Български Голдeн Ретривър Клуб!

Не си купувайте кученце от тази жена!
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Diyana
Потребител

Местожителство: Varna

МнениеПуснато на: Пон Мар 15, 2010 5:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

оллл... Sad толкова лоша история! Mad Защо е трябвало да се случи на този прекрасен мъник?(небива да се случва на никои) Нестига че това е с една дума-ОБИР защото са ви взели парите но това сега не е наи-важно.Горкото същество Sad Гледам я по снимките и се чудя как може да има такива лоши хора като тази Лили-кученцето е толкова малко сладко и невинно за да преживее всичко това! Crying or Very sad Дано да оздравее колкото се може по-бързо. Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Мар 16, 2010 9:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Поредната душица, страдаща заради човешката алчност.

Цитат:
Здавейте на всички .
Тъй като съм нова тук, не знам каде точно трябва да пусна темата но ако трябва преместете я.

На 8 март вечерта получих най- сладкият подарък от моя мъж, бебто АРК на 50 дни по паспорт, порода голдън ретривър.Синът ми който е на 5 години полудя от радост , а аз направо се влюбих в кученцето . И всичко по-натам тръгна като песен, игри , радост, чистене естественно ,и по - малко спане за мен . Но за съжаление дойде черния 15 март който ни спря песента и сега се тормозим всички в къщи . Арк започна да повръща ,не искаше да яде ( или по точно не смееше за да не повръща пак ) водичка пиеше но едвам едвам след което веднага се напъваше да повърне .
Няма да казвам колко пъти тичахме до ветеринарния кабинет за да му бият атрупин , но не помогна за повръщането .
Мажът ми прочете някаде из нета , че точно там от където ми е взел кученцето няколко човека са си взели кученца заразени с паровироза. От там веднага тръгнахме за ветеринарната клиника направиха му тест и се оказа болен точно от паровироза .Оставихме го там на стационарно лечение за което не ни дават гаранция , но ние искрено се надяваме да се оправи. А сега да се обърна и към вас с въпросите ми :
Как да съм сигурна ,че когато си доиде във вкъщи няма пак да се разболее ,създават ли имунитет към тази болест и трябва ли да изчистя апартамента с някакъв дезинфектант за да го предпазя ? Имам приятелки с кученца , мога ли да ги заразя аз по някакъв начин от АРК? И не на последно място бременна съм в 7 месец може ли да ми се отрази на мин по някакъв начин ?

ДА ХОДЯ ЛИ ДО ГАБРОВО ОТ КЪДЕТО Е ВЗЕТО КУЧЕТО И ДА И ТЪРСЯ СМЕТКА НА ОНАЗИ ЖАЛКА ЖЕНИЦА ЧЕ ТОРМОЗИ И КУЧЕНЦАТА И ХОРАТА КОИТО СИ ВЗИМАТ ОТ НЕЯ.
ДЕТЕТО МИ ПЛАКА ЦЯЛА НОЩ , МАЖЪТ МИ СЕ ОБВИНЯВА ЧЕ НИ Е РАЗСТРОИЛ АРК МИЛИЧКИЯ БЕРЕ ДУША САМ БЕЗ НАС А АЗ СЕДЯ И СЕ ЧУДЯ КАКВО ЩЕ СТАНЕ

ИЗВИНЕТЕ МЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ДЪЛГОТО ПИСАНЕ ЧАКАМ СЪВЕТИ ОТ ВАС

http://forum.dog.bg/-t32811.html
ognian_kn
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2010 5:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Joana написа:
Аз останах безмълвна пред компютъра... По куриер? Живо същество ? Нямам думи!!! А вие как сте се съгласили на подобно нещо също ми е непонятно !

какво като е по куриер..??? ти, нещо да не си от друга планета? Да не се движиш с нещо по- различно от кола...? Дали аз ще се вдигна да го взема с кола, или ще ми го докарат с кола -няма разлика..
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2010 7:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се от къде да почна с обяснението ...
Първо да си купиш куче, което не си видял и то от хора, които явно не се занимават регламентирано с развъдна дейност ... Интересно ! Всеки преценява дали си струва да рискува с подобно нещо !
Второ, ако реша да си купя куче от Италия например, дали ще ми го пратят в кашон с вестници ?
И да - от друга планета съм, от тази на която хората смятат за неприемливо подобно безотговорно отношение !
lubomihaylov
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2010 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Joana,не започвай с обясненията.Това са хора, които не са чели внимателно.Просто се заяжда.Остави го без коментар.Моля!

Последната промяна е направена от lubomihaylov на Чет Апр 29, 2010 11:25 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2010 11:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм от друга планета - от оная на която купувайки си ЖИВО СЪЩЕСТВО се чувствам длъжна поне да му видя очите, преди да си го поръчам като пица по доставчика........................
ognian_kn
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Май 30, 2010 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

мога да ви кажа че очите му ги видях на 10 снимки и точно те ме накараха да го взема и нямаше никаква разлика като пристигна ...сега вече е на 6 месеца и е страхотно куче ...темате е безмислена вече ,но все пак сте от марс..
Върнете се в началото
Vessy & Bella Ground
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Съб Ное 20, 2010 12:17 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от нас с Бела Very Happy Нека ви разкажем и нашата история свързана с тази жена от Габрово. От много време синът ни искаше и се молеше за кученце. Чудехме се и се маехме от къде да вземем кученце и един ден ,седмицата когато малкият беше на детски лагер решихме да го изненадаме и звъннахме на едни приятели които имат голдън ретривър да питаме от къде са го взели и дали ще можем да си вземем и ние. До този момент не знаехме нищо за тази жена,а и дори как се купува куче. Котетата бяха част от семейството ни и още са. Свързахме се с тази жена и тя ни прати снимки на бебета които има в момента.Разгледахме ги и избрахме едно сладко мило същество което изглеждаше пухкаво и дебеличко.Нямахме възможност да отидем до там и да го вземем,защото бяхме и двамата на работа,затова жената реши,че ще ни го прати със куриерска фирма.Нямахме търпение,през час два звъняхме на куриера да питаме дали е пристигнало нашето малко бебе,притеснявахме се как ще понесе пътуването. Най накрая към 02ч. през ноща ни се обадиха да отидем да го вземем,куриера пристигнал,но за заиграл с паленцето и забравил да ни се обади.Тръгнахме през ноща да го вземем - като го видяхме - беше доста окаяно милото. В един голям кашон пълен с вестници,мокро от напишканото вътре.Кученцето гладно и плашливо,като го взех се сгуши в мен на топло и заспа в колата.Прибрахме се вкъщи,почистихме го,дадохме му да яде и пие водичка и малката кукла заспа при нас на спалнята /беше ни страх да го оставим самичко да не плаче,защото е за пръв път далеко от майка си/. На сутринта кутрето беше доста живнало и хапваше с голям апетит.Палаво,игриво послушно. Започнахме учене да пишка на пелена.Стараеше се милата ми тя. Вечерта синът ми се прибра от детският лагер - получи изненадата и дългоочакваният приятел.Разплака се от щастие и не е спирал да гушка малката сладурана и да и се радва.Не искаше да се отделя от нея. И така всичко тръгна нормално..но за около месец. Малката ни Тара получи обриви по лапичките,крачетата,задните крачета и коремчето.. започна едно чесане,едно хапане на наранените места,стана още по зле.Ветеринарният ни лекар е във "Син Кръст" веднага отидохме и те незнаеха от какво може да е станало.Предполагаха,че може да е от препарата с който мия пода или просто е яла нещо към което е алергична. Изписаха й цял куп лекарства и след 2 седмици започна подобрение на раничките. Месец след този инцидент,Тара вече е на 4 месеца,започнахме големите игри навън с деца и други приятели кученца.Малката не искаше да тича много,изморяваше се бързо и спираше да почива доста по често от останалите.Живеем на 4 етаж и нямаме асансьор,тя се изморяваше още на втория етаж и спираше да почива за по 3-4 мин. След една такава разходка и мие на крачета и коремче след това забелязахме ,че са излезли на коремчето в близост до млечните жлези две топчета подкожни с големина на пинг понгови топчета. Айде пак при вет за лечение - НИКОЙ НЕЗНАЕ какво е това..на 4 и половина месеца е ,малка е за ракови образования,другите лекари предполагаха,че са закърнели тестиси Shocked Не можех да си го представа при женско куче Sad Насрочиха ни операция за след седмица,направихме я.. премахнаме образованията,изчакахме да видим резултатите и казаха,че незнаят какво е това,но е било доброкачествено и ще следим да не се появят нови такива. Минаха месец и половина и всичко беше наред с изключение на умората на малката ни Тара и лошата миризма която излъчваше козинката й,както и лошият дъх в устата й. Какво ли не правихме,какво ли не давахме и пак същото. Август месец Тара направи 6 месеца.Ходихме на вилата да поиграе на воля на поляната като това го правихме всеки уикенд и на нея много и харесваше. Привечер се прибрахме. Като тръгнахме от там, тя се качи в колата при малкия и мен на задната седалка и заспа до него. След 20 мин. пристигнахме пред вкъщи.. опитах да я събудя. Уви не.. Sad Sad Sad Нашето малко момиче беше заспало вечният си сън.Съпругът ми веднага разбра и изкара малкия от колата за да не гледа и да не разбере какво става всъщност.Той ме чу само как изкрещях и седнах на земята обляна в сълзи. Съпругът ми я взе на ръце и веднага тръгна за клиниката "Син Кръст" някак си тайно се надяваше,че може да е кома и да я спаси. Аз се прибрах с малкия който не доумяваше какво става и защо мама е разстроена и плаче. В същото време аз съм бременна в 3 месец след дълкоочаквана бременност и ходене по мъките. Взех се в ръце за да запазя бебето си и да дам сили на сина си,който на 7 не разбираше какво се очаква от него в тази ситуация.Изчакахме татко да се прибере. Sad Нямало спасение за нашата малка красавица.Вече беше при ангелите.Докторите казаха,че имала увреден черен дроб и вродени аномалий на сърчицето - не е издържало. Не се е мъчила,просто е заспала. За нас това не беше облекчение разбира се.Страдахме много,синът ми и съпруга ми ходеха като призраци,аз се държах стоически за да пазя бебето което нося.Котето ни вкъщи 2 дни отказваше да яде и стоеше пред вратата в очакване Тара да се появи. Много сълзи,много болка.. Ужасно преживяване.. Започнах да търся във интернет за лицензирани развъдници на породата.Така попаднах на вас и вашият форум.Името Лориндели страшно ми допадна и веднага се свързах с Гери. На другият ден пътувахме всички заедно към Пловдив в очакване за новото ни бебе и среща с Гери,Гришата и тяхното страхотно семейство на което безкрайно благодаря.
Незнам,може би грешката е в нас,че не разпитахме предварително и се хвърлихме направо в дълбокото,но пък го направихме с желанието да зарадваме себе си и малкия ни малчуган основно. Може би затова така ни наказа съдбата и ни взе Тара. А може би пък е било добре за нея да прекара няколко щастливи месеца със нас.Иначе кой знае къде ще е да е и дали някой е щял да обърне внимание на всичките и болежки и тежки мигове Sad Незнам.. и все още незнам.. Тежи ми и винаги ще ми липсва..
За Бога хора, разузнавайте,четете,искайте мнение - НЕ БЪДЕТЕ така слепи и доверчиви като нас! ..
Сега се радваме на нашата нова принцеса Лориндели Бела Граунд и сме щастливи Smile Не забравяме Тара разбира се.. А сега трябва да излезем с Бела на разходка след това като се върнем ще ви покажем малко снимки и на живота на Тара вкъщи Smile
Благодаря на всички за разбирането и дори и да ни упреквате и укорявате може би сме го заслужили ..
Благодаря от сърце на Гери и Гриша за щастието което ни подариха ,новият член на семейството ни Smile
Vessy & Bella Ground
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 20, 2010 4:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ето малкото ни същество Тара първият й ден вкъщи

Тук вече е на 5 месеца малко след операцията

Това е последната й снимка - ден преди да си отиде от този свят.. Sad Sad Sad Почивай в мир сладка моя! R.I.P.
Lenard
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Ное 20, 2010 6:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много тъжна история Crying or Very sad Благодаря ви, че я споделихте с нас. Не мисля, че заслужавате някой да ви упреква...цялото ви семейство както и малката Тара сте жертви. Направете всичко възможно да предпазите, колкото се може повече хора от болката, която сте изживели. Аз не мога и да си я представя... Съжелявам за всичко , през което сте минали!
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 11:50 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Боже,какъв малък ангел...Била е прелестна,ужасно е,че се е случило така.Все повече започва да ми се загнездва чувството,че сме извадили голям късмет с нашето момче(и той е оттам).Съжалявам за това,което е трябвало да преживеете.Радвайте се на малката Бела и си спомняйте с обич за Тара.
Потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Нед Ное 21, 2010 6:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Толкова тъжна история, още са ми насълзени очите, Тара е била щастливо ангелче, все пак е имала своито щастливи 6-7 месеца с вас, не се упреквайте за нищо. Желая ви толкова голямо щастие с Бела, колкото мъка сте преживели с Тара. Да загубиш куче винаги е такава мъка, все едно, че си загубил човек, но винаги трябва да имаш сила да продължиш напред.
Нашата Берта почина на 9 години на 16 юни, още не мога да я прежаля и си поплаквам, като винаги нашийника й, така че ...
Много, много щастие и стискам палци за бебенцето ви, всичко да мине по вода!
Върнете се в началото
kostadinoff
Потребител

Местожителство: Бяла Слатина

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 10:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз сега ще си взема кученце от това ЛЕГЕНДАРНО Габрово.Обаче не от тази жена,а от човек проверен от мен по всевъзможни начини,като бащата е от Унгария,а майката е от Югозападна България (не помня името на града).Четох по други обяви,че това е много съвестен ако мога да кажа "развъдчик" с неговия 1 мъжки и 2 женски".И какво искате ли да ви кажа как в града ми Бяла Слатина разцъкваше един за 20 лева,дето правеше родословия ?!.Да и като си изкарам такова родословие-какво от това ?Аз знам откъде съм го взел и какво ще правя с него.Имам чуството,че започва да се парадира с тези РОДОСЛОВИЯ.НЕ се гледа красотата и нуждата от любов,която трябва да бъде дарена на кученцето,а ТЪПОТО Ш*БАНО РОДОСЛОВИЕ.Винаги съм се дразнил и ще продължавам да приютявам бездомни кученца БЕЗ РОДОСЛОВИЕ!И гледам на по-горните постове-не знам обвинявайте ме,но какво е това КУРИЕРСКА ФИРМА ?.Това да не са поредните залъгалки от Аукро-то и да ти ги донесе мазното циганче от еконта.Това е жива душа,бе хора.Най-важна е първата връзка направена с кутрето-духовната.Не ви ли се е случвало или ако не,то поне чели за влюбването от пръв поглед в кученцето.Както казват ,,Погледна ме с тези големи очи (или сини за хъскито) и потънах в тях.Този момент няма да го забравя никога".Вярвайте ми кутрето е преживяло същото.И друго нямахме време да го вземем,щом още от самото стъпване в ,,длъжност" ако мога да кажа нямате време и достатъчна амбиция да загърбите поне малка част от задълженията си,то какви задължиния да имате ?!.Просто не мога да повярвам..
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Peter_Topsi
Site Admin

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 10:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Айде честито, появи се поредния Very Happy
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 11, 2011 10:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ех, време беше затишието да се наруши!
...тоя път аз съм пас!

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети