Български Голдeн Ретривър Клуб!

Намерена женска Лабрадорка!!!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Изгубени или намерени
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Чет Апр 28, 2011 9:49 pm    Заглавие: Намерена женска Лабрадорка!!! Отговорете с цитат

http://www.facebook.com/media/set/fbx/?set=a.10150170648314259.319131.727619258

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
everyday_
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Апр 28, 2011 9:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

голяма красавица е
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Чет Апр 28, 2011 10:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много е красива,наистина.
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Пон Май 02, 2011 10:52 am    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление, никой не си я търси Sad Разлепили сме обяви в квартала и клиниките, в сайтове за изгубени и намерени животни, във всички групи във Фейсбук, в Позвънете и..... никой Sad много жалко, че има такива хора Sad Хубавата новина е, че моя приятелка иска да я вземе, както и една много мила дама, която също прояви интерес да я осинови, и двете си имат лабрадорчета Smile и съм сигурна, че момичето ще случи Smile Остава да видим кой ще е най-удачния вариант за нея Smile
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 07, 2011 8:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Все още никой не си я е потърсил Sad От вчера е разгонена, обиколили сме целия квартал с надеждата някой да си я познае, или поне да е питал някъде за нея, но не Sad Утре ще идва едно девойче да я види и ако се харесат, ще я вземе. Говорили сме с девойката, звучи ми сериозна и след цялото описание на Беса, не се е отказала да я иска (имам предвид, че е много емоционална, буйна и страшно своенравна, дърпа се като магаре и все се навира в разни храсти да търси всякакви живи твари, а и "ароматни" човешки......... ).
Хубавото е, че ще е във Варна и дори нещо да стане, сме насреща и винаги ще можем да отреагираме.
Ами това е, ще ви държа в течение за развоя на нещата...
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Май 07, 2011 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ви препоръчвам за доброто на кучето да го кастрирате, преди да го дадете, особено пък, ако ще има и куче от другия пол в същата къща.

При интерес мога да обясня на лични какво, как и кога да се направи за да отиде кучето в новия си дом кастрирано и максимално бързо.
Върнете се в началото
svetlana_ahladova
Потребител

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Съб Май 07, 2011 9:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Поредното изхвърлено куче!!! Дано си намери истински стопани! Като човек с доскорошен опит по осиновяването, ще те посъветвам винаги да поставяш условието да ти върнат кучето, ако нещо се разминава с очакванията им. Ако си следила историята с Кари, нея я връщаха два пъти. Но всяко зло, за добро. На третия път намерихме точните хора. С риск да се повтарям, трябват любов и търпение....
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
veli777
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Май 07, 2011 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ели, това момиче няма други кучета у тях, говорих с нея по темата за развъждането и няма намерения да го прави, като се видим ще говорим и подробно по темата, защото дори да е била с родословие (много е красива и съразмерна), сега няма как да го знаем и би било много рисковано да се случи нещо, още повече последиците биха били много опасни за евентуалните кученца, така че да, съгласна съм, че ще е хубаво да се кастрира. И да, със сигурност ще поставя условието да ни я върне ако нещо не могат да се спогодят! А тази дама с мъжкия лаб така и не се обади повече, доста несериозно подходи по въпроса, но може би и по-добре! Моята приятелка пък не могат да я вземат, т.к. не са в БГ, а родителите й няма да могат да й осигурят достатъчно разходки, баща й бил с болен крак Sad иначе съм сигурна, че щяха да си я гледат като писано яйце! Едно момче от София я поиска, има две женски кучета, но той робува на виждането, че трябва да роди поне веднъж... което много ме разколеба...
Много бих искала да си я задържим, но не мога да се оправям и с двете, и на работа... Sad Иначе с Вяра много се заиграват и са страшно забавни Smile
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2011 9:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Стопаните се намериха, момичето вече и е у дома, казва се Сара, вече ми е мъчно за нея Sad но... важното е, че си е у дома. Всъщност сега правели ремонт на къщата и непрекъснато влизали и излизали и наща се измъкнала и така... от 20 дена си я търсели, уж били разлепили обяви, ама... а де.. както и да е. Важното е, че се обадиха, има си паспорт, от 2 месеца била при тях. По принцип сестрата на момчето била собственичката, но се разболяла и не можела да се грижи за нея. Започнали да пускат обяви, за да я дават, но после решили да си я задържат. И така с тази девойка. Утре пак ще се видим, имаме си и нова дружка за разходките.. Smile
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Чет Май 12, 2011 10:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

veli777 написа:
Стопаните се намериха, момичето вече и е у дома, казва се Сара, вече ми е мъчно за нея Sad но... важното е, че си е у дома. Всъщност сега правели ремонт на къщата и непрекъснато влизали и излизали и наща се измъкнала и така... от 20 дена си я търсели, уж били разлепили обяви, ама... а де.. както и да е. Важното е, че се обадиха, има си паспорт, от 2 месеца била при тях. По принцип сестрата на момчето била собственичката, но се разболяла и не можела да се грижи за нея. Започнали да пускат обяви, за да я дават, но после решили да си я задържат. И така с тази девойка. Утре пак ще се видим, имаме си и нова дружка за разходките.. Smile

Хммм... Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Tino1904
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Май 13, 2011 7:37 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудя се за това чипиране- обща база данни за кучетата, котки и стопаните им няма ли да има? Понякога се чудя каква е тази идея за чипирането, щом в тази малка България не може да се въведе ред и с едно натискане на копче във вет. кабинета не можеш да разбереш чие е животното?
Върнете се в началото
veli777
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 10:28 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох, да ви разкажа завършека на историята с Беса... Sad Сигурно много ще ме укорявате, аз не по-малко се обвинявах и си скубах косите... не можах да повярвам, че попаднах на такива хора и къде ми беше акъла да се доверявам Mad Хем си знам, и всички ме предупреждаваха... и пак се излъгах Sad вече ще съм много по-мнителна ако ми се случи отново и определено ще ги проучвам до 9-то коляно какви са и що са...
Та.. ето и цялата история, както вече знаете се заблудих, че онова момче беше собственика, след като няколко пъти му звънях да се видим, той не ми вдига тел или ме отрязваше... което мен много ме обиди и още повече се усъмних. Гугнах му телефона вчера и това, което видях ме изуми Shocked Не знаех къде се намирам, идеше ми да потъна вдън земя Sad Имаше напускани обяви за шар пей, кокерче, стаф, бебета немски дог, ротвайлер, булдог..... продава ги... освен тях, имаше обява за лаптоп и други техники, секс обяви.... Mad Обезумях! Звъннах на моя приятелка в една от варненските организации - Анимал Хелп и се уговорихме да му намеря адреса и да идем да вземем кучето, без значение по какъв начин! Не можех да се намеря място при мисълта какво съм й причинила Sad Обадих се на мой приятел, който ми помогна да разберем името и адреса му. Малко по-късно ми се обади и истинската собственичка на Бес... разменихме си скайп, изпраща ми снимки на кучето, говорихме, имаше отличителни белези, които тя цитира, взели са я от развъдник, с родословие и т.н. ... и са я изгубили на същата дата когато ние я намерихме, на доста близко място... и как досега не се сетиха да проверят в клиниките Mad видяла обявата във ветеринарната клиника до нас, ходила да взима храна за птичките си.... а ние там сложихме още на следващия ден... заспала работа!!! В същия момент, когато с нея говорихме, баща й беше по два сигнала за намерени кучета, и изчаквахме да видим дали е тя и ако не, плана беше да се обадим на Мартин (Метин) и да се уговори среща за покупка на бебе немски дог. Баща й се върна без резултат, а трябваше да заминава на работа, взех я с колата и отидохме на уговореното място. Моите приятели също дойдоха, едното момче си беше цяла грамада Smile доста внушителен, но нямаше друг начин, по който да го сплашим поне малко... полицията няма как да ни помогнат, т.к. им е много тромава системата... а трябваше да действаме колкото се може по-скоро... взех малката, отидохме на мястото, той закасня, дори препознах един .. малко го шашнахме човека и така... аз се скрих в тяхната кола, за да не ме види, дойде с бебето... те настояха за лабрадор, питаха го дали има .. и той тръгна. Аз наблюдавах от колата, защото ако ме беше видял щеше да се усъмни... та тръгна той... и те тръгнаха след него да го следят.. обаче той се върна от другаде и застана пред колата с кучето - с Бес!!! , а тях ги няма... реших да чакам да се върнат... да, ама той се завъртя около колата и дойде до вратата, видя че има някой. И трябваше да изляза. С излизането си му се развиках: Нали щеше да се обаждаш, това куче не е твое! Къде ти е паспорта?! , и той ми връчи Бес и вика, ей сега ще ти го донеса! .. изобщо не очаквах да ми я даде.... и тръгна! Обадих им се да идват, а аз самата не можех да повярвам, че ми я даде!!! Те дойдоха, кучето скимтеше като видя момиченцето!!!! Скимтеше от кеф!!! Направо... такава радост... уф! Малката се разплака чак! А тоз така го насметах........просто си излях всичко, сравних го със земята! Обаче пича с мускулите скръстил ръце и до мен Very Happy Всички мълчаха, а аз редях ли редях... а тоз.. донесе току що надписан паспорт :@ няма ни ваксини ни нищо! И тръгнал да ни убеждава малоумника му с малоумник! И така приключи историята! Хепи енд, молех се на Господ да ми помогне!!! И съм толкова благодарна!
Повече никога, никога, никога не искам да ми се случва подобно нещо, ще съм максимално предпазлива, а вие всички, бъдете много внимателни, не се доверявайте на такива хора, такива бели стават Sad((((( още се обвинявам за случилото се, ако не бяха всички мои приятели, които помогнаха в акцията, не знам какви обяснения щях да давам на хората Sad(( Представям се ако се беше случило на мен, сигурно щях да се побъркам! А кучето - Лара, си беше като моя... затова ме заболя толкова, а и всяко друго същество, минало през ръцете на този изрод! Искаше да я продаде за 1000 лв., била от Германия .... ето и телефонните му номера: МЪЖ,ПРЕДСТАВЯЩ СЕ ПОД ИМЕТО МАРТИН С ТЕЛ. НОМЕР 0892921441 И ЖЕНА МУ ИВАЛЕНА С ТЕЛ: 0892921431.
И при подобни сигнали взимайте хора, които са от някоя организация, да са с Вас за подкрепа, не ходете сами, понякога в емоцията и радостта си, могат да се пренебрегнат съмнителни знаци и сигнали, че нещо не е наред...
Знам, че всички ще кажете, предупреждавахме, говори се, знае се... и пак се допускат грешки... хубавото от цялата работа е, че днес ще се опитам да убедя собствениците да пуснат жалба срещу този измамник, и поне да му направят една проверка... не знам какви други последствия би могло да има. Ако можете разпространете сред приятелите си да не им се доверяват и ако някой се обади с подобни имена и тел. номера, да се съмняват! Уффф, още ми е много тъпо, дано си чипират вече кучето и да са внимателни като я разхождат...
Ами това е... колкото и да е неприятно, явно аз съм каръка да ми се случват подобни неща! Не го пожелавам на никого, чувството, че си обрекъл животно е ужасно Sad жал ми е и за тези кученца, които са в ръцете му в момента...

Бъдете много мнителни и съобразителни, не като мен....
Поздрави!
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато връщахте кучето не изискахте ли документи за собственост?
Как така я "върнахте" на доверие?

Още повече кучето има чип или тату, абсурдно е да няма паспорт или друг документ доказващ собственост.
Върнете се в началото
veli777
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 10:51 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нямаше чип, Ели Sad нямаше тату, нищо Sad а този беше много убедителен, и се уговорихме пак да се видим да ми покаже паспорта и всичко... знам, виновна съм, доверих се Sad ако искате псувайте ме, не по-малко се обвинявам Sad
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Май 18, 2011 10:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Лелеее, Вели, какво сте преживели Sad
За съжаление има и явно ще продължава да има такива хора като Мартин, защото системата на правосъдие в България ни е ... аре да не навлизам в подробности, всички знаем много добре за какво става дума.
Важното е, че сте успяли да се справите с приятелите и душичката сега е при семейството си.
Поздравления за куража!
Поздравления, че си направила необходимото!
Поздравления, че Лара е при семейството си!

П.П. Случва се човек да сгреши, да сбърка, все пак сме хора!
Вече имаш обица на ухото Smile

*Такъв е Животът*
www.lorindelybg.webs.com
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Изгубени или намерени Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети