Брейви(Дейви) също се задоми :))

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Inna
Потребител
Регистриран: вт сеп 29, 2009 1:09 pm

Мнение от Inna » ср ное 24, 2010 8:56 pm

Много добри начини за изкарване на пари, но ги задействай докато е малък, че после ще гледаш доста уплашени физиономии. Аз мисля вече да си нося фотоапарат и да си правя колекция от реакциите на хората, когато видят моя голям, лош, вълк. Последния път даже ни се развикаха две баби и то насред кучешката полянка, ама и ние сме едни да пуснем два кръвожадни лабрадора и два освирепяли голдъна :?
По въпроса с яденето на буклуци сигурно ще има кой да ти даде по-добри идеи ама и аз да си споделя опита. Упражненията, които правихме ние, бяха първо у нас да разпръснем лакомства и да я карам да минава покрай тях и ако се доближи казвам "Не!" и обиколката продължава. Като свикна така ги оставях за по-дълго време, а след това карах сестра ми да обикаля пред нас около блока и там същото нещо. Действа, но бавно :?
Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » чет ное 25, 2010 8:20 am

Пак ни зарадвахте с дълги и приятни истории е веселяшки снимки.
А за радването - и ние бяхме така първите разходки - до около 5 месечен, след това 60 % от децата се дърпат панически като видят размера на "звяра" и все питат: "Хапе ли?" А Бърт си е страшно кротък, но повечето хора (особено баби с внучета) се стряскат като видят голямо куче, за тях е синоним на СТРАШНО КУЧЕ! Една баба оня ден вика: "Спокойно, пиленце, баба те пази!" - това на някаква малка глезла. Аз първо се дразнех, но сега свикнах :? А като видят някой малък злобен пинчер "Ох, че сладко бау, бау!"
Много гушки на сладура Дейв :lol:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » чет ное 25, 2010 10:01 am

Мерси за хубавото отношение, Веси :)

За зверовете- съгласна съм, повечето хора като чуят колко голям ще стане Дейв и се стряскат, при все, че го виждат какъв е кротък...А инак сме имали вече случаи на уплашени хора- един баща с две деца, Дейв беше без повод и разбира се хукна към тях, никакво ела не го спря, искаше да се зарадва на голямото момче (към 5-6 годишно). Детето обаче като видя този опасен звяр да тича към него, като се разпищя и тръгна да бяга, не знамкак не отнесохме някой скандал от бащата да внимаваме с тия опасни кучета :lol: пък то бебе, на 4 месеца, направо им се чудя на тия наплашени деца, аз като малка се завирах по всички животни (даже са ме хапали, ама това не ми охлади ентусиазмът, бях си го заслужила :lol: )

Само да се похваля- вчера се мерихме на истински кантар и сме вече цели 13 килограма. За последните 2 седмици сме качили 2 кила :lol: скоро ще сме в категорията на много страшните кучета...

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител

Мнение от vesi_burt » чет ное 25, 2010 10:56 am

Браво, браво - 13 килца, все повече ще става! :lol:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » чет ное 25, 2010 11:17 am

уф да ама през нощта пак ме ядоса (редувам тука похвал с оплак :lol: ). Не искаше да се изака вечерта след ядене и го направил посред нощ и...всичко изял :cry: чухме мляскането и веднага светнахме лампите и видяхме последните следи...По принцип това не го върши вкъщи, а поне 2 пъти дневно навън, но си мисля, че понякога нарочно стиска, за да го направи тайно вкъщи и да хапне една порция повече. Вече съм леко примирена, но първия път като го видях така се ядосах и му се накрещях, ужасно се почувствах. Всеки си мисли, че точно неговото куче няма да прави такива работи, ама почти всеки греши :lol: дано да е инцидентно и да не му стане навик. Сега стратегията- като го направи навън, нещо мнооого вкусно и хвалене като първите пъти.

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » чет ное 25, 2010 3:06 pm

Кара по едно време си вършеше тези неща само навън.Бяхме много щастливи, но уви радостта ни се оказа кратка :D Сега ходи предимно и най-много през нощта :lol:
А колкото до децата-засега Кара е главната атракция в квартала :) Много й се радват,даже има едно момиченце, което имам чувството, че ни дебне през прозореца по време на сутрешната разходка и не пропуска да ни почука и помаха :) Но вече има и случаи на майки, които като ни видят си дърпат децата максимално далече и ни гледат неодобрително...Така че скоро идилията май ще свърши :wink:
Поздрави :)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт ное 30, 2010 12:00 pm

Днес Дейви става на 5 месеца :) Честито и на всичките ни братчета и сестричета :)
Следобед ще му купим нови играчки и ново легло, че и без това му е време.
И Дейв би желал да сподели едно свое откритие на тема "как да направим свеж и приятен дъхът на кучето":
Значи, намирате едно пакетче мокри кърпички и си ги домъквате в леглото. Вадите всички от опаковката, надъвквате ги много хубаво, колкото по-малко материал остане, толкова по-добре. Най-добре изяжте всичко, за да не ви хванат после. На другия ден повтаряте същото упражнение с друго пакетче кърпички и така докато не свършат,или докато стопаните не се сетят да ги заключат някъде. После устата поне няколко часа мирише много приятно и ароматно.Действа!!!
И също бих искал да се оплача: онзи ден ми взеха леглото и го набутаха в нещо бяло, с дупка по средата, кръгло. Аз почнах да скимтя, да се опитвам да го измъкна, но вратата се затвори и Нещото почна да се движи. Много бях нещастен и гледах с укор стопанката. Опитах се помоля учтиво Нещото да ми пусне леглото, като го близнах, но то забуча по-силно :( Примирен легнах на гадния паркет. Не очаквах да видя пак милото си легло. Но след околко час стана чудо- леглото ми излезе, макар и да миришеше малко странно. Вместо да ми го дадат обаче, го сложиха на парното, на което аз пак изявих недоволството си със скимтене и лек вой. След няколко часа обаче ми го върнаха на старото място!! Така се зарадвах, скачах, лаех, хапех го и го преобърнах няколко пъти, също така малко го преместих, че нещо не го бяха сложили съвсем на място. И сега съм го напълнил с играчки и си подремвам в него, почти мирише вече на старата си миризма ;)

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » вт ное 30, 2010 2:12 pm

Честит пети месец на Дейви и на останалите братчета и сестрички! Да са ни живи и здрави и да не спират да ни радват с лудориите си :D

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител

Мнение от vesi_burt » вт ное 30, 2010 2:42 pm

Честити пет месеца, много, много поводи за радост със Смелото сърце, да е много, много здрав :lol:

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт ное 30, 2010 6:30 pm

Мерси :)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » ср дек 01, 2010 5:13 pm

Дейв отново показа високата си култура и образованост. След четенето на вестници, предимно " Капитал", следва четене на книги. Но има твърди предпочитания- американските криминални автори са много под нивото му. За да покаже презрението си към този тип литература, Дейв изяде половин книга- от всяка страница липсва по едно парче. Грехът му е подсилен от това, че книгата се намираше на спалнята- т.е. докато ни няма, той редовно си лежи на леглото. Всеки ден си оставя различни предмети там. Пък когато сме там, не се качва, само с муцуна и с предни лапи понякога. Как да му се карам, като не го заварвам на местопрестъплението? Пък и той се научи покрай едно друго куче, което се качва по легла. 2-3 пъти сме го заварвали, караме му се, но явно не се стряска достатъчно....

Потребителски аватар
magdalena
Потребител
Регистриран: съб окт 02, 2010 3:42 pm

Мнение от magdalena » ср дек 01, 2010 5:41 pm

моят беше същият ..
за да предодвратите " четенето " подайте му списание книга или нещо което би искал да накъса .. щом посегне да го захапе кажере строго "не" .. така няколко пъти и той ще се научи да не къса ..
поне при нас подейства .. надявам се и на вас да помогне :wink:
а това за леглото .. Мърфи като малък не се качваше но сега си се качва което за мен не е проблем защото дори и да заспи през деня не пречи, но вечерта ако легне при мен го гоня долу :roll: ..
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт дек 07, 2010 2:15 pm

Днес Дейв отново блесна с находчивостта си...Прибирам се аз и чувам нещастно скимтене вместо лай. Озадачена, отварям вратата и гледам...момчето ми в кръв! По лапите, устата, дори на дупето...Прекалено много, за да е от зъбките (пък и май ги сменихме вече) Аз много бавно започвам да изпадам в паника и да очертавам маршрути към ветеринаря. Още повече, че кучето гледа много тъжно. Гледам и по леглото (нашето разбира се) има доста кръв... Но в главата ми светва някаква лампичка, която ми казва, че цветът на кръвта нещо не е съвсем наред...и тогава ме осенява: миналата седмица капачка, тази седмица- цяло червило! (нещо като: таз година булка, догодина люлка :lol: ) Има градация, все пак растем. Щом наближих и огледах леглото, видът на Дейв стана още по-нещастен и се сниши...тогава разбрах, че тъгата му е чисто и просто чувство за вина! И ще ми кажете, че не помнят повече от 2 минути...Много добре знаеше какво е направил, затова му се и поскарах леко, ама ме напуши смях и не се получи. Сега имам куче-травестит, с червило около устата и на лапите. Излизаме на разходка да се срамуваме пред другите кучета :lol:

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » вт дек 07, 2010 2:24 pm

Хахаха, браво на малкия, гримьор ще става явно.

Или пък е решил да ви подсети, че е време за коледната украса :-)

Потребителски аватар
korneliq
Потребител

Мнение от korneliq » вт дек 07, 2010 2:53 pm

А, украсата се опита отдавна да я изяде, но е сложена много нависоко и няма шанс ;) (да не се заричам много де...).
Инак май даже е повръщал (нормално, и на мен не ми е много вкусно цяло червило), защото имаше мокро петно, пък не може да е пишкал, напоследък е изряден в банята (откакто хитро му махнах водата оттам и спрях да го храня там). Това обяснява гузния му вид, заради повръщането ще да е (изядено, разбира се), защото за скъсани/счупени неща рядко изпитва вина, смята, че аз съм виновна, щом съм ги оставила на по-ниско от 2 метра :lol:

Сега пак трябва да го оставя сам и да видим с какво ще ме изненада :lol: май ще купувам нови шкафове- високи и затварящи се :lol:

Отговори