ден общината дава 40 кг. храна, това са около 40 лв. на ден.
Ти сама сметни за колко дни има осигурена храна тези кучета.
Или как например общината с 8400 лв. да построи по една площадка за кучета във всеки един от 24 -те района на града?

П.С. Никой не ни казва къде отиват данъците за апартаментите ни и колите ни, но ги плащаме нали?
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 5:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакай малко - да не искаш да кажеш, че всичко трябва да е на самоиздръжка??? Ми тогава да не се строят детски градини, училища, болници и прочие ПРЕДИ нуждаещите се от тях да съберат парите, а?

НАВСЯКЪДЕ в НОРМАЛНИТЕ държави държавата се грижи за създаване на условия за ползване, СЛЕД което започва да налага правила за спазването на тези условия и евентуално събира такси.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Все пак сме в България, тук всичко е на обратно.

И не, не искам да кажа това.

Искам да кажа, че докато не започнем да поемаме всички отговорности като стопани на кучета не можем да очакваме някой да прави нещо за нас.
Върнете се в началото
Lenard
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 6:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ели, като плащам данък за апартамент и кола знам защо го правя и какво получавам насреща. За кучето още ми е много хикс - данъкът за него е същия като за колата ми за нея поне имам някакви разбити пътища, по които да карам, но като изляза с кучето се чувствам като най-големия криминалист, защото навсякъде е забранено за него, въпреки че съм най-примерната и винаги си почиствам след него, водя го изкъсо и тн., но все на някой му пречи или съм в някакво обществено нарушение Evil or Very Mad Нямам против да плащам без нещо материално насреща, но поне да има някакви нормални правила и тази регистрация да помага с нещо например, когато се изгуби или открадне. За какво да го плащам този данък - че диша обществен въздух ли ?! Едни съседи до нас са си го регистрирали и съвестно му плащат всичко и тн., но са се преместили и са забравили да му сменят адреса и сега имат 200 лв глоба... При други обстоятелства щях да съм първа на гишето, но съм толкова отвратена от всичко... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 6:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

eli i maxi написа:
Искам да кажа, че докато не започнем да поемаме всички отговорности като стопани на кучета не можем да очакваме някой да прави нещо за нас.

Може ли да те перифразирам малко: докато държавата не започне да поемаме всички отговорности като стопани на хората, не може да очаква някой да прави нещо за нея.
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Дек 15, 2010 6:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Lenard написа:
Едни съседи до нас са си го регистрирали и съвестно му плащат всичко и тн., но са се преместили и са забравили да му сменят адреса и сега имат 200 лв глоба... При други обстоятелства щях да съм първа на гишето, но съм толкова отвратена от всичко... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

И мен това ме спира. Не искам с едната регистрация да се обвържа с общината завинаги едва ли не и да съм длъжна за всичко да се отчита, иначе някакви абсурдни глоби...Плюс това чух и за някакви проблеми с починали кучета, които нямало как да се отпишат и било голяма хамалогия...Та ще се радвам ако някой знае за това.

Мише, кучето ми е с родословие, но дали ще го развъждам не мога да кажа на този етап, все пак е твърде малък, за да се знае дали ще има нужните качества, а и аз не съм мислила много по въпроса. Тъй че дори да го кастрирам, няма да е идната година, а данъка както казах трпбвало да се плати първите дни на януари...и затова сега съм в чуденка. Съгласна съм с Ели, ако парите отиват за бездомни кучета, съм готова и два пъти повече да платя, но съм съгласна и с другите и такива неща като глоба за нов адрес доста ме притесняват...

Междудругото, ние имаме късмета да живеем близо до поляни, където почти няма хора и няма забрана за кучета, но май съвсем скоро и тях ще ги застроят (дано не). Тъй че не мога да кажа, че имам проблем с разходките, нито, че общината е помогнала по някакъв начин (това е само една пустощ с неясен статут). Уф наистина не знам какво да правя, иска ми се да постъпя правилно, но да не страдам после от това...
Върнете се в началото
Peter_Topsi
Site Admin

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2010 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Любимата ми тема. Българинът иска нищо да не плаща, но пък държавата да му дава и плаща за всичко.
Аз пък си плащам съвестно всички дължими данъци, такси, осигуровки и т.н. защото само така ще има и за пътища и за площадки и за детски градини... иначе няма откъде да дойдат парите.
Върнете се в началото
veli777
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2010 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Съгласна съм, но нека да има прозрачност и съответно резултати от използваните средства. Какво до момента са направили от данъците на колите? Пътищата от години не се поддържат така, както трябва! Запълват дупки, които след месец отново са зейнали, че и двойни! Миналата зима Варна беше като след бомбардировка и то по булевардите и главните улици! Как да им имам доверие? Нека да обявят публично, че средствата от парите ни ще идат за примерно построяването и поддържането на хубав голям приют и ще плащам не 2,3-5 лв. , а дори 20 лв. ако щете на месец!
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2010 12:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Peter_Topsi написа:
Любимата ми тема. Българинът иска нищо да не плаща, но пък държавата да му дава и плаща за всичко.
Аз пък си плащам съвестно всички дължими данъци, такси, осигуровки и т.н. защото само така ще има и за пътища и за площадки и за детски градини... иначе няма откъде да дойдат парите.

Да, аз също си плащам съвестно. Въпросът е какво получавам срещу това...
Върнете се в началото
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2010 12:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Красен написа:
Peter_Topsi написа:

Да, аз също си плащам съвестно. Въпросът е какво получавам срещу това...

Точно това се питаме всички-получаваме ли нещо срещу този данък.Отговора,поне засега, е не.Но може би пък оттук трябва да се започне-повече хора да си плащат и ще има някакви резултати за нас,като собственици на кучета.Може би.....Когато платихме за нашето момче,казахме на жената на касата,че плащаме данък куче,а тя ни погледна и озадачено попита-''Ама защо?!!!''Имала самоедка и никога не плащала...Замислих се,дали не е наясно,че няма смисъл,след като работи там и не плаща,но както и да е.Ние да сме си точни,пък да се надяваме,че ще получим нещо срещу това.
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Чет Дек 16, 2010 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Toва е нещо двустранно. Държавата ти предлага нещо, ти решаваш дали да го ползваш или не. Тя ти предлага кучешка поляна, ти решаваш дали да си купиш куче. А какво се получава- ти имаш куче, а те гонят от всяко място извън собствения ти дом. Малко в страни от темата- минаха 8 години преди да започнат да пускат служебните кучета до всяко едно място в България. Чак сега има НЯКОЛКО места (от рода на магазини, закусвални и т.н.) където поставиха табелка, че хората с кучета водачи са добре дошли. Но това не е навсякъде все още има проблеми с това!
Проблема е голям и това, че Пепи, Ели, Корнелия и още няколко човека са съвестни и си плащат данъка на кучетата не решава проблема и те не получават НИЩО различно като превилегия в отглеждането на кучетата си. АЗ НЯМА ДА ПЛАЩАМ ЗА НИЩО! Това е като на пазара- ти предлагаш, аз купувам- не ти давам пари предварително да си закупиш стока, която мога и да не купя!
Всичко тръгва от законите- задължителната кастрация на ДОМАШНИТЕ ЛЮБИМЦИ още ни отбягва, което води до милиони бездомни животни, от които скромната ни държава не може да се отърве, не може да кастрира на 100%, да приюти- тъй като НЯМА ПАРИ да построи приюти, да се погрижи да са подслонени, напоени и нахранени, нито да им намери семейства при които да отидат. Не съществува нито организация, нито отговорни и отдадени хора, които да работят подобна държавна работа.
Ако всички ДОМАШНИ кучета са кастрирани, очипени и с регистриран чип, проблема с бездомните кучета ще е овладян.
А регистрираните кучета нямат отличителен знак, по което да се види, че данъка е платен. Те даже не си правят труда да направят елементарни медальони или нещо за тези които плащат...

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети