Български Голдeн Ретривър Клуб!

Прическата на голдена
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 21, 2008 9:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох сложно,сложно Rolling Eyes
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Хулиган
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 21, 2008 10:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Joana,
с къпане (разбирай с шампоан или препарат) се постига мисля само краткотраен оптически ефект Laughing
Не мисля че от това козината става по хубава, напротив. Ако не бъркам, шампоаните отмиват естествен предпазен слой в следствие на което временно може да отслабне имунната система на кучо. Ако се прави много често, не е изключено дзвери да почне да вонка, в следствие на свръх производство именно на това му там нещо, мисля че е вид естествена мазнина, между подкосъма и кожата на кучето, но тука съм доста бос и спирам с предположенията.
При нас къпане с шампоан би ни донесло единствено мимолетно чувство за чистота, треаещо не повече от няколко часа, след това пак ще е кален и пак под душа, като всеки ден.
Една от последните моди при нас е след излизане от водоем да се затърчиме, да си завъртиме главата на страни и да се плъзнеме от носа до дупарата в някоя кал. После се търкаля и си търка гърба ожесточено, в смисъл дори си ръмжи и се лае сам, докато не остане русо. Ако повечето се измива с поредно влизане във водата и бързо прибиране в колата, то това по главата си го носиме в къщи.
Или поне това което не сме успяли да изтъркаме в тапицерията на колата.

Та да се върнеме на темата, Рей е на фаза тупиране с hard-core гелове, пънк прически, боядсиване в тъмни гами, почти винаги съпроводено от водене на бездоммни гадинки (кърлежи) в къщи Laughing

Каквото има за изяждане, трябва да се изяде!
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 10:27 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За шампоана знам, че не е хубаво да се прави често, освен това напоследък само чета в разни форуми , че попринцип препаратите за (звучи малко зле) кучета не се правят с много любов и внимание да речем Wink , но с човешки да го мия пак не върви Confused ... В момента сме на етапа направи си сам,и понеже аз си падам по експерименти с моята коса, каквото има добър ефект автоматично се прилага и на Рей Laughing и за сега нямаме опадала козина, мия го с жълтъци и хума,звучи малко особено, но съм доволна , но в повечето случай един по сериозен душ ни върши идеална работа Wink
Marini
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 12:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Повече от 4 пъти годишно кучето не трябва да се къпе с шампоан, освен ако наистина не се наложи. Това е оптималният вариант.
Само с вода. И лапите със сапун. Съвсем сериозно. Exclamation Ще му докарате кожно заболяване - пърхут, екземи, даже гъбички. Тези неща се лекуват доста продължително.
Забелязали сте, предполагам, че по птичата перушина на водните птици не се задържа и капчица вода. Защото "намазват' перата си с маста от мастните си канали, които се намират под трътката.
Същото е и с голдъна - той е създаден, за да плува и водата не достига до кожата му заради гъстия и леко намазнен подкосъм. Това намазняване изчезва или значително намалява при всяко къпане с какъвто и да е препарат. Та ако ще и 200лв. да струва.
Съседката се взе чау-чау и го къпеше всеки ден, въпреки моите заплахи и предупреждения. Сега вече два месеца харчи пари за всевъзможни лекарства, за да се махнат многобройните му екземи и неприятната миризма. Кучето изглежда ужасно - почти плешиво, цялото в разчесани корички от екземите и очевидно страда.
Същият случай с котката на една позната. Котката биваше къпана всеки ден, "защото живее в апартамент". За само един месец оплешивя напълно. И както можете да се досетите - котката беше мигновено изхвърлена отново на улицата. Стана ПРЕКАЛЕНО неудобна за живеене в апартамент.
Представете си, че с голдъна отивате до някой водоем. Той се цапа, каля се, изобщо пълен ад. Естествено, вие го къпете. С шампоан. След третото къпане, когато кучето влиза във водата, излиза с настинка. Защо? Защото студената вода, в която блажено кисне по цял ден, е достигнала до кожата му и е изстудила организма му.
Затова призовавам да погледнете изключително сериозно въпроса с къпането с препарати.
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 12:40 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За къпането с шампоани знам , че не е хубаво да се случва често! За това НЕ използваме шампоани от доста време вече, вместо това коагато се налага по сериозна баня къпем с жълтъци и хума, които не би следвало да имат лошо въздействие,а дори напротив - подхранват косъма !
Marini
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

С хума може, проверих в интернет Smile
Sorry, че звуча като леличка, просто искам всички кучета да са здрави.
Онзи ден ,например, спорих сто години с една госпожа, която имаше четиримесечен голдън и твърдеше, че ще чака кучето да поотрасне поне до две години и чак тогава да го води на училище, за да си изживее щастливо детството Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Направо нямам думи. Отказах се да споря с нея. Поне я убедих да не го храни с пилешки кокали.

Само информативно - колко яйца харчите за една кучешка баня Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 22, 2008 3:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Не се притеснявай,на мен много забележки трябва да ми се правят, че попринцип почвам наопаки с нещата Laughing
Ами за едно кпане с конкретната домашна рецепта 4 до 6 жълтъка,без белтъци (правила съм грешката на моята коса да й слагам белтък - не го причинявайте нито на себе си, нито на кучето) хума слагам колкото да се позгъсти сместа! Първо го изплаквам от калта,клечките,камъчетата след което го намазвам хубаво , като се старая да не изближе "шампоанчето" , разтърквам го хубаво и оставям малко да постой върху него , накрая изплаквам хубаво! Става много мекичък и то не само 2 часа след банята, какъвто е резултата от обикновения кучешки препарат! Всички вкъщи забелязват какъв е пухчо, ама как да кажа на баба ми за какво и хабя яйцата Embarassed
А дали някой знае как се отразява пудрата за външни паразити върху косъма?На мен ми се струва, че го му спластява козината някак си, на пипане става твърда, но незнам дали не си внушавам...
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 29, 2008 2:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Предполагам някои са го чели, други не, но реших да го сложа в темата:
Golden Retriever's coat care

Написано от:
Tatiana Fedoseeva (Taygret kennel)
Elena Ushan (Tramin kennel) www.traminretrivers.com

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Чарли
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Сеп 29, 2008 2:56 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, Валя, много е полезно.Аз точно от тук се учих и Голди ми беше като "опитно зайче" Very Happy С времето се свиква, научаваш какда държиш ножицата и клко да отрежеш от козината.....най-трудно е първия път, но ако имаш желание се получава.
Пожелавам успех !

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Пон Сеп 29, 2008 9:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На демонстрацията "на живо" май месец г-жа Манингс показа много добре всички тези похвати, и за 30 минути Дара стана едно съвсем различно куче (Пепи и Ели да не се засегнат - казвам го в добрия смисъл на думата Laughing ).

Тези, които вече имат DVD-то могат да проследят в детайли кое и как точно се прави. И все пак в Англия се предпочита малко по-естествен вид на кучето, така че може да има разлики във крайния резултат. въпрос на лични предпочитания.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
goldroks
Потребител

Местожителство: Хасково

МнениеПуснато на: Сря Юли 01, 2009 1:37 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А на мен ми е много интересно за препаратите с които някои хора третират козината на кучетата си преди изложба, за да пада по-добре и да има блясък, а не да стърчи безобразно на всички страни. Ако може някой пример за такова "мазило" Mr. Green
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 2:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте!!!
Нов съм, затова извинявайте за глупавите въпроси от моя страна предварително Smile Smile Smile

Искам да попитам дали след като се подстриже веднъж на голдъна започва да му расте повече козина и подстригването става задължително!!!

Това някой ми го каза,но искам да разбера до колко е истина!

Благодаря предварително за мненията Smile Smile Smile Smile Smile
Върнете се в началото
gvpekov
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 03, 2011 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще задам въпроса ти като се подстрижеш после по бързо ли ти расте косата ?

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 31, 2012 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте,

използвам тази тема за подстрижките, не намерих по-нова..

Искам да попитам задължително ли е подстригването (грумиране) на голдъна преди изложба?
Моето куче в момента е с доста дълга и гъста козина, малко рошава на дупето, но с къпане и подходящо ресане може да се оправи. В такъв случай трябва ли непременно да го водим за подстригване?

Или казано по друг начин: съдиите гледат ли с лошо око на куче,което не е "подготвено" по този начин, дават ли високи оценки на кучета в "естествен" вид, или почти няма такъв шанс?

Не ми се иска да го стрижем, но и не искам да си загубим всички шансове, ако това е важен елемент за съдиите...на мен лично не ми харесват много остригани кучета, но не съм съдия и специалист и знам, че критериите са различни...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети