Български Голдeн Ретривър Клуб!

Здравейте ;)
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
pkolev
Потребител

Местожителство: София, Младост 4

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 10:32 am    Заглавие: Здравейте ;) Отговорете с цитат

Здравейте всички Wink

Нека започна с това, че винаги съм искал да имам кучо Smile Различни причини през годините са ми пречели да го направя. От бохмеския начин на живот, до желанието да бившата благоверна да има котка, а не куче. От известно време идеята взе да назрява и узрява. Чета този форум от почти седмица и желанието ми все повече расте, както и разбирането за голямата отговорност да имаш готина космата всеядна прахосмукачка Rolling Eyes

В тази връзка си направих профил тук, с цел да задам няколко въпроса, които не ми дават мира. Надявам се да получа отговори и помощ.

1. Както намекнах по-горе в момента съм сам. Имам достатъчно свободно време, за да давам необходимите разходки на кучо, НО ме притеснява факта, че 8-10 часа дневно косматко ще е сам в апартамента. Не бих искал да създавам затвори, с цел личното си удоволствие от общуването с такова жизнерадостно създание. Въпросът е - трябва ли да имам притеснения в това отношение?

2. Достатъчно мнения против 200 левовите кучета прочетох, НО развъдниците тук нямат май нужния капацитет или не планират кучила. В същото време мрежата е пълна с обяви за първите любимци. И тъй като форума е огледален образ на БГРК, няма как последните да ги подкрепят. Получава се така, че ако някой иска да си вземе хубав домашен любимец, то трябва да се въоръжи с търпение, точно както се чака бременността на една жена. Дали разсъждавам правилно или има и други варианти?

3. Доста мнения във форума изчетох по отношение грижите за кучо, но така и не видях пример с месечна издръжка. Единственото, което разбрах е, че си е като нов член на семейството. Все пак това си е част от бюджетното планиране, та може ли някой да ми даде примерна сума/месец?

Тези са по-важните въпроси вълнуващи ме.

Благодаря предварително на всички отговорили.

Поздрави,
Пламен
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 10:38 am    Заглавие: Отговорете с цитат

По първият от въпросите - никой не напуска работа за да гледа куче, съответно, няма проблем за животинката да е сама по 8-10 часа на ден.

По вторият въпрос - развъдниците тук имат капацитет НО в предвид факта, че печалбарството е на последно място заплождат по-рядко.

Препоръчвам Ви да пишете мейл/ЛС на развъдчиците или да им се обадите, те ще ви кажат за кога има планирани връзки.

Финансовата част е много относителна, но грубо, чувал качествена храна е около 100 лв +–)
Обезпаразитяване вътрешно, което не е задължително да е всеки месец от 6 лв. до към 20 лв., зависи от препарата.
Обезпаразитяване външно, пак зависи от препарата.

Играчки, наградки и т.н. според възможностите на стопаните.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pekovi
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем да се остави кучето само , единствено е хубаво преди да се остави сутрин да се прави една разходка половин един час за да изразходи енергията натрупана през нощта (ако се занимаваш с тичане или обичаш да караш колело няма да имаш проблем с тази част от ежедневието).
По втория въпрос - за всяко хубаво нещо се чака , за момента няма кучило в бг (или поне аз не знам нищо по въпроса) , но се поддържат връзки и с развъдници в други държави така че ако не ти чака предполагам ще се намери вариант .
По третия въпрос - с качествена храна, обезпаразитяване и някоя друга играчка или кокал за дъвчене 150 лв на месец . Разбира се тази сума може да се намали като се вземе по-нисък клас храна и тн , както може и да се увеличи доста ако се дават добавки, глези се кучето много и тн .
Върнете се в началото
Олеся
Потребител

Местожителство: Стара Загора

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей!!! Smile
На първи вопрос не мога да отговоря,тъй като съм постоянно вкъщи.
По повод чакане,аз имах късмет и чаках само 2 месяца,но чакането си заслужава Wink
За финансова част-ние харчим на малката около 150 лв,че и повече някой път.
Миналия месяц правих й пълни изследования на ако,ПКК,проба на козинка и кожа за гъбички(имахме 2 малки петънца на гърба и разстройство) дадохме около 80 лв.
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 11:54 am    Заглавие: Отговорете с цитат

А колкото до развъдниците - ако един човек наистина иска куче, такова куче, няма да му е проблем да има търпението да изчака колкото е необходимо. Дори в чужбина, където легитимното развъждане е много по-развито, също се чака за кученце. Развъдниците не са като фермите, които могат да поддържат постоянна бройка със заплождане на всяко разгонване. А и с всяка година броят на клубните кучила се увеличава. Така че - търпение, който е искал родословно голдънче, не е останал без такова. Ние нашата я чакахме повече от половин година.
Търпение и успех!

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 12:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Привет,

само да потвърдя, че всичко казано по-горе е вярно.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
Lenard
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 1:00 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Всичко е така, а ако скоро не се очакват кучила можете да се насочите към чужбина или да кандидатсвате за осиновяване на някоя златна душичка без късмет. Има много в последно време Confused Така ще имате предимство с голямо куче, защото бебета определно изискват повече време и грижи Wink
Потребител

Местожителство: София, Младост 4

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 1:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря на всички за бързите и изчерпателни отговори Wink

Остана да се въоръжа с търпение и да изчакам периода на "бременността" Smile

Поздрави!
lubomihaylov
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юли 09, 2011 3:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Едно предложение:
Ако не искате да чакате, в момента има едно момиче- голдън ретривър на разположение за осиновяване.
Така ще направите и едно добро дело.
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=2785
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Юли 10, 2011 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

По третия въпрос само, защото всичко друго вече е казано.

Особено през първата година и половина не ви съветвам да пестите от храната, защото не си струва риска. Така че, купувайте от високия клас храна - наистина около 150 на месец излиза.
Вижте и цените на ваксините, които трябва да поставите през първите 6 месеца.
Долното ви пиша, защото казвате, че не сте гледали досега куче.
Преценете си имали на кого да го оставяте, ако пътувате. Ако не -вижте цените на хотелите за кучета
Имате и един начален разход около 100, 130 лева за легло, играчки, повод, нагръдник или нашийник, купички за храна и вода, може и одеалце да колата Wink
обезпаразитяване- 25 лева на 2месеца и на 3 м вътрешно обезпаразитяване - забравих точната сума, ама пак около 25 кинта
Включете и разходи за ветеринар - много, много условно- около 150 лева годишно
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Пон Юли 11, 2011 1:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

150 лева за храна е прекалено, Аз бих казал около 100, максимум 120 лева на месец общо - храна и прочие - докато навърши година, след това и по-малко.

Относно играчките, поводите, купите, леглата - всекиму според възможностите. Никога не съм купувал кучешко легло, а и не виждам нужда от него. Тъй или иначе кучетата си спят където те решат, и не винаги леглото им е любимо.
Върнете се в началото
ronaldo
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 27, 2011 5:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте от мен Веско. Нов съм в този форум. От доста време искам да си взема куче. Двоумях се между Боксер и Ретривър но може би любовта на Голдъна към хората пакостите му и игрите му заложени в гена наклониха везните към него. До момента не съм гледал куче, а само няколко котарака които не искат особено големи грижи нахранваш ги и след това спят по 20 часа. Но тук нещата са доста различи. Грижите, парите, времето, мястото за разходка и т.н.... за мен това е ново и имам няколко въпроса от които да преценя дали ще успея да задоволя нуждите на кучето, така че да се чувства добре и щастливо. 3 от въпросите са ми същите като на pkolev и за тях получих добра представа.

1. Знам че на кучето му предстоят в началото 3 имунизации докато са "пеленачета" след тях правят ли се други и на какъв интервал.

2. За храната коя е по- добра за кучето тази която е на гранули или разни дреболии и други месни истории. Тъй като се води хищник според мен е по добре с месо но както казах не съм запознат с отглеждането на куче.

3. Тъй като работното ми време е през ден. и се връщам около 01:00, ще е проблем ли за самото куче една голяма разходка по това време. През деня пак ще излиза с някой от семейството но все пак кучето ще е мое и ще ми се иска да прекарвам повече време с него когато съм свободен.

Ето това са възможностите ми като време за него.
Когато съм на работа
Сутрин до 09:30 за около 30-40 мин. Имам възможност
След 18:00 около 1 час някой друг.
Вечер след 01:00 колкото иска мога да го разхождам отново аз.

Когато съм почивка
Цял ден съм свободен и мога да го отделя изцяло на него.

4. Понеже апартамента не е много голям ( около 70 квадрата ), а съм чувал че по големите кучета трудно се гледат в малки апартаменти би ли било проблем за него.

5. И май последен за сега. Каква е цената на едно такова куче. В нета видях доста цени но в много голям интервал от 120лв до 350лв и гаранция ли е по високата цена че ще е чистокръвен Голдън.

п.с. Извинявам се ако въпросите ми ги има в другите теми но не ми остана време да ги прегледам. Предварително Благодаря и лек ден! Smile
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Авг 27, 2011 7:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Всяка година - по една реимунизация

2. Ако нямате възмйожност да готвите и да пресмятате точни хранителни стойности на храната...давайте. Иначе си взимате гранула от висок клас и нямате проблеми. Има 2-3 теми само за хранене, погледнете в тях.

3. Графикът го изграждате вие.

4. Щом има разходки, няма проблем.

5. Между 150 и 350лв няма да намерите Голдън ретривър. Ще намерите кучета, развъдени произволно, приличащи на породата. За да сте сигурни, че взимате голдън, свързвате се с легитимен развъдник към клуба, говорите, одобряват Ви и така. Цената е доста по-висока поради грижите, които се полагат от развъдниците и факта, че се правят изследвания, доказващи здравето на родителите, а от там и на кученцата.

Успех.

Мелина

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Lenard
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Съб Авг 27, 2011 9:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

1. Освен годишната ваксина се правят външно и вътрешно обезпаразитяване всеки месец.

2. Най-добре висок клас гранула, може да се дава месо и други животински продукти, но без кости и прясно мляко.

3. Нашият го извеждаме по подобен график - три разходи първата в 9-10ч.(за около 30 мин) втората 18-19ч.(около час и половина) и вечер след 1 за пет минутки, колкото да отиде до тоалетна. Но това е график на пораснало куче,на малките са им по-чести разходки, защото не могат да се стискат.

4.Не е проблем

5.Често, колкото по-евтино, толкова по скъпо излиза. Наскоро видях поредният жив пример за това - кученце от борса купено за такива пари и след това сума за лечение на какви ли не болести, колкото за още две родословни... Откъдето и да решите да си вземете кученцето, настояваите да видите родителите, но единствената гаранция за чистопородност е ако кученцето е от легитимен развъдник и има родословие.

Успех в търсенето Smile
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Съб Авг 27, 2011 11:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Добре дошъл!

Хубаво е, че питаш, но ако си направиш труда да използваш функцията "Търсене", ще се учудиш колко много информация вече има в този форум по зададените от теб въпроси.

И да - цена от 120 до 350 лв. е немислима. По-скоро цените са да кажем поне 2 пъти по-високи от второто число.

p.s. Има един знак "?"... Laughing
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети