Не си купувайте кученце от тази жена!

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » пет мар 05, 2010 10:26 pm

Снежанке ти спря доста преди нас!

И няма нужда да се повтаряш, ние и от веднъж разбираме!

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » пет мар 05, 2010 10:42 pm

Леле тук пак стана напечено.
Снежке,позволи ми да те нарека така щото май си на годините на дъщеря ми.
Съвет едно:
Не коментирай цената на която си купила любимеца си.
Това не е стока и би платила толкова, колкото трябва за да го имаш.
Друг е въпросът,че в регламентираните развъдници много внимателно следят на кого продават кученцата си.
Съвет две:
Не се заяждай с хора които са посветили цялото си свободно време и средства да помагат на бездомни кучета.
Имам впредвид Ели.
Ако имаш някаква идея за развитие на голдъните извън правилата на клуба, то мястото ти не е тука.
Съвет три:
Ако имаш нещо да ми кажеш или на някой друг,който е с различно мнение от твоето има бутон л.с.
Не занимавай с глупостите си целия форум.
Sorry , ама много ми дойде!
Темата не е :
"Да защитим нерeглaмeнтираните развъдници-разплодници!"
А е:
Не купувайте кученце от това място!!!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » съб мар 06, 2010 2:32 am

Мерси за последното мнение, иначе трябваше аз да го пиша, пък малко отсъствах в последните часове.
Подкрепям абсолютно написаното в предния пост, госпожицата, която защитава фермата в Габрово, ще помоля да почете малко повече и да се информира преди да говори наизуст.
И не, от легитимиран развъдник няма да се озовеш с куче с глисти, парвовироза, гана, лептоспироза и прочие.
Също така, моля да не се изказва мнение, че развъдниците не подбират стопани - моето семейство имаше сериозен разговор с нашия развъдчик, и чак след това бе одобрено, така че, госпожице, след като никога не сте минавали през подобна процедура - не коментирайте.
Това е по темата.
Моля без повече лични разговори, нападки и тн.
Изключително уважавам мнението на Ели и съм напълно съгласна с нея, само ще помоля ако тя и Снежа ако имат да си кажат още нещо - нека е на ЛС.

Потребителски аватар
sneja
Потребител
Регистриран: съб апр 14, 2007 6:44 pm

Мнение от sneja » съб мар 06, 2010 8:49 am

Приемам съветите и мненията Ви.
Аз започнах с това, че не защитавам Лилия Късева и, че не съм за това да се гледат по този начин животни. Каквито и да било...
Аз не се занимавам с развъждане на голдъни и т.н.
Казах, че моето куче е от там и е здраво. Казах, че има голдъни с проблеми не само от фермите, но и от развъдниците.
Защо никоий не коментира този факт. Има кучила с проблеми...въпреки невероятните данни на родителите.... Но това сигурно също не трябва да се коментиран в клубен форум.
Да ако си вземеш куче от развъдник ( а не от ферма) , шанса да е болно е по - малък, но не е излючен.... Предполагам ще се съгласите с мен....
Всеки да прецени на място дали развъдника е развъдник, и дали фермата е ферма... Общо неможем да говорим за всички. Има изключения и в фермите и в развъдницте ....

Потребителски аватар
lubomihaylov
Потребител
Регистриран: вт фев 12, 2008 9:35 pm

Мнение от lubomihaylov » съб мар 06, 2010 9:13 am

Явно някои хора не отбират от дума и пак си мелят ли мелят!
Снежке, прочети пак двата ми поста и не се повтаряй постоянно.
Ако четеш внимателно,в този форум са обсъждани и проблемите на кученцата с родословия.
Разликата е там,че тук има отговорни хора и няма да развъдят куче с вродени проблеми.Докато в разплодниците не им пука.
А за твоето куче се радвам,че е здраво.Между другото какви изследвания си му правила за да го твърдиш?
Снимано ли е за дисплазия?
А за катаракта?
Това беше последният ми пост по твое писане.
Помолих те да пишеш на л.с. и да не занимаваш форума с глупости!

Потребителски аватар
sneja
Потребител
Регистриран: съб апр 14, 2007 6:44 pm

Мнение от sneja » съб мар 06, 2010 4:10 pm

lubomihaylov написа:Явно някои хора не отбират от дума и пак си мелят ли мелят!
Снежке, прочети пак двата ми поста и не се повтаряй постоянно.
Ако четеш внимателно,в този форум са обсъждани и проблемите на кученцата с родословия.
Разликата е там,че тук има отговорни хора и няма да развъдят куче с вродени проблеми.Докато в разплодниците не им пука.
А за твоето куче се радвам,че е здраво.Между другото какви изследвания си му правила за да го твърдиш?
Снимано ли е за дисплазия?
А за катаракта?
Това беше последният ми пост по твое писане.
Помолих те да пишеш на л.с. и да не занимаваш форума с глупости!

Да.. имам снимки за дисплазия и съответно изследване за катаракта. Правени са му още един куп пълни изследвания, включително и такива които са само в хуманитарната медицина. Поради простата причина, че всяка аномалия във физическото му състояние ме притеснява сериозно ( поради горчивия ми опит ). Имам връзките и контактите за да си го позволя. На дали всички клубни кучета са минали през прегледите на моето. И как да не се повтарям, като само едно и също говорим.
Ок...един наистина приятелски въпрос: Спряно ли е някое клубно куче от разплод, ако в поколението има крепторхизъм например...просто наистина искам да знам как се реагира според клуба на това нещо.
П.С. : Кучето ми е абсолютно здраво...Дори съм пускала контролно туморни маркери...заради крипторхизма и ще го правя перидоично за да следя състоянието.... Друг бъпрос ?

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб мар 06, 2010 4:17 pm

Кучета с крипторхизъм се спират от разплод. Въпросът се дискутира в момента и е поставен на сериозна дискусия, за да се установи кой точно трябва да се извади от разплод. Всичко е наяве във форума, така че можете спокойно да прочетете за взиманите мерки, а такива, уверявам Ви, има и ще има.
Поздравявам Ви за щастливата случайност, че имате здраво куче, но шансът за това е много малък. Ако в клубните кучила процентът на кучетата с някакъв проблем е между 1 и 5% (например), то при фермите и развъждащите на килограм ако излязат 15-20% напълно здрави кучета - пак добре.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » съб мар 06, 2010 6:43 pm

Какво е "крепторхизъм"?

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » съб мар 06, 2010 7:06 pm

Впрочем...тук се е водил същият спор:
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.p ... ight=#7991

Няма да те лъжа, много проблеми имах с бебока..но сега е на 4 месеца -жив и здрав и изпълва всеки наш ден с бекрайно много емоций.Няма родословие дори не видях майката..сега не бих повторила тази грешка.Но в онзи момент не мислих.Наистина взимането на куче с родословие и т.н. ти спестява безкрайно много мъки и притеснения

Е, повторихте грешката.

Дори съм пускала контролно туморни маркери...заради крипторхизма и ще го правя перидоично за да следя състоянието

А, значи все пак има крипторхизъм, за да пускате туморни маркери. И тук идва разликата между развъдниците и фермите отново. В развъдниците ще се вземат мерки за неразмножаването на такива кучета, докато във фермите ще се продължи това, защото няма кой да упражни контрол - предполагам не сте опипвали тестисите на бащата, когато сте взимали малкото...ако въобще сте видели бащата...

Та...това беше от мен като заключение по темата. Мисля, че няма какво повече да се каже. Когато си вземете куче от развъдник, елате обяснете какви генетични проблеми има и тогава плюйте развъдчиците.

armani9208
Потребител
Регистриран: нед яну 04, 2009 10:32 pm

Мнение от armani9208 » съб мар 06, 2010 7:14 pm

Както казва един мой познат : "Докато има Овце ще има и Стригачи"
:D

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пет мар 12, 2010 8:41 am

Да се върнем на темата.

Исках само да споделя, че в момента малката преодоля болестта и в момента се въстановява с около 60-80гр. на ден :)
Цял ден тича и си играйка.
Благодаря на всички, че писаха по темата. (аз само ги следях всички теми, но не взимах участие)
И пак казвам: Не взимайте куче, така както аз взех!

Потребителски аватар
Inna
Потребител
Регистриран: вт сеп 29, 2009 1:09 pm

Мнение от Inna » пет мар 12, 2010 10:10 am

Много се радвам, че малката се възстановява :)
Мненията на Снежа не искам да коментирам, но искам да споделя една история, която ми е пред очите. Едни наши приятели са си взели голдън ретривър от Габрово. Най-вероятно е от въпросната Лили. Кучето в момента е на 1 година, а видимо изглежда на 6 месеца и пак не като голдън - лапите му са по-малки, няма подкосъм. Абе направо си прилича на смесица между голдън и кокер. Изследвания за дисплазия и катаракта не са му правили, защото все още е малък. Затова ако искате куче, което е голдън, което да прилича на голдън, изберете легитимиран развъдник.

Едит - Насърчаването на купуване на куче от нереномиран развъдник, ферма, борса, зоомагазин и т.н. е обида към развъдчиците, към хората, отделили толкова любов, внимание и време към това да подобрят породата, за да може да й се радваме такава, каквато я познаваме и обичаме.
Изображение

ognian_kn
Потребител
Регистриран: нед фев 14, 2010 11:02 pm

Мнение от ognian_kn » пет мар 12, 2010 11:24 pm

interesno.no i az si vzeh ku4e ot tazi dama..i mnogo interesno ku4eto be6e s glisti ...a ima6e v pasporta lepenki za obezparazitiavane i vaksinacia...sled 2ria mesec imahme problem s povry6taneto i redkoto 6tastie ,no da 4ukna na dyrvo sega vsi4ko e nared..a snimkite sa najstina na ku4etata v koliba s vestnici....ku4eto polu4ih po kurier v ka6on sy6to pylen s vestnici...

ognian_kn
Потребител
Регистриран: нед фев 14, 2010 11:02 pm

Мнение от ognian_kn » съб мар 13, 2010 12:09 am

а кучето е иначе супер ...пропуск на лили да го изпусне с некой кокер...расте и се храни нормално. следа таблицата за килограмите и всичко останало и мисла че се развива добре...сега е на 4 месеца и дано е така и за напред...

Потребителски аватар
Joana
Потребител
Регистриран: пет сеп 07, 2007 12:55 pm

Мнение от Joana » нед мар 14, 2010 2:25 am

Аз останах безмълвна пред компютъра... По куриер? Живо същество ? Нямам думи!!! А вие как сте се съгласили на подобно нещо също ми е непонятно !
I know tonight that there's an angel up on Heaven's highest hill
And no one there can hurt you baby, no one ever will

Отговори