Български Голдeн Ретривър Клуб!

Козината и нейната миризма
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2011 5:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние имаме проблеми с козинопад, давайте идеи.
От месеци се скубе ужасно, за секунди подът е покрит с косми, а дори след ресане по 30 минути като прокараш ръка по козината, са паднали стотици косми.
Давам му бирена мая, макар че бяхме спрели за 2-3 седмици, сега си довършваме опаковката. По 3 хапчета на ден (той е 30 килца), не знам дали е ок?

Други идеи за намаляване на козинопада? Иначе външно не му личи, има си в излишък козина Laughing Но ме притеснява присъствието на косми в такива количества от хигиенна гледна точка. И преди е имало косми вкъщи, но няма и сравнение. Да не говорим, че се скубе повече от другото ни куче, което е доста възрастно и не в много добро здраве.

А храната още си е Про План с пиле, не сме я сменяли. Скоро ще го къпя с шампоан, че не е къпан от месеци, може и да помогне временно Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Чет Окт 20, 2011 5:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Confused Ресане,метене,чистене.Чистене,ресане,метене,прахосмучене..Така се поддържат горе долу нормални нива.И при нас има момчето здрава козина,не е намляла,косъма си е добре,кожата е здрава,но не се ли чисти ежедневно,всичко е в косми,няма как.Все трябва да има някакъв недостатък породата. Wink Embarassed
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 7:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing За 6 години с куче, после с второ, трето ..... някакси свикваш и все по-малко прави впечатление колко козина пада Smile то си е нормално - сменя се сезона, сменя се козината, чистиш, след един час пак Smile но като опада и я сменят .... чакаш следващия сезон, който много бързо идва Smile
Само малката въшка не сменя козина, или поне не й личи Smile ама все му е студено на хайвана и се гуши Smile)))))

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 9:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

marina kojuharova написа:
Confused Ресане,метене,чистене.Чистене,ресане,метене,прахосмучене..Така се поддържат горе долу нормални нива.И при нас има момчето здрава козина,не е намляла,косъма си е добре,кожата е здрава,но не се ли чисти ежедневно,всичко е в косми,няма как.Все трябва да има някакъв недостатък породата. Wink Embarassed

ха ха, да, прилагаме го това понякога, но се прибираме вкъщи късно и съседите не са особено очаровани, ако ежедневно пускаме прахосмукачка в 9-10 вечерта Laughing

Аз все си мислех, че ако се реши, не пада много, ама явно греша Laughing

Засега решението е да не го пускаме в някоя стая, ако искаме космите да са поне с 30% по-малко (тъй като винаги има, пренесени с дрехи, чехли или ако "случайно" е вляазъл).

А идеи за лесно чистене на косми? (то не са само косми, а и доста други екстри де Laughing ). Не са ли измислили парцали специално за кучета примерно Laughing

И последен въпрос- коя четка е подходпща за ресане с цел да падне максимално количество козина? Ние имаме гребен, четка с тънки криви зъбци, една с две страни- от едната като дамска, от другата с черни косми (но почти изядена) и една съвсем дамска. Може би ни трябва още някакъв вид Rolling Eyes
Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 11:13 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Примирих се с денонощното прахосмучене. И в 10 и половина пускам прахосмукачката, която вече имам чувството ече е естествено продължение на ръката ми. Обаче другото ме притеснява повече - сега ще кача снимки

Реша с 3 вида четки (нито една не ми е удобна ) Laughing ей сега ще покажа

http://zoolandbg.com/1280--gro-5878-20-x-55-.html

http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=3_5_127&products_id=1117

http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=3_5_127&products_id=1115
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 1:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Имаме номер 1 и номер 3. Може да си вземем 2рата, или една обиковена дамска четка Laughing А кое те притеснява повече, не разбрах?
Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 2:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

ами опадването на козината особено от опашката - нищо, ама нищо не остана, а се гордеех с нея ..
пак ще опитам да кача снимки

korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 3:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

А да, вярно, че вие бяхте писали за това. Много неприятно наистина Sad Опашката и така си е добре,но вие си познавате кучето и щом разликата е голяма...говоретеи с друг вет, да му предпише витамини, добавки или друга храна, дано се оправи Exclamation
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Пет Окт 21, 2011 3:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Чували ли сте термина "линеене на козината"? Напълно нормално е, при смян на козината опашката да "оголее". Виж, ако има плешиви/голи петна, тогава вече може да се мисли за проблем.

Повечето от известните и често побеждаващи на изложбите голдъни се показват само когато са в перфектна кондиция - но и те си имат своите "голи" периоди. Както се изрази г-жа Хенеси, понякога нейните кучета изглеждат, все едно че само "по нощница".

Ако мислите, че кучето ви ще бъде в перфектно състояние на козината 12 месеца в годината, значи нещо някъде не сте си дочели информацията.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 11:02 am    Заглавие: Отговорете с цитат

не ми се карайте де Laughing
просто се тревожа. Нямам опит с тази порода, а при кокера не сме имали такива грижи
gvpekov
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 11:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

ПОтвърждавам думите на Красен . Точно в момента Рик има един слой дълга козина който го покрива до толкова че да не е плешив. Същото се получи и април месец ако си спомням добре - просто давайте добавки за козина та новата като порастне да е наистина впечетляваща ( след няколко месеца тя ще падне и така)

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 1:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Jolly Rodger написа:
просто се тревожа. Нямам опит с тази порода, а при кокера не сме имали такива грижи

Разбираемо е да се тревожите според мен, промяната все пак е доста голяма. Но пък се надявам другите да са прави, че няма нищо тревожно и ще му мине бързо и ще забравите за проблема Wink (опитвам се да извлека положителното от горните постове Laughing )

Иначе вчера направихме експеримент, ресахме два пъти по половин час, т.е. близо час, след което проверих- при най-малкото докосване на козината ръката ми пак оставаше в косми Sad Дано да е сезонно, макар че нали голдъните си сменяли козината 2 пъти годишно по 6 месеца Laughing
Върнете се в началото
ina_bg
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 3:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

korneliq написа:
Jolly Rodger написа:

Разбираемо е да се тревожите според мен, промяната все пак е доста голяма. Но пък се надявам другите да са прави, че няма нищо тревожно и ще му мине бързо и ще забравите за проблема Wink (опитвам се да извлека положителното от горните постове Laughing )

Иначе вчера направихме експеримент, ресахме два пъти по половин час, т.е. близо час, след което проверих- при най-малкото докосване на козината ръката ми пак оставаше в косми Sad Дано да е сезонно, макар че нали голдъните си сменяли козината 2 пъти годишно по 6 месеца Laughing

Хахаха
Това ми хареса!
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Абе и на мен ми беше харесало, преди да го изпитам на свой гръб Laughing
Върнете се в началото
ina_bg
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Окт 24, 2011 3:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

korneliq написа:
Абе и на мен ми беше харесало, преди да го изпитам на свой гръб Laughing

О не ми говори, кучата ми е почти плешива и продължава да пада козина...
То това малко, като вица 99,9% гласували и още прииждат... Laughing
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети