Брейви(Дейви) също се задоми :))

Споделете всичко за вашите любимци
Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » пон окт 11, 2010 1:43 pm

Дочакахме я таз хубава новина :-)

Честито ! Пожелавам ви дълги и много щастливи години заедно !

Пък за сърцето - права си, ама донякъде. Не половината, а цялото ще е негово съвсем скоро :-)
Радвайте си се един на друг, и не забравяйте за правилата :wink:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » вт окт 12, 2010 6:18 pm

хаха, мерси и на вас с Грифката и на hrissito&buddy, наистина съм приятно учудена, че ме помните :)

Брейви си е пак вкъщи :lol: така ми се зарадва, като ме видя вчера, и след това си го взехме. Днес цял ден спи като заклан, май защото вчера имаше малко премеждие-мисля, че изяде една стотинка (или 2, 5, или 10, не съм сигурна за номинала :lol: ), преди да му бръкна в устата я беше глътнал (иначе успявам да извадя всичко преди да е глътнал). След това (то беше и точно след ядене) гледаше малко странно и стоеше седнал накриво дълго време, не искаше да стане. След малко стана, раздвижи се, но след малко пак седна така и беше унил. Може и да сме му дали повече за ядене (вече никога над 100 грама).

Та днес предимно спим, то и времето е такова, а и "татко' му е болен вкъщи и дреме заедно с него :lol: Излязхме на кратка разходка, пак на принципа "хем ни се иска, хем не ни стиска"- любопитно му е, но го е страх дори да излезе сам от външната врата. После навън хем тича и души навсякъде, хем ме гледа притеснено и сърцето му бие учестено. абе лигави бебета сме си още :lol:

снимчицa:
За първи път спокойни и щастливи навън

Изображение

е, не знам защо не излиза, линкът си е ок този път :(
Последна промяна от korneliq на вт окт 12, 2010 8:56 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт окт 12, 2010 7:26 pm

Я опитайте да махнете всичко след .jpg...

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт окт 12, 2010 8:56 pm

ахам, стана, макар и в миниатюра :)))

Потребителски аватар
Danyna
Потребител
Регистриран: ср май 07, 2008 1:31 pm

Мнение от Danyna » пон окт 18, 2010 10:19 pm

Честито ви момченце, да се радвате дълги години на взаимна любов!

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » ср окт 20, 2010 1:36 pm

Да разкажа аз малко за диването :) Първо да кажа, че решихме да му викаме Дейви (Дейв, Дейвид и т.н.)- повече ми харесва как звучи, пък и честно казано смелостта не му е най-отличителното качество :lol: Мислехме за още много варианти, но тъй като цяла седмица му казвахме Брейви, решихме да е нещо близко по звучене, за да не се обърка (макар че не го бяхме учили на името му, чак сега почваме).

такам, сега почвам да го хваля (и тук там малко да се оплача). Дейви ще става шофьор, вече е решено :!: За 2те седмици, откакто е при нас, е пътувал сигурно 10 пъти вече в кола. И 2-3 пъти го оставяме сам като ходим до магазина- после си го намираме познайте къде- на седалката на шофьора. Спи си там и хич не иска да отстъпи мястото на мъж ми. Накрая някак се съгласи да пътува в краката ми и всеки път заспива почти на секундата. Изкара и първия си уикенд извън София, с пътуване по 3.5 часа на посока. Бъбреците му се оказаха много здрави- ние спирахме през час на полянки, но Дейв хич не си и помисли да пишка там. В колата разбира се също не, да не сме някое бебе.Изчака да отидем на вилата, да влезем вътре (след като 30 мин стояхме на двора с една надежда...) и тогава си избра стая и си свърши всичко :lol: Иначе на вилата се държа добре, много искаше да си поиграе с една котка, ама гаднярката само му съскаше и охлаждаше ентусиазма му. Трябваше постоянно да го пазим от нея- в днешно време котките са по-опасните и агресивни животни :lol:
За мой кеф, Дейв продължава да си проявява афинитет към водата. Ходихме на разходка към реката и едвам го удържахме да не се изкъпе вътре (не е толкова топло). Но си намокри лапите и коремчето. Не знам как ще дочакам лятото. Преди малко пък (вече в София) си намери нещо като блато/голяма кална локва с треви вътре, и изпадна в нирвана. То не бе тичане, скачане, дъвкане на треви, седя вътре половин час :lol: И аз също я обичам тази локва, защото след нея, явно понеже се намокри и напи с вода, се изпишка- а това ни е първо пишкане в София навън! Досега само извън града му е харесвало, тук не и не, чака да се приберем вкъщи и тогава. Е, днес изпаднах в див възторг, както си му е реда, носех си даже бяло пилешко месо да отпразнуваме случая:))) По принцип в джоба на якето ми е като в склад- има гранули, месо, кашкавал, салфетки, вестник, абе богата програма :) Вчера ходих на лекции с кални лапи по панталона и странни необясними петна по ръкавите. Скоро ще плашат с мен малките деца, когато не слушат :P

Сега слушам доволно похъркване до мен (не ми е лесно, като спя нощем, се чуват хъркащи звуци или отляво, или отдясно, или стерео..) и след малко пак ще ядем и ходим на локвата :lol:

Нямаме търпение за училището в неделя ;)

Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » чет окт 21, 2010 12:09 am

Браво на момчето :) напредвате! Тази седмица и ние с Вяра сме на пътешествие с колата и милата и тя само в краката ми стои... а до скоро си стоеше и сама там, но днес я сварихме на мястото на приятелят ми :D маймуна! Поздравяваме ви за успехите и ви пращаме много гушки!!!
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет окт 21, 2010 11:01 am

Хи хи много поздрави и от Дейв на Вяра :) И нея ще я правим шофьор значи :)
А иначе успехи, успехи, ама най-важното още не сме го усвоили- пишкането отвън. Хваля го много като го направи, ама до следващата разходка е забравил. Странното е, че не се влияе и от други кучета- днес едно куче 2 пъти се изпишка пред него, заведох го да души, ама никакъв отговор :lol: Но предполагам, че ще си стане с времето, не съм чувала за голямо куче, което да пишка вътре,а не навън ;)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет ное 04, 2010 12:09 pm

Да се включим пак с малко вестни и снимки. Дейв става все по-палав и много се отваря на други кучета. Все иска да си играе с големите, а ако не му обръщат внимание, почва да ги лае (ама не млъква). Стига се дотам, че големи кучета се плашат от малкия разбойник :lol: Все му хапят ушите, пък той хич не обича, ама сам си е виновен. Основните игри бяха пак на вилата с едно друго куче и тук около блока на поляните си имаме приятел- хъски. Лошото е, че той (както и почти всички други кучета) тича много бързо и Дейв след няколко метра е изостанал здраво, почва да се дразни, скимти и сяда да почине. (малко ми е странно, че все присяда, при това с подвит поне един крак под дупето, ама казаха, че било нормално за бебета).
Вкъщи започва вече да гризе всичко (вчера открих в леглото му стъклена чаша, странното е, че беше съвсем здрава- а я е смъкнал от шкафчето, разлял е водата и я е влачил до убежището си). Осмицата на телефона ми пак падна :lol: и не мога да я намеря, та си ходя така. Иначе столове, дръжки, чехли, все класически работи.Кабели не е почнал, дано и да не почне.
С пишкането има голям напредък, на всяка разходка си го прави, но понякога точно преди разходка му идва музата вкъщи :) Но стиска вече цяла нощ (сутринта обаче със ставането пишка, не може да изчака раходката. Много е смешен- докато яде, още не приключил, и почва да пишка- съвършена машина, вкарва и веднага изкарва :lol: )

Ето и малко снимки(ако се получат):

Вечната ни мечта- да си играем с котка, ама всичките съскат и драскат :( а тази хем ни се пада първа братовчедка
Изображение

Тук почват кадри с различни кучета- Калин, Джеси, Блеки и Узбек :)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И две снимки само на Дейв:

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » чет ное 04, 2010 1:35 pm

Ей, не мога да се нарадвам на този юнак! :lol: Адски е чаровен, с тази умилително хитра муцунка, снимката с дребното черно куче с белите лапички е уникална, личи му, че е смелчага... :lol:

Потребителски аватар
miminicky
Потребител
Регистриран: пон авг 23, 2010 3:30 pm

Мнение от miminicky » чет ное 04, 2010 7:13 pm

Страхотни снимки, особено тази в бяг. :) Но Дейви май е по-едричък от Руфъс все пак. Нищо, ние сега ще наваксваме.

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » съб ное 13, 2010 5:02 pm

Аз искам да питам нещо (не че някой чете тук, ама рано ли късно...).
Когато голдъните ви бяха малки, какво движение им осигурявахте? Чела съм противоречиви мнения- от това, че до една година не бива да тичат едва ли не и 5 минути и разходките не трябва да са дълги, до обратното- колко е полезно кучето от малко да тича и да играе. Питам разбира се пак с оглед на дисплазията, но и на натоварването като цяло. Защото ние май претоварваме Дейв- той е на 4 месеца и поне 1 път седмично се разхожда целодневно (или половин ден)- например днес беше на Витоша и ходи около 2 часа и малко, като имаше и слизане и изкачване. На връщане беше много изморен, скимтя и се запъва да не ходи (това го прави често, напоследък обаче скимти и ходи, а преди сядаше и не искаше да мръдне). Предполагам там е границата- като сам си покаже, че е изморен- или още по-рано трябва да го прибирам? Разбира се, не винаги мога веднага след като помрънка да го прибера, тежък е за носене, а бяхме далече от колата...
То проблемът му е, че много се радва на далечни разходки и като го пусна от повода почва едно тичане, скачане в кръг, тича нагоре по склоновете, връща се при мен, после напред, назад...не ходи нормално и затова се изморява по-бързо и от нас. А пък на повод ми е жал да го държа, какъв кеф е да си в планината вързан...

През седмицата го разхождаме 4-5 пъти по 15-20 мин, най-много една разходка от 40-60 мин. Но не го ограничавам в тичане и игри с други кучета.

Знам, че не бива да скача от високо, не ползваме стълбите, но например в планината на наклон 1 път седмично за час-два много ли му е? Изобщо накратк- колко движение е полезно за подрастващо куче?

Имам и още въпроси, ако някой със здрави нерви е стигнал дотук.Да речем, че това беше 1, значи
2. До колко месеца да го храня 3 пъти на ден, кога да минем на 2?Ок ли е гранули Пурина Про План, и понякога кисело мляко и извара и тук таме някой зеленчук?
3. До колко месеца да очаквам "инциденти" с пишкане вкъщи, т.е. кога 2-3 разходки на ден ще са достатъчни и ще се научи да стиска? Сега стиска, ама когато си реши, издържал е и 8 часа, но понякога и след 2 часа пишка вкъщи- няма гаранция, ако не го извеждам точно на 2 часа, а аз мога на 3-4 най-малко.
това е засега, мерси предварително на прочелите и отговорилите :)

И за да има и полза от поста ми- слагам няколко снимки от миналата седмица.
Тук сме легнали величествени и красиви:
Изображение

Тук имаше много слънце и решиха да се гаврят с мен:
Изображение

А тук да покажа, че не ме е страх да вляза в реката, щом е за пръчка
Изображение

Това е от нас, след дългата разходка Дейв спи блажено в леглото си :–)

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » съб ное 13, 2010 7:31 pm

По мое мнение, кучо сам ще си покаже, ако е претоварен. Когато взехме да излизаме на 3 месеца, при първите разходки Бърти от време на време лягаше да си почива и не ставаше, докато не си почине 2-3 минутки. Той си разполага и със собствен двор, където си се разхожда през деня, докато съм на работа. Кучовците са достатъчно умни - насила не можеш да го "преразходиш" - той ще покаже ясно, че е уморен. Поздрави на Смелчагата :lol:

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » съб ное 13, 2010 10:33 pm

Много е хубав :) А снимката с очилата е много готина :D
Колкото до натоварването и аз се чудя колко движение им е необходимо.Аз когато съм свободна й правя поне 3 дълги разходки,по около 1-1.5h.Гледам да се възползваме максимално от хубавото време.А когато има и кученце,с което да си играе съвсем се отплесваме и стоим доста навън.После спи с часове :) Но и аз се питам дали понякога не я преуморявам :?

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » ср ное 24, 2010 4:30 pm

Я да си актуализирам малко темата за разбойника. Той много е пораснал- с изненада открих, че в леглото, което му бяхме взели преди месец и нещо, изобщо не се събира вече. Може би и по характер пораства: Странно е, че напоследък не прави много бели- като го оставим сам, поле всичко вкъщи си е на мястото- да се не надява човек :lol: явно има нужда от много сън и спи, докато е сам. Пък и аз хитро го извеждам и го "разтичвам" точно преди да изляза ;)
Сега сменяме активно зъби- преди седмица открих, че един се клати, на другия ден го нямаше и вече растеше нов (егати бързината), после преди няколко дена открих кръв по всички играчки, аха аха да изпадна в паника- и се сетих, че е от зъбите, после открих и един зъб, паднал в боя, да лежи на земята. Даже го прибрах за спомен :D Надявам се е нормално да има кръв, че вчера пак имаше на една играчка. устата му пък дали от това, ама мирише нааа...нещо много различно от цветята и теменужките :D Като на желязо и на всякакви други гадости, дано е временно, че плашим вече всички, които решат да ни се радват и открият отблизо Миризмата.
Напоследък се инати и не изпълнява някои команди. Като цяло е послушен, но понякога напук като е навън примерно прави обратното на това, което му кажа. май наближаваме прекрасната възраст- пубертет. Макар че още няма 5 месеца, та е рано, но зачатъци си има :lol:

Решила съм да изкарам значителен доход от кучето. То не бива само разходи. През уикенда беше със свеки за 3 дена, че ни нямаше в София (за първи път се разделихме така за дълго, мислех, че ще му е мъчно за нас, ама ни забрави още щом затворихме вратата :lol: ). И как си е прекарал нашият времето: всеки ден са идвали да го видят поне по 5 човека, сред които 2 деца. Всеки път ох и ах, игри, дай лапа. И все някой друг като чуе за него и решава да отиде а гости да го види, пък свекървата гордо го показва. Та реших, вече ще има билетчета- който иска да го види- 2 лева :lol: за нула време ще станем милионери :!: Ама децата в никакъв случай безплатно, че в тях ми е най-сигурният доход- любовта на Дейви към децата е взаимна и не мога една разходка да отърва без " аууууууу" и тичане към него "колко е слааадък", мачкане, чесане, а той изпада в екстаз, ляга, маха с опашка, или пък тича като луд около децата и проси внимание...
Освен това, когато ни няма, ще го пускам на търг. Вече се наблюдава известба ревност и конкуренция кой да го гледа. Майка ми, която беше твърдо против да си взимаме животно, сега като го види се разтапя- почва едно лигаване, възхищение, все едно ангел небесен е слязъл. Сестра ми пък, макар и иначе коткарка по душа, зачести вижданията си с мен тройно заради дребния и все иска да го водим у тях. Та другия път като трябва някой да го гледа- пускам го на търг и чакам най-високата цена :lol: това е, измислихме как да не ходим вече на работа!

И сега малко доказателствен материал за това защо печели сърцата на всички сивата топка косми (сива, защото успява да се изцапа ден след къпане и е напълно безнадеждно да очаквам да е бял. Ех, какъв беше като бебе като го взехме, бял и пухкав и чистичък..)

Такива магарии правим на кучешкото училище (злобата отдолу е нашата, горния който си го познае, да казва, може би е Руфъс)
Изображение

Борбата става все по-ожесточена:
Изображение

За награда (не че блестеше особено по време на училището...) отидохме до реката:
Изображение

А пък след училище е време за къпане, че цветът беше не сив, ами почти черен. Къпането се оказа едно доста неприятно изживяване, но след 2 неуспешни опита за бягство, Дейв се примири и стоически изчака мъчението с най-нещастната физиономия на света. Смекчен нейн вариант можете да видите тук:

Изображение
(ако ви се стори разхвърляно, вече имам оправдание- заради кучето е!)

И сега да видите какво ги правим тия тъпи женски играчки- куклите. Унищожение до дупка! (до последен крак, както е видимо на втората снимка)

Изображение

Изображение

И един малък оплак- с пишкането и яденето от земята прогрес= нула :( Даже има регрес. Особено с яденето на неща от земята. Вчера пак задъвка нещо (май от кафявите вкусотии), казах му да пусне, а той глътна! Плеснах го леко, но имах само ръка под ръка, та не беше правилно- той се разсърди, след малко залая, даже не дойде като го повиках, чак по-късно. Днес налапа едно умряло врабче :cry: този път след много страховито от моя страна " пусни веднага" (оказах се много даровито-гласовита, поне съседите бяха впечатление, чу се сигурно през 9 блока в десети), пусна, дадох лакомство, после го отдалечих. Ама дайте идеи, че с какви ли не гнусоии се боря всеки ден :(
А за пишкане- все същото, пишка си навън, но като ни няма, и вкъщи, а понякога най-нагло и пред нас насред хола. Чудя се дали скоро ще му стигат 3 пишкания на ден навън...
Ами това е, стига съм ви досаждала, надявам се скоро да има включване в темите на братята и сестрите ни :) Да видим те как се справят с живота...
Поздрави от хъркащ Дейви :)

Отговори