Кучетата и снегът!

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » пет фев 03, 2012 9:29 am

Обувките не помагат много за съжаление. Трудно свикват с това, че имат обувки на краката- всеки крак се вдига отделно :lol: Кучетата почват да вдигат краката, когато в козината между пръстите се образуват топчета сняг. По-студено им е не ходенето върху сняг, а ако е киша или има локви от сняг (разкашкан)- после направо им се сковават краката. По-добре намазани лапи, отколкото обувки- моето мнение!
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » пет фев 03, 2012 10:01 pm

Ние имаме развитие по темата, вчера като си подсушавахме лапите след разходка забелязах леко розови следички на кърпата. С цепенето на лапи тази година се справихме благодарение на редовно мазане с кремове, но се оказа, че между възглавничките кожата се е протъркала и леко сълзи, а козина си има достатъчно уж да предпазва. По принцип съм много внимателна и определено проблемът идва от снега и ниските температури.Сега се пръскаме с един спрей със сребърни йони, изчаквам малко и после подсушавам. Реших да се пробваме с обувки, днес момичето от сайта ни ги донесе за проба, а Рая ги прие от раз. Ходи все едно е без нищо на крачетата. На повечето кучета обаче им е трудно да ходят с обувки и се опитват да ги свалят. Та оглеждайте добре лапките след разходка, подсушавайте хубаво и нежно, за да не стане някоя беля.

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » вт яну 28, 2014 11:00 am

Здравеийте, мисля че в тази тема е добре да попитам може ли кучо да яде сняг вместо да пие вова, тъй като от 2-3 дена забелязвам, че навън нагъва сняг, а като се приберем неиска да пие вода. Тъй като излизаме по 4 пъти на ден( следователно хапва доста сняг) може ли той да замени водата, защото една съседка ми каза, че яденето на сняг можело да ги обезводни?

Отговори