Брейви(Дейви) също се задоми :))

Споделете всичко за вашите любимци
marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » чет яну 26, 2012 12:42 pm

Вижда се, че Дейви е всеобщ любимец и с чара си е успял да измести от водаческото място дори дядо Блеки :wink: Много поздрави и прегръдки на красивото ни братче :)

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » пон яну 30, 2012 1:06 pm

Дейви явно си има верни другарчета и никога не му е скучно сам вкъщи. Май това е мечтата на всяко куче. Една от мечтите :D

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет май 03, 2012 2:54 pm

Леле, темата ни е отишла чак на задна страница, толкова отдавна не сме писали...

Качвам малко снимки с нашето (на свекървата де) ново попълнение- лабрадорът Бъки. Двамата заедно никога не скучаят, както може да се види- освен по време на път.

Ето колко са тъжни, че са затворени така на тясно:

Изображение

Изображение

И пак тъжни- изоствени за цял час сами на терасата. Малкият е на 4 месеца, но вече знае от батко си откъде се наблюдава двора ;)

Изображение

Малко снимки от играта им,която няма край:

Изображение

Интересното е, че много обичат да се хапят "уста в уста" и се чува ужасяващо тракане на зъби...

Изображение

Изображение

Изображение

Инак Дейв мислехме да го водим на сватба и да го правим шафер с вратовръзка, но нещо гостите не са много щастливи да имат косми и лапи по официалните тоалети...та фотосесията ще остане за някой друг път.

Напоследък козината му наистина е адски много- като го реша отгоре на гърба, падат на топки всеки път, дори 100 пъти да прекарам гребена...Явно пак си сменя козината,но не намалява, красива е, ако не друго (тук по снимките много не се вижда, или е кален, или завъртян на топка :)) )

това е от нас, съвсем кратко включване, колкото да не ни забравите напълно :)

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » чет май 03, 2012 3:23 pm

Дейви става все по-прекрасен :D

Потребителски аватар
pekovi
Потребител
Регистриран: пон авг 17, 2009 10:32 pm

Мнение от pekovi » чет май 03, 2012 8:11 pm

Много е сладък :lol: А тракането на зъби е нормално когато имаш приятелче до себе си :lol: :lol:

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » чет май 03, 2012 9:45 pm

Голяма част от чара на един голдън е в козината, а Дейви наистина е натрупал доста чар. Сега ще има да го ръси навсякъде цяло лято. :lol:

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » пет май 04, 2012 2:11 pm

Сладък рунтав Дейв, снимката на чардака ме разби :lol:
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт май 22, 2012 1:56 pm

miminicky написа:Голяма част от чара на един голдън е в козината, а Дейви наистина е натрупал доста чар. Сега ще има да го ръси навсякъде цяло лято. :lol:
По този повод си купихме автоматична прахосмукачка, ако и тя не помогне, ще му сменяме породата на косматкото :) Поне за изложбата е добре натрупването на тези маси козина :))) Въпреки че по гърба доста му пада, но засега не личи да намалява...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон юли 09, 2012 9:45 am

Малко да освежа темата на моя разбойник :)
Всъщност напоследък е учудващо послушен. Не знам какво му стана след изложбата, но вече няколко седмици ни слуша, не прави бели, много гальовен е, идва, когато го повикаш, команди ясно, че си изпълнява...Все си мисля, че някой размени кучетата на изложбата ;) Ако някой се е прибрал с лигаво, но не особено послушно куче- да се обади :lol:
Като казах "изложба", май не сме показвали снимки оттам. Бързаме да поправим тази грешка.
Да си признаем със срам, че съдийката ни се накара, че не сме се тримирали. А ние поне половин час преди изложбата бяхме при професионален грумър, представпм си, ако не бяхме отишили, тогава сигурно щеше направо да ни дисквалифицира от рунтавост :lol:

Ето малки снимчици:

Изображение

Дейви е този в средата, който седи кротко (явно оттогава още датира размяната)

Изображение

Изображение

Друго срамно нещо от изложбата освен, че куч е неприлично рунтав е, че неговата стопанка и хендлърка има нужда от сериозни упражнения по геометрия- така и не разбра как се прави "триъгълник" на ринга с ъгли (не заоблени завои).
Та, куч е прекрасен, но уменията на водача му- не толкова, освен това имахме малък проблем с това, че по време на обиколка на ринга минавахме близо до съпруга ми и Дейв решаваше, че е идеалният момент да иде при него да си поиграят :lol:

След като мина сериозната част, на куч му започна безгрижното лято. А както знаете, от това лято той си има компания- лабрадорът Бъки на свекърва ми. Двамата са неразделни, даже скрепиха връзката си ето така, за да са едно цяло винаги:

Изображение

Изображение

Освен това Бъки е убеден, че най-лесният начин за плуване е на гърба на батко му. Не успяхме да хванем как се вози отгоре вкопчил се в главата му (а това е наистина невероятна гледка), но хванахме опитите:

Изображение

Изображение

Още малки игра:

Изображение

А тук една снимка, на която се вижда колко са кротки и послушни.

Изображение

С тази снимка те искат да ни кажат:

Ние НЕ изядохме два килограма домати, нито половин кутия шоколадови бонбони с ликьор заедно с кутията. НЕ свалихме хляба от плота и НЕ го изядоме целия без 2 филии (еми да бяха яли хората повече, де, ние какво сме виновни???). Също така НЕ намерихме плика с котешката храна (3 кг) и Бъки НЕ се заглави вътре, изяждайки всичко до последната гранулка и тичайки после из къщата с торба на главата, без да може да си извади главата (какъв по-приятен начин за събуждане на хората от куче, влизащо в стаята с плик вместо глава).
Не, ние НЕ изядохме всичко това само за една кратка нощ от 3 до 8 сутринта. Освен това НЕ НИЕ покрихме пода на всички стаи с трески, хартии, пликове, не сме разхвърляли боклука из цялата кухня, нито сме акали над 10 пъти в рамките на един ден след изядените количества...

И ако някой, който чете това все още има съмнения- истината е лесна: Бъки просто не е куче, той е котка-терминатор: катери се по всичко (маси, плотове) и терминира всичко, което може да става за ядене. След като свали нужното, Дейви му помага в яденето, когато може (понякога Бък е егоист и не пуска друга глава да влезе в плика, но обикновено споделя, за да е споеделено и наказнието след това).[/url]

Brego
Потребител
Регистриран: пет фев 10, 2012 9:56 am

Мнение от Brego » пон юли 09, 2012 10:01 am

Колко са ухилени, явно са доволни от среднощния пир. Изкарват си добре, личи си :)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » пон юли 16, 2012 4:12 pm

Искам да споделя с вас колко съм щастлива- току що ми се обадиха от Син Кръст, че Дейви е здрав- няма дисплазия! Бях ужасно уплашена, защото в събота го снимахме и ми казаха: ако има проблем (кучето има дисплазия), ще ви звъннем да ви кажем, ако не, елате направо за сертификата в понеделник. И гледам преди малко, че са ми звъняли...изтръпнах- казах си, че явно е имало проблем...А те просто искали да ни информират, че сертификатът е готов и всичко е наред :D Не мога да си намеря място от радост :) :) :)

В събота беше голям стрес със снимането, много е гадно да видиш как отнасят кучето като парцал, неподвижно, към залата...и после как не може да ходи и му се огъват краката, а очите са мътни...Но пък Дейви се възстанови неочаквано бързо- след снимката лекарят забравил вратата отворена и след няколко минути виждам от стаята излиза едно бяло, люлеещо се, объркано красиво куче...Събудил се сам и тръгнал да ни търси явно, почти самичък стигна до мен и си легна изтощен и спокоен, че не е сам на непознатото място вече. А вкъщи след няма и час едвам ходещ, но веднага забеляза новата си играчка и ми я подаде- страхотни животни са голдъните!

И да споделим и едни мокри снимки на героя от вчера, денят след процедурата:

Изображение

Изображение

Изображение

и две от миналия месец:
Изображение

Изображение

И да видите как протича една нормална разходка при нас..

Изображение

Изображение

Изображение

Кажете ни, ако прекаляваме със снимките :oops:

M&R
Потребител
Регистриран: пет окт 14, 2011 10:02 am

Мнение от M&R » пон юли 16, 2012 5:25 pm

Просто е страхотен този Дейви :D Любима ми е последната снимка, на която сякаш казва "Знам, че не трябваше да влизам в калта, но беше много хубаво" :D :D :D И ние се прибираме така след разходка, но като видиш тази щастлива физиономия можеш ли да се караш???То човек го избива на смях :D :D :D
П.П. Поздравления за хубавите резултати от изследванията :D :D
Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » вт юли 17, 2012 8:00 am

Браво за резултатите на красавеца!
Изображение

Atess
Потребител
Регистриран: вт апр 17, 2012 4:40 pm

Мнение от Atess » вт юли 17, 2012 8:55 am

Чудесна новина. А Дейв и голям красавец :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
joro9
Потребител
Регистриран: пет дек 12, 2008 11:20 pm

Мнение от joro9 » вт юли 17, 2012 11:32 am

Чудесна новина наистина - за всеки стопанин е приянто да чуе , че кучето му е здраво. Мога да споделя, че в Син кръст наистина анестизиолога си разбира от работата. И Лъки излезе учудващо бърза от упойката, докато в Центр. Ветеринарна клиника излиза два дни от упойка. Като прочетох за подвизите ви с доматите реших да помоля за обмяна на опит - да научите и Лъки да яде домати. Вярвам , че примерът е заразителен :D
Изображение

Отговори