Водоеми около София

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
Goldy-1
Потребител
Регистриран: ср май 24, 2006 11:55 am

Водоеми около София

Мнение от Goldy-1 » съб май 27, 2006 10:20 am

Тъй като времето стана горещо, предлагам да обединим познания около това, къде има подходящи водоеми в района, където можем да разхладим кучетата, а ние стопаните да се разходим и евентуално да пием по бира.

Потребителски аватар
Василена
Потребител
Регистриран: чет фев 23, 2006 5:14 pm

Мнение от Василена » съб май 27, 2006 4:38 pm

Абсолютно съм "за".
Сещам се за Панчарево, където евентуално ще ходя утре и за един малък язовир над Бистрица, който уви е зарибен и се лови риба, но пък какво от това. Там е идеално или поне беше. Сега има нещо като заведение. Намира се зад учебния хълм по парапланеризъм.

Потребителски аватар
Goldy
Потребител
Регистриран: пон фев 13, 2006 6:01 pm

Мнение от Goldy » нед май 28, 2006 2:16 pm

Ние вчера ходихме до Панчарево! Беше весело, но в крайна сметка сме с два бинтовани крака: един порязан и един натъртен(надявам се). Поне там където бяхме (по далеч от хората) беше пълно с натрошени стъкла и всякакви гадости.
НО иначе кучето се разби от кеф. Ние за първи път ходихме да плуваме и определено плуването им е в кръвта!!!
Ще помисля за някъде другаде и ще кажа.

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » нед май 28, 2006 6:59 pm

Ние пък днес бяхме на язовир Искър!
Страхотно шоу стана! С двама участници!
Първо аз затънах с колата в едно маскирано с тучна тревица блато!
Дойде джип да ме вади и той затъна! Извадиха ни с багер!!! Повредите по колата са за около 100-200 лв, но пък после като я оставих на слънце и се спука и предното стъкло, та закръглихме към 800!
Ще кажете тоя не пише за кучето...
Първо да направим връзката куче-кола.
Значи въртя си и се окопавам в калта, а кучката (говоря за Фрея, жената събираше клони за барбекюто) съм я пуснал да си тича поне тя да не се бори с тресавището.
Хубаво ама то любопитно. и застанала гадината зад гумите. Давам аз тъпо и упорито газ и по едно време ми се струва, че виждам в огледалото жив дявол. Нещо черно, много кално с мустаци и на 4 крака. Чак се стреснах! Само дето без рога, но това отстрани много приличаше.
Куче ще е викам си, ама глей това тъпо куче как се омаза.
Стопаните сега ще го скъсат от бой!
Обаче пък на ръст познато го дава. И не бяга!!! Поразмазах аз калта и .....познатите лемурски очета ме гледат предано.
И от преданост взе, че скочи на седалката!!!! :twisted: :twisted: :twisted: И се отръска! :evil: :evil: :evil:
Хубаво ми стана! Вервайте ми! Просълзих се от радост. Густо!
Иначе за водното шоу!
Как да пиша като нямам думи! :D :D То голдъните били кръстоски на нутрия и видра! :shock: Бе тя не излезе от язовира! :shock: Воден апорт поне 100 пъти и то от добре, по-добре. :shock: Освен това то просто си ходи да плува върти няляво, надясно и пак се връща да си доплува.
След това ядохме ребърца, лочихме биричка и се върнахме в милата прашна София да си мием колата и се мажем с кисело мляко!
Сега ще сложа само две снимки, едната мисля че се получи интересна, а другата е доказателство за апортиране на пръчка от язовир.
Изображение
Изображение
И така мина този хубав майски ден!
Фрея-Белята
Всички гризат, някои гризат повече!

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед май 28, 2006 9:05 pm

Ееее, Данчо, супер репортаж!:) Браво на теб, Фрея и багера :wink: Помня аз и ние с Диди веднъж как затънахме с колата...освен че и колата, която дойде да ни спасява затъна, но после се спасявахме :wink: Добре си си починал :)

Потребителски аватар
Василена
Потребител

Мнение от Василена » нед май 28, 2006 9:38 pm

Много хубава видра си имаш - бяла... :D Ту видра, ту дявол, с две думи - хамелеон :lol:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » нед май 28, 2006 10:14 pm

Данчо пак ме разби!!!

Потребителски аватар
Goldy
Потребител
Регистриран: пон фев 13, 2006 6:01 pm

Мнение от Goldy » нед май 28, 2006 10:36 pm

Явно и вашето първо плуване е било интересно изживяване.Поне кучето е живо и здраво,а не като нашето куцукащо из нас на два крака.Ужас.Добре че поне не е нищто сериозно.

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » пон май 29, 2006 9:28 am

Данчо, като махнем неприятните случки с колата сте си изкарали супер, а като гледам Фрея е била на върхът на щастието:)Супер баня и плуване сте направили.

Потребителски аватар
Diyana Сhar
Потребител
Регистриран: пет яну 27, 2006 12:27 pm
Контакти:

Мнение от Diyana Сhar » пон май 29, 2006 10:01 am

:D Ние с Георги и Кора де ходихме на Щъркелово гнездо - МНОООООООО ЯКО. Супер!!! Там е СУПЕР! Но виждам, по картата, че за да намерим хубава полянка на искърския язовир, трябва да се мине май от другата страна - откъм Цариградско нататък, не от към Самоковското шосе. Ама, как обяснявам :oops: 8)
Изображение

Потребителски аватар
Василена
Потребител

Мнение от Василена » пон юни 26, 2006 11:16 am

Откъм магистралата за Пловдив ли?

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон юни 26, 2006 3:19 pm

Здравейте, банда!
тъй като заговорихте за водоеми и плувци ето ни и нас.
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?User ... umId=50933
Тук сме с няколко приятели и техните любимци - Джоя, Оскар, Кай, Маран и Голди.В неделя ходихме малко над Белащица.На Голди й беше първо плуване , но много й хареса.Другите бяха вече ветерани.Маран даже прави подводни оспорвания за топка или пръчка.Беше много забавно.
Голди отначало плуваше добре.После като че ли се опитваше да подплаши рибата на другия бряг при рибарите, като много силно махаше с лапи и правеше много водни пръски и плацикания.Все едно дете шляпа с ръце във вода, за да се намокри.По едно време се опитваше да хване с уста пръските, които сама правеше.Записах първото й плуване, за да го запечатам на лента.
И понеже не може всичко да е хубаво ...малко преди да си тръгнем Голди си поряза на предната лапа горната възглавничка на стъкло.Много кръв тече, но Лъчо бързо отреагира и ни закара до доктора, за което много му благодаря.И не само за това....после стоя с нас докато Голди беше в състояние да ходи сама.Защото малко я упоиха и й сложиха две шевчета.Сега се пазим, но след 9 дена пак ще е бяс.Не че сега не е, но е малко ограничена.
Това е покрай нас.Аз нямам много време да пиша във форума, но затова пък късно вечер чета всичко.Понякога на два дни веднъж, но гледам да не изоставам много.
:lol: :P :wink:
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Потребителски аватар
Василена
Потребител

Мнение от Василена » пон юни 26, 2006 4:23 pm

Супер сте си изкарали, с толкова много кучета...

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » пон юни 26, 2006 10:10 pm

Дано на Голди и мине бързичко, кат на кученце ;)

Потребителски аватар
Чарли
Потребител
Регистриран: съб яну 28, 2006 8:14 pm
Контакти:

Мнение от Чарли » пон юни 26, 2006 10:23 pm

Ами, ще й мине къде ще ходи.Само където ми изкара акъла, ама то не й е за първи път .Дано само да не свикна.
Иначе дивачето вече е добре.Иска да беснее вече, но не искам още да я пускам, че току-виж пак разтворила раната.Утре доктора ще я види и ще каже какво ще правим оттук нататък.Но вече лошото мина.
Като й пусна записа от камерата на телевизора и нали се чува шляпането на вода, кучетата, говоренето ни и Голди отива до телевизора, върти опашка и се опитва да скочи вътре.
Хареса й онзи ден въпреки случилото се.
На мен също!
Изображение

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com

Отговори