Български Голдeн Ретривър Клуб!

Книга за породата на български
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 11:32 am    Заглавие: Книга за породата на български Отговорете с цитат

Подготвя се за печат книга за породата Голдън Ретривър на български език. Книгата е в превод от английски и е на известната американска авторка Нона Килгор Бауер (Nona Kilgore Bauer). Всички американски моменти от книгата обаче ще бъдат изчистени (по уверения на издателите), за да бъде пригодена тя за България. Стандартът ще е този на FCI.

Книгата ще бъде в тираж 2,000 бройки и ще се продава в големите вериги книжарници, както и в супермаркетите и веригите бензиностанции. Цената мисля, че ще бъде 10 лв.

В тази връзка БГРК ще публикува рекламно каре с данните и координатите на клуба. Общо рекламните карета са 4, като освен това за БГРК е заето и още едно за реклама на един от регистрираните развъдници. На разположение са още две карета за частни реклами на развъдници, зоомагазини, лечебници и т.н., като цената за реклама е 67 лв. без ДДС. Ако някой се интересува, моля да се свърже с мен за да му/й дам координатите на издателството. Молбата на издателите е заявката да стане до края на тази седмица.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 11:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето и съобщението, което получих от издателите:

"Издателство Софтпрес Ви уведомява,че за първи път вече и в България в периода от 25.11.06 до 15.01.07 ще бъдат издадени книги за различните видове породи кучета включително и за породата, която вашият Национален Голдън Ретрийвър Клуб България популязира така, че техните собствениците ще могат да си закупят пълноцветни луксозни книги преведени на Български език отнасящи се за избраната от тях порода на цена от 10 лв.Може да разгледате книгите на адрес http://www.shopanimalnetwork.com/product.asp?0=320&1=329&3=807, за които издателство СофтПресООД /www.soft-press.com/ притежава изключителни права за издаването на продуктите им в България."
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Вто Ное 07, 2006 11:33 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Понеже програмата ми се промени и заминавам утре, ето координатите на издателството, за тези, които проявят интерес:

Д.Илиев
Продуктов мениджър
СофтПрес ООД
www.soft-press.com

СофтПрес ООД

Гр.София 1404

Ул.Червена роза 31А,ет.4,ап.7

Gsm: 0896 839596 ,0888 330924

тел: 02/9582580 , 9582567

e-mail: iliev@soft-press.com
Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 3:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А какво стана с книгата? Някой погледна ли я вече? Заслужава ли си? Smile

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
tedi_stoianova
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 18, 2007 4:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз до колкото разбрах книгата ще излезне към края на януари. Всъщност пратих маил и като отговор беше посочено да се обадя след 25.01. Wink
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Яну 19, 2007 11:35 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Т.е. положението е "Обаждайте се"!
Very Happy
Ф-Б
snowex
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 10:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз вече си взех книжка... Но тя се казва "Лабрадор Ретривър" и не е точно за Голдън Ретривър ами си е за Лабрадор Ретривър. Книжката е хубава... И веднага ще поставя един въпрос... В нея пише, че най-важното за кучето като си го вземем е да има клетка... ? Това така ли е? Не трябва ли да си има само легълце...?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Таня
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Книгата за голден ретривър предстои да излезе от печат.
За клетката (според мен) не е чак пък толкова необходима за в къщи,стига да си подготвен(а) за това,че кучето се обучава от деня , в който ти го вземеш у дома . Е, сигурно е хубаво да си имаш и такова нещо, но и без него се справяме. Тези кучета са доста схватливи и много бързо разбират какво не им е разрешено в къщи.
Върнете се в началото
Iglika
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Фев 20, 2007 10:56 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Клетката ти е необходима, ако не можеш да обезопасиш къщата.Например, ако на мястото където кучето ще остава само има кабели с високо напрежение, неща, които са ти ценни, а кучето може да ги убие, неща, които, ако изяде са опасни за здравето му. В такъв случай клетката е спокойсвие и удобство и за теб и за кучето.
Ако има място напълно обезопасено, където кучето може да остава само, клетка не ти трябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
freya
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 9:25 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Клетката е удобна, ако действително искаш да си опазиш къщата от кучето и кучето от къщата. Та в клетката ОК ще опазиш къщата и кабелите. Но тогава като че ли е по-добре да се ходи в зоологическата и там да се гледат животинки в клетки.
Радостта от кучето е именно в общуването с него. Има и бели, но чак до клетка... Не съм чувал някой в клуба да им такава.
Освен това тази книга сигурно е писана от западняк с къща и двор, където разбира се кучето трябва да си има свой дом.
Моето куче е "къщодав" (по аналогия от вълкодав), т.е. яде дома в който живее, но му свикнах някак си...
Фрея-Белята
деска
Потребител

Местожителство: Свищов

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 2:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

SmileНалиSmile)ние вече и столовете хванахме Smileдругото ни е малко по размер-не става вече за ядене Rolling Eyes Rolling Eyes

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
snowex
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Фев 21, 2007 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз си имам едно куче вече (Английски Булдог) което като малко изяде всичко дето можеше да захапе... Но изведнъж спря... и вече 2 години (да чукам на дърво) не е хапвал нищо! Сега искам да си взема Голдън... и се подготвям за новите щети... Та това с клетката го пишеше като задължително и мен малко ме учуди и затова питам... Wink
Върнете се в началото
Janis
Потребител

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Чет Фев 22, 2007 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Кая, златната, не е барнала нищо, обаче Багирестото как яде мебели и дунапрениииии.... ама честно казано, не виждам как бих я сложила в клетка дори и за 5 минути....
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Чет Юни 21, 2007 6:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само да ви информирам, че книгата вече е на пазара от началото на юни, и доколкото знам си заслужава парите.
Върнете се в началото
crazygirllp
Потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Яну 25, 2011 8:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз малко късно се включвам тук, но искал да Ви питам тази книжка от серията "Моето куче" ли е? Защото линка, който сте дали вече не работи...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети