Български Голдeн Ретривър Клуб!

Къпане
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 2:47 pm    Заглавие: Къпане Отговорете с цитат

Понеже търсих , сигурна съм че някъде говорихме за това , но сега не намерихSad
Та с Ива си говорихме и тя каза че Г-н Фрикстранд е казал че си къпе кучетата често поне по веднъж в месеца.
Та някой може ли да допълни ако има още информация
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Jeremi
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 2:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз , също исках да попитам. Колко често трябва да е къпе кучето и под къпане разбирам с препарат шампоан и може ли да се къпе по-честичко но само с вода , та нали са кучета пловци Smile особено сега лятото не е ли хубаво да им пускаме по-честичко по един душ с чиста вода. И се сетих да попитам горе долу каква да е температурата по хладка или топличка като за нас Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 2:55 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От личен опит с вода ги мия и сутрин и вечер че се правят на маймуни.
С препарат преди изложба или когато има нужда , но не по-често от веднъж в месеца.Общо взето рядко.
За това ми беше интересно и друго мнение и друга гледна точка.
Върнете се в началото
Jeremi
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 3:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На мен ми препоръчаха някакъв френски шампоан които непроменя PH-то
на кучето и с него може по-често да се къпе , и аз го къпя веднъж в месеца с препарати а много честичко само с чиста вода. Толкова обича да се къпе , че сам влиза под душа и се радва и "хапе" водата . Та с една дума ни е любимото да се къпеме , непослушни сме при ресането с четка макар че му взех с някакви топчета на връхчетата да го масажира а не да го драска и пак нестои на едно място Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Yahoo Messenger
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 3:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само малко уточнение, първо го разрестваш с гребена/четката, после под душа, така ви трябвало да е процедурата Smile

"]
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Василена
Потребител

Местожителство: Sofiq

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да живее самопочистващата се козина! И аз я мия с вода иначе 3 - 4 пъти седмично и й харесва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 3:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако шампоана е на Ери(Hery) (френски е) супер , само дет не знам да се продават по нашите земи.
Върнете се в началото
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 18, 2006 3:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По този повод малко сайтове за хубава козметика

http://www.1allsystems.com/

http://www.biogroom.com/

http://www.hery.fr/
Върнете се в началото
Алекс
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 10:17 am    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Привет!
Искам да попитам, на каква възраст може да се изкъпе кученцето за пръв път Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Janis
Потребител

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 10:40 am    Заглавие: Отговорете с цитат

аз рядко къпя мойте момичета със шампоан. по принцип си мием крака и кореми след разходките, задължително по 1-2 пъти плуват на месец в реката.

Кая изкъпах за първи пътна 2,5 месеца, когато я доведоха от развъдника, че беше мноооооого мръсна , Багирка доста по-късно, щото тя си се роди в къщи и майка и я чистеше редовно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Алекс
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 11:56 am    Заглавие: :) Отговорете с цитат

Моята малка сладка Беа е на месец и 4 дни Smile Прави се на прасе когато яде и заради това питам кога може да се къпе Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 12:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

На месец и 4 дни??? А защо е при теб а не при майка си??? Та тя е още сукалче!!!

Забрави да я къпеш на тази възраст... и попитай хората, от които си я взела защо ти я дават толкова малка. Откъде си я взел/а?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Алекс
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 1:55 pm    Заглавие: mm Отговорете с цитат

Просто така се получи. Тя си беше вече отбита от майката, ядеше си а не сучише. Нямаше да я взема, ако не ми беха гарантирали, че може и че ще е добре като се полагат грижи за нея. Аз ги полагам! Храни се перфектно детето през около 4 часа Smile Играе си ...беснее ...и хапе Smile Напълно здраво куче си е Wink
Аз нямам намерение още да я къпя, просто искам да знам това на каква възраст е нормално да стане, знам, че е мъничка още за такава процедура!

Ето го и малкото ми бижу!!!

Върнете се в началото
Diyana Сhar
Потребител

Местожителство: България, София

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Извинявам се за отклонението. С Алекс продължихме на лични. Не бях забелязала, в коя тема й отговарям - все така става Embarassed Wink

Последната промяна е направена от Diyana Сhar на Сря Авг 23, 2006 8:16 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя MSN Messenger
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Авг 22, 2006 7:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ОК, да сменим темата Laughing .

Ели, не знам защо, но съм изтървал началото на темата... Да, г-н Фрикстранд каза, че редовно си "къпе" кучетата, но доколкото разбрах това е просто изплакване с вода без препарат... ако трябва, ще го помоля да уточни.

Иначе, да ви стресирам малко - Арчи не го бях къпал с препарат почти година... и преди някой да се възмути, искам да ви уверя, че това не само че не му се отрази лошо, ми даже напротив... като гледам каква му беше станала козината - супер. Сега малко го тримнах 2 пъти за последните 2 месеца, изкъпах го освен обилно с препарат и с морска вода и пясък и мога да ви уверя, че е по-лъскав, пухкав и обилно окосмен отвсякога! Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети