Кучетата и снегът!

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Кучетата и снегът!

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт дек 14, 2010 2:20 pm

Исках само да ви припомня, да държите кучетата си под по-голям контрол, коагато се разхождате по току-що падналия сняг. Поради това, че снегът е "изтрил" маркировката, кучетата не се ориянтират добре къде е тротоарът и къде е улицата, къде е тревната площ за пишкане и т.н., и лесно могат да изкочат на улицата докато играят без повод!
Яденето на сняг може да предизвика повръщане, а ледът под пухкавия сняг- често порязване на меката част на лапите.
Тъй като Голдъните имат ципа между пръстите, там се намират и едни пухкави и гъсти косми, които събират снега на топка и кучето може да откаже да ходи, поради замръзали лапи и неудобството от топката сняг, която "държи" в лапите си. Редовно преглеждайте лапите, докато тича из снежните преспи. Можете преди разходка да намажете лапите със свинска мас, за да не задържат толкова много сняг.
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
veli777
Потребител
Регистриран: нед юни 06, 2010 9:08 pm

Мнение от veli777 » вт дек 14, 2010 2:45 pm

Много полезна информация! Благодаря ти, Мише! Сега ще сме подготвени за снега, който засега ни подминава във Варна :)

П.С. Обърках имената :oops:
Изображение

Потребителски аватар
marina kojuharova
Потребител
Регистриран: вт яну 20, 2009 3:39 pm

Мнение от marina kojuharova » вт дек 14, 2010 3:10 pm

Наистина,много полезна информация.Сутринта на разходка моят дивак яде сняг.И миналата година понякога ядеше,но мислех,че сега е попораснал.. :oops: :oops: :lol: Иначе с ядене на боклуци проблеми нямаме..Та мисълта ми е,как да го отуча,той за секунди го изяжда.И това само до еднократно повръщане ли може да доведе,или до по-сериозни работи?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт дек 14, 2010 3:19 pm

Повръщането малко шашка, за това го споменах... принципно става до няколко минути след "хапването", но не и много след това. Не води до други проблеми до колкото знам... все пак е само сняг, ако не е прибавено нещо друго покрай снега. Много бъдете наблюдателни, доста са изобретателни. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
vesi_burt
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 12:23 pm

Мнение от vesi_burt » вт дек 14, 2010 3:21 pm

А какво ще кажете за лежането в снега - Бърт просто ляга по гръб и не ще да мърда от снега - имам чуство, че заспива от удоволствие :shock:

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » вт дек 14, 2010 3:31 pm

Това вече са поведенческите проблеми, които не са животозастрашаващи :lol: Кучетата обичат много снега и обичат да тичат и лежат от удоволствие. За това казвам да бъдете внимателни- при падането на снега, ушите на кучетата все едно са пълни със сняг- никое не слуша :lol:
Изображение

tonsan
Потребител
Регистриран: съб дек 04, 2010 10:17 am
Контакти:

Мнение от tonsan » пон дек 20, 2010 10:06 pm

Абсолютна лудост беше на снега последните 2 дена, нашият бандито ровеше тунели в снега като къртица. :)

Gryffindor
Потребител
Регистриран: вт май 26, 2009 3:59 pm

Мнение от Gryffindor » ср дек 29, 2010 4:34 pm

Темата със снега и студа е пак актуална, и затова ще споделя малко опит.

Въпреки че снега и студа се отразяват много позитивно върху настроението на кучетата ни, те имат и някои дребни негативни последици.
Например порязването или цепването на лапите. По мои наблюдения е по-добре в студените периоди да не се подстригват много лапите, защото козинката все пак предпазва от наранявания, въпреки че така пък се събира повече сняг.
Освен това е добре да се мажат лапичките с нещо - като се почне от свинска мас, гъша мас, дефламол, пантенол, разни кремове като Бочко, чочко и т.н., и се стигне до специалните кремове за кучешки лапи.
Аз съм ползвал следните два крема:
Възстановяващ и предпазващ балсам Dermoscent Bio Balm, както и
Кераторегулиращ крем за лапи Pro-Pad на Candioli
Изображение

Много съм доволен от този крем, обаче... всички гореизброени средства за мазане на лапи на практика се оказват и идеални средства за омазване на подовете вкъщи. Чудните мазни стъпчици, в комбинация с перманентния космопад, мен лично ме е довеждало до отчаяние при опитите да се почисти у нас.

И затова тази зима минахме на спрейове за лапи. И съм супер доволен. Ние ползваме Защитен лосион за лапи на Armonie Naturali:
Изображение

Напръскваме лапите, и като полежи кучето няколко минути, лосиона попива/изсъхва, и няма мазни следи по пода после.

А сега искам да споделя и няколко открития, които доста улесниха моя живот в ролята на разхождащ куче в студа и леда. На всеки му е ясно, че в студеното време трябва да се облече добре за разходка, както и че най-доброто средство срещу премръзване е интензивната игра с кучето, особено тичане и дърпане на въже или играчка. Да де, ама в този лед, като човек не може да си стои на краката, камоли да хукне ...
Докато съвсем случайно в "Бриколаж" попаднах на следното нещо - ледоходки за сняг и лед !
Изображение
Биха били съвършени, ако имаха шипове и на петите, но дори и така вършат супер работа. Отново ходя като нормален човек, а не ситня като гейша.

Другото ми откритие е една на пръв поглед смешна джаджа, ама също върши работа. Уж ръкавици, уж ходене, тичане, ама все се случва на човек да му замръзнат ръцете. И намерих тези "Топли ръце":
Изображение
За да си спестя обясненията, ще цитирам какво пише в рекламата на това чудо:
"Представяме ви едно от най-новите достижения на съвременната химия. Пакетчетата са пълни с прозрачна течност. В нея плува малка метална пластинка. Когато щракнете с пластинката, течността вътре се втвърдява и след 5 секунди започва да отделя енергия.
Пакетчето се затопля до 54° C и остава топло до 45 минути. Мушнете по едно такова пакетче в джоба си, докато разхождате кучето, когато сте на ски, на зимен риболов или просто чакате на спирката вечно закъсняващия автобус.
Когато накрая енергията в пакетчетата свърши, те трябва да се поставят във вряща вода за около 15 минути, където възвръщат състоянието си на свръхохладеност, като същевременно акумулират в себе си енергия за следващото затопляне. Процесът може да се повтаря стотици пъти."

Едно такова нещо струва 6 лева, и не топли чак 45 минути, а около 20-30, но пак е достатъчно.

Та това е моят опит в улесняването на живота на кучето и разхождащия кучето при зимни условия :-)

Потребителски аватар
Golden Maxxi
Потребител
Регистриран: пон авг 09, 2010 1:24 pm

Мнение от Golden Maxxi » ср дек 29, 2010 7:40 pm

От къде намерихте тези "топли ръце", че сериозно се нуждая от нещо такова?
С ръкавици съм, като все едно с отрязани пръсти, така, че ще се радвам на малко топлина в джобовете и да не се налага да се "размразявам" гушкайки кучо!
Изображение

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » ср дек 29, 2010 8:05 pm

Изображение

Потребителски аватар
magdalena
Потребител
Регистриран: съб окт 02, 2010 3:42 pm

Мнение от magdalena » чет фев 02, 2012 2:42 am

Имам проблем!
Когато се разхождаме кучетата започват да куцат и да лягат по земята, защото не искат да вървят. До скоро мислех, че това е защото лапите им замръзват, но вече не вървим по снега, а те продължават да го правят. Имам теория, че това е заради солта, хвърляна по улиците и тротоарите. Някой от вас сблъсквал ли се е с такъв проблем и има ли решение ? :roll:
Изображение

marin4eto_50
Потребител
Регистриран: нед апр 25, 2010 11:29 am

Мнение от marin4eto_50 » чет фев 02, 2012 7:57 am

И при нас го има това. През 1-2 минути спира и вдига някоя от лапичките във въздуха. В повечето случаи няма събран сняг и ми е странно на какво се дължи. Може би и на тях им е студено?

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » чет фев 02, 2012 8:34 am

И на нас ни се случва, най-лесното решение е да намалите разходките, нищо няма да им стане 1-2 седмици на облекчен режим. Аз се бях замислила по едно време за кучешки обувки, като тези на работещите хъскита, но май тази година ще пропуснем.

Потребителски аватар
KraaaS
Потребител
Регистриран: пон сеп 26, 2011 3:58 pm

Мнение от KraaaS » чет фев 02, 2012 9:47 am

При нас на поляната си е от снега. Когато не искам да му чистя лапите, го карам да бяга, скача, нещо да се занимава и после той забравя че има някакъв проблем с лапите...

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » чет фев 02, 2012 9:53 am

Попитах Гери с Джек за някакви подходящи обувки и тя ми прати този сайт:

http://www.manmat.bg/manmat.bg-%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%B0%D1%80%D0%B8-SLED%20DOGS/manmat.bg%20%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8%20%D0%B7%D0%B0%20%D0%BA%D1%83%D1%87%D0%B5-comfort

Друг е въпросът до колко са удобни тези обувки и дали кучето ще ги приеме.
Има интересни неща, включително за разни спортове с кучета - каникрос, байкджоринг и скиджоринг.

Отговори