Български Голдeн Ретривър Клуб!

Брейви(Дейви) също се задоми :))
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Нашите любими кучета
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 1:38 pm    Заглавие: Брейви(Дейви) също се задоми :)) Отговорете с цитат

Любимецът ми Brave Heart (Брейви) от Викториа Голдънс си е вече у дома Smile Всъщност той ще си има две къщи- при нас с приятеля ми и при майка му и немската й овчарка Smile Като пътуваме ще се редуваме в гледането му, но най-добре ще е да си го взимаме с нас на вилата, където ще сме всички заедно (с още 2 кучета и 1 котка).

Сега да разкажа малко за първите дни на момчето, пък за снимки ще почакате (имам цяла колекция, но доколкото разбрах трябва да ги кача някъде, за да мога да ги пусна тук...даа сигурно има тема за това, после ще потърся).

Взехме го в една дъждовна вечер, ама нямаше как, за втори път ходихме да го видим и не издържах повече и исках веднага да си го вземем Smile Запознахме го с доста хора, всички са луди по него, той си спа в колата и май му харесва да пътува (чудесно, защото ще му се налага доста Smile Но от стреса и емоциите, и от това, че е бил къпан наскоро, малко настина момчето. Хърка като спи и леко грухти през останалото време Laughing Заведохме го на лекар и му дадоха имуностимулатори, струва ми се, че се оправя и вече по-рядко диша така странно.
Още първия ден научихме " седни" и "ела", е, обичаме да се катерим с предните лапи по нашите си хора, особено когато са на масата, и тогава чак от 10тото " седни" слушаме. После пък получаваме хубаво парченце кашкавал, но надушваме, че има още- и пак почваме да се катерим и така до безкрай Laughing Когато пък ни оставят сами и ни затворят в един коридор и една стая, почваме да скимтим- ама не какво да е скимтене, ами все едно птичка чурулика. Е, понякога след няколко минути за ужас на съседите преминаваме в квичене и вой, но ако сме тихи, после получаваме лакомство Wink
Единственият ни проблем засега е пишкането- пишкаме си където ни падне, уж се учим на вестник, уж се учим в банята, ама няма голям ефект засега. Нищо де, като се съберем с другото куче ще вземем пример.
Купиха ни играчки и по обяд ни хващат лудите, търчим из целия апартамент, гоним всичко, дъвчем всичко ( най-обичаме четката чистене на тоалетната, даже си я прибрахме в легълцето още първия ден. Взеха ни я, ама си намерихме друга четка на другия ден- няма да ме надхитрят Wink Освен това изядохме една осмица- на мобилния телефон, ама той стар, де, време му е за смяна! Освен това тя сама си падна! Чехлите няма да ги споменавам, прекалено са класически Laughing
Много смешно подскачаме като играем с топка Smile И сме мнооого гальовни, от всичко най-ни е кеф да ни гушнат и да заспим така. Уж не трябва да се качваме на леглата, ама на нас ни е слаб ангелът и понякога се гушваме на дивана с него тримата и той си умира от кеф Smile И заспива на секундата...
Първата нощ мислехме да се възпитаваме и да спим в коридора, но после решихме да не мъчим момчето и му сложихме леглото в спалнята до нас, на отворена врата за пишкане в коридора (досега само 1 път се изпишка в спалнята, и то когато беше сам). Малко е студена стаята и му пускаме печка, освен това си пожертвах един стар вълнен пуловер, който е точно в неговия цвят Smile

И сега най-важното! Днес доказахме на всички, че сме истински голдъни! Остави ги паспортите и родословието- ако не влезеш в първата огромна кална локва, пълна с различни боклуци, кой от кой по-мръсен, никакъв голдън не си! Слава Богу, ние издържахме този тест и хубаво си изцапахме лапите и коремчето, че даже се опитахме да пием оттам. Е, преди това си умряхме от страх от разходката и клекнахме в асансьора- ни напред, ни назад. Взеха ни на ръце, пуснаха ни на поляната на слънце, и в началото пак така- лягаме и отказваме да участваме в това унизително изпълнение ходенето на каишка. Но накрая се отпуснахме и разтичахме, а като видяхме локвата вече нямаше какво да ни спре Laughing Разбира се, едвам дочакахме да се приберем, за да се изпишкаме, но това си е съвсем в реда на нещата!

Сега чакаме обедното ядене и имаме някакви странни планове пак да излезем на слънце за няколко минути и уж да пишкаме там, хм, ще се опитам да направя всичко възможно да си пишкам вкъщи в хола, както си му е редът!
Ами това е от нас засега, в момента сме гушнали една вълнена пола и спим под масата, изтощени от това страшно място Навън.
Ще гледаме в скоро време да качим снимки Smile Много кални лапи от Брейви, пардон, поздрави!

Последната промяна е направена от korneliq на Сря Окт 20, 2010 1:15 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честит нов член на семейството!

Да е жив и здрав и много да ви радва!
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 1:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси Smile Сега ще се опитам да кача снимки:

Последната промяна е направена от korneliq на Съб Окт 09, 2010 4:07 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 2:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте и от нас и сестричката Кара(Butterfly) Smile Да ви е честит новият член на семейството и да ви радва много! Всичко,което прочетох за Брейви ми се струва доста познато Wink Единствено сме пропуснали да се изкъпем в локва,но има време Laughing

А за снимките-незнам откъде сте гледали как се качват,но за всеки случай ще ви дам този линк http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=1713
Аз оттук разбрах най-добре как точно става Very Happy Дано ви е от помощ
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 4:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси Smile Много поздрави на Кара от Брейви Smile
Мерси и за линка,сега вече успях да ги кача Smile)

Ние разбира се колкото и да се разхождахме, не се изпишкахме. Видях, че се измори, и го прибрах, и разбрира се вкъщи веднага Smile Дано като го разходим с другото куче, да вземе пример...или ако знаете някакви други хитринки? Има време де, още му е ново всичко навън и последното, за което се сеща, е пишкоакането...
Върнете се в началото
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 4:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Брейви е истински красавец Smile

Колкото до пишкането навън-ще го направи когато най-малко очакваш.Трябва си време. Аз си избирам една дума като команда(например "побързай" или "ще ходиш ли") и докато ходи на пеленката й казвам думичката.По този начин би трябвало да започне да я свързва с действието Wink И когато сте навън казваш командата.

Последната промяна е направена от marin4eto_50 на Пет Окт 15, 2010 3:36 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
vesi_burt
Потребител

Местожителство: Габрово

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли с красавеца Смело сърце - направо е хубав като момиче, пу, пу! Laughing И много си приличат със сестричката Кара!
Пожелаваме ви страшно много хубави моменти и белички заедно!
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 6:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

[quote="vesi_burt"]Добре дошли с красавеца Смело сърце - направо е хубав като момиче, пу, пу! quote]

ох, недей така за пола, че и аз като го видя и все му говоря в женски род Smile) знам много добре, че е мъжки, ама някак забравям и почвам " момичето ми", " ами тя иска еди какво си" . Ужас Laughing

Иначе мерси и на теб за пожеланията Smile
А с кара наистина много си приличат Smile
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Съб Окт 09, 2010 7:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли!

А щом е шотландец и то смело сърце - няма как, ще носи пола! Нищо, че е момче! Cool
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
veli777
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2010 5:04 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли и от нас с Вяра Smile Брейви е голям красавец, а и с такива любящи стопани едва ли ще се чувства зле Smile Поздравления!
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2010 5:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли!
Радвам се, че намерихте Вашето кученце! Както не веднъж съм казвала, Вие сте ми еталон за разбран потребител, четящ какво му се пише! - научихте се за изследванията, за родословията...
Желая Ви прекрасен живот заедно и много весели моменти! Very Happy

Поздрави,

Мели

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Окт 10, 2010 10:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мерси на всички за посрещането Smile И на Мели за милите думи Smile Не знаех, че изобщо някой ме помни, хубаво е Smile

Сега да се оплача...защо никой не те предупреждава, че като си вземеш куче, му отделяш половината от сърцето си, и като се разделите, се чувстваш, все едно си само половин човек Sad такава липса никога не е имало...оставихме го да свикне с другото куче и с другия си стопанин тази вечер, но май няма да стане така. Още на вратата рев, рев, и по целия път до вкъщи, а после като му видях играчките и разкъсаните навсякъде списания и вестници иии ох пак ще почна. Май няма да го даваме повече, освен ако не се наложи много. Ако трябва, ще вземем второ куче за майката на приятеля ми (нейното е много старо и болно), ама не знам дали ще издържа да се отделяме така често Sad Не очаквах да съм толкова "лигава", честно..предупреждавам всички отскорошни собственици на кучета, първата раздяла ще е тежка!

Иначе днес изкарахме страхотен ден с кучо, първо го похвалиха при ветеринаря, че е оздравял и може да излиза повече, обезпаразитиха го, после го заведохме на вилата- там веднага се отпусна, явно усети, че като има двор не е страшно Laughing дивя и тича цял ден, яде пръчки и шишарки, и- най-важното!- два пъти се изпишка навън. Е, не беше с голяма охота и после вкъщи разбира се пак, но все пак е добро начало. Уф и сега като помисля, че след тоя хубав ден го изоставихме и ми се къса сърцето Sad Но съм сигурна, че е в добри ръце и скоро ще се успокоя, пък май ще си го взема при първа възможност, най-добре утре Laughing
не ми обръщайте внимание, аз както казах, не съм по принцип така лигава, не знам какво направи това бебе с мен Confused
Върнете се в началото
Lenard
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2010 9:55 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Голям сладур е малкият! Според мен не трябва да го давате. Някаде бях чела, че изобщо не е хубаво да се разделяш с малко кученце. То тепърва свиква с вас и се учи как да се държи. Отделно то страда както и вие. Идеята за две кучета е много добра Smile
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2010 10:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито бебе Smile Много се радвам за теб korneliq, пожелавам Ви много, много години съвместна радост с Брейви и нестихваща любов.
Голям сладурчо е малкия.

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
hrissito&buddy
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 11, 2010 10:15 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошли!
Това е второ посрещане и за Корнелия, и за Брейви. И двамата ги познавахме поотделно, а сега вече и заедно.
Много щастие и здраве, и да ни радвате с повече снимки на смелото момче!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Нашите любими кучета Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети