Български Голдeн Ретривър Клуб!

Отново спорове, прераснали в дискусии за родословия

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Никъде не съм казала нещо срещу таксата, нито съм коментирала размера й. Напротив- мисля, че таксата трябва да я има, няма безплатен обяд. Но зададох съвсем нормален въпрос, дали е на месечна основа или на брой пъти. Оттам почнаха заяждания и съвети за личен треньор, които не виждам с какво съм заслужила. Да, личният треньор е в пъти по-полезен от училището, където са по 20 кучета накуп на, както излиза, почти същата цена. (цената на частна тренировка лятото поне беше 10 лв, колкото и училището, ако се ходи 2 пъти месечно). Но хубавото на училището е играта с други кучета и срещата на много голдъни на едно място. Явно и това трябвва да бъде опорочено, и то съвсем не от треньорите, повтарям отново!

А това, че не сме всеки уикенд в София, със сигурност е в плюс за кучето, тъй като именно него водим на морета, язовири и т.н. Не съм се оплаквала, че е ужасно непослушен, макар че да, бих предпочела да не е 100% послушен, а щастлив. Не че едното изключва другото.

Не е проблемът в таксата, а в отношението на "редовните" амбициозни собственици към тези, които искат просто да зададат някой въпрос и да пуснат кучето си да се социализира с други кучета по занимателен и полезен начин. С разделението на "редовни" и "нередовни" няма да постигнете много, напротив, но спирам дотук.

За пореден път се чувствам от "лагера" на кучетата без родословие, но това е съвсем отделна тема и не искам повече да развалям тази.

Идеята не бе да става голям въпрос за една нормална такса, а просто на затворен въпрос да получа било то и едносричен отговор от когото трябва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 11:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

korneliq написа:
Никъде не съм казала нещо срещу таксата, нито съм коментирала размера й. Напротив- мисля, че таксата трябва да я има, няма безплатен обяд. Но зададох съвсем нормален въпрос, дали е на месечна основа или на брой пъти. Оттам почнаха заяждания и съвети за личен треньор, които не виждам с какво съм заслужила. Да, личният треньор е в пъти по-полезен от училището, където са по 20 кучета накуп на, както излиза, почти същата цена. (цената на частна тренировка лятото поне беше 10 лв, колкото и училището, ако се ходи 2 пъти месечно). Но хубавото на училището е играта с други кучета и срещата на много голдъни на едно място. Явно и това трябвва да бъде опорочено, и то съвсем не от треньорите, повтарям отново!

А това, че не сме всеки уикенд в София, със сигурност е в плюс за кучето, тъй като именно него водим на морета, язовири и т.н. Не съм се оплаквала, че е ужасно непослушен, макар че да, бих предпочела да не е 100% послушен, а щастлив. Не че едното изключва другото.

Не е проблемът в таксата, а в отношението на "редовните" амбициозни собственици към тези, които искат просто да зададат някой въпрос и да пуснат кучето си да се социализира с други кучета по занимателен и полезен начин. С разделението на "редовни" и "нередовни" няма да постигнете много, напротив, но спирам дотук.

За пореден път се чувствам от "лагера" на кучетата без родословие, но това е съвсем отделна тема и не искам повече да развалям тази.

Идеята не бе да става голям въпрос за една нормална такса, а просто на затворен въпрос да получа било то и едносричен отговор от когото трябва.

Напълно съм съгласна с написаното. Не се притеснявай, и други сме от този "лагер" Wink Ако не друго, поне ще си правим компания с непослушните кучета и ще си се оплакваме една на друга Smile
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 11:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хаха, да, Маринче, това е утешително Smile Радвам се, че не само аз съм "сбъркана" Wink
Хайде със здраве и дано успеем да съберем всички кучовци, които с нищо не са виновни, на едно или друго мероприятие Smile
Върнете се в началото
miminicky
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 15, 2011 11:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ние ходим на училище от ноември миналата година. От тогава поне условията са такива. Аз никога не съм чувала Ели да казва на някого да си плати, така че, ако се идва рядко и не се падне в началото на месеца, е много възможно човек изобщо да не разбере, че се плаща. Не е въпросът някой да се чувства виновен или обиден, а да сме коректни по между си, особено след като се пита изрично.

Gryffindor го е казал добре - идеята е стопаните да са редовни. От едно посещене не стават чудеса и много хора остават разочаровани и с впечатление, че няма смисъл. Ако се походи поне няколко поредни пъти, се вижда промяната. Освен това може да се мине към по-сложни и интересни неща, когато са усвоени основните.

Разбира се всеки си има планове за почивните дни и искрено завиждам на тези, които успяват да се организират да пътуват през уикенда. Но същото важи и за треньорите. Ели се отнася много отговорно и почти никога не отлага часове. Имаше училище даже и на коледа. Когато има такса на месец, човек се опитва да отиде повече пъти и се събират кучета. Ако се плаща на еднократно посещение, един път ще има 20 кучета, а следващите два 2-3 или нито едно. И това едва ли е много стимулиращо за провеждане на часовете. Лично мнение, не говоря от името на Ели и никой да не се чувства засегнат.

Ако по една или друга причина, някой не може да отдели средства или време: толкова много хора се справят с обучението и сами. И то наистина с обучение, не просто да имат куче вкъщи. Училището е бонус, но и отговорност. А пък и като не става дума за бебета, а за поотраснали кучета, те така или иначе имат изградени навици и може би нямат крещяща нужда от училище.

С това изобщо не искам да кажа, че няма какво да се научи. Ако знаете какво поспаливо семейство сме и как бихме ставали в неделя в 12 за кратка разходка и после да си доспиваме. Но вместо това сме в ловния парк всяка неделя и за трима ни е удоволствие. Така че смятаме да сме редовни и тази година. А пък благородно ще завиждаме на вашите снимки от пътешествия.
Върнете се в началото
gvpekov
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 8:57 am    Заглавие: Отговорете с цитат

korneliq, marin4eto_50 вие преди да пишете пиете ли си хапчетата? Пробвайте като прочете някое мнение преди да пишете каквото и да е да излезете с кучето си на разходка за 2 часа и като се приберете прочитате пак коментара и тогава отговаряте . Някъде видяхте някой да се заяжда с вас ? Коментара да си потърсите частен треньор беше във връзка с това че ви е проблем да се организирате да ходите всяка седмица и явно за вас е проблем - тоест може за вас да е по-удачно да идете сами с кучето на урок и да работите по интензивно.

Въпрос към същите две потребителки - Къде по дяволите сте видели някой с родословно куче да каже " Моето куче е родословно и е по-добро от твоето!!!" ? Истината е че това разделение го създавате вие и вече наистина почна да писва и да дразни! Повечето хора които са с родословно куче са гледали или гледат не родословни животни и никога не биха си позволили да сочат с пръст останалите хора.

ПП
Честно казано аз вече съм убеден че трябва да има някакво филтриране на потребителите . Дали ще се допускат само потребители които си плащат такса към клуба , дали ще е за кучета направили си тест за дисплазия и имат приемливи резултати или пък по родословие .... Просто ми прави впечатление че в клубния форум хората с родословни кучета вече не смеят да пишат каквото и да било, защото веднага ще бъде нападнат с "вие с родословните кучета ...." .

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gpekov, Само дето нашите кучета и двете са родословни Laughing Но иначе мерси за началото на поста, всеки показва културата си с отношението към останалите Wink Идеята на изказването за някакъв вид разделение беше точно в това, че така се чувстваме по други причини. Но както вече казахме, темата е приключена, мисля, че си отговорихме на въпросите, макар и по трудния начин.

Миминики, мерси за подробното обяснение, разбрах и съм съгласна Smile Явно е станало объркване относно таксата, може да се поровя после по темите да видя къде пишеше, че е безплатно, може би наистина не е било актуално. Иначе идеята е правилна и дано наистина нещата се усложняват и се учат нови. Ще гледаме да измислим начин да станем "редовни" и в двата смисъла на думата Wink
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 9:21 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Йеее, и аз съм в този лагер!!! Laughing

P.S. Пеков, на това му се вика обратна дискриминация и в САЩ (а и все повече в Европа) отдавна вече страдат от този факт. Силно се надявам, че спорадичните противопоставяния със/без родословия ще си останат спорадични.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
marin4eto_50
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 9:22 am    Заглавие: Отговорете с цитат

gvpekov, хайде сега послушай собствените си съвети и препрочети мненията, защото се изказа напълно неподготвен. Първо си нямал нищо против кучетата без родословие, а изведнъж казваш, че трябва да има филтриране на потребителите. Да разбирам, че ако имам неродословно куче с дисплазия нямам право да пиша във форума на породата голдън ретривър..Това изказване беше ужасно...Второ-въпросните съвети си бяха чисто и просто забележки. Това мисля, че всеки нормален човек може да го прецени. И трето- ние с korneliq(Ани) имаме родословни кучета.Но явно сме усетили някакво отношение и разделение, за да се изкажем така. А потребители като теб, с изказванията и предубежденията си, отказват голяма част от любителите на породата да четат и да пишат в този форум...Така че и без филтриране, ти вършиш чудесна работа в тази посока.
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 9:26 am    Заглавие: Отговорете с цитат

marin4eto_50 написа:
Но явно сме усетили някакво отношение и разделение, за да се изкажем така. А потребители като теб, с изказванията и предубежденията си, отказват голяма част от любителите на породата да четат и да пишат в този форум...Така че и без филтриране, ти вършиш чудесна работа в тази посока.

Аз имам куче без родословие вече от 9 години. Което не пречи от създаването на този клуб досега да не съм усетил "по-особеното" отношение към себе си, след като всеки път ми гласуват доверие да съм му председател...
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 9:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Моля модераторът да отдели частта от темата, която не касае училището.
Върнете се в началото
ana_crime
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 9:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Маринче, айде да не ми правиш анализ на изказването, защото целта ми наистина беше да дам (макар и явно нежелан) съвет. Самата ти трябва да си усетила ползата от уроци с личен треньор. А това кой как се чувства - въпрос на лично възприятие, след като всичко се приема на нож и като заяждане и се очаква негативно отношение... Никой член на клуба не е изключен от клубната дейност, изложби, семинари, училище, събрания - всеки решава колко иска да участва.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
gvpekov
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 10:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз съм сърдит, обиден и огорчен ! Кучетата ми са на 100 км от София и клуба не е организирал училище за тях когато на мен ми е удобно! Вие само ни подценявате, изолирате и пренебрегвате ! Вече съм от лагера на "провинцията", "не родословните" и от на "почитателите на Веско Маринов" !

marin4eto_50 - прочел съм ги няколко пъти - и колкото и да е изненадващо и шокиращо никой не се заяждаше с Вас двете . Аз не съм писал за себе си че нямам против! Всъщност нямам против самите кучета имам против собствениците, които се заяждат и обвиняват за това имаме родословно куче. И да трябва да има филтър на потребителите - това е форум на клуба, не на любителите на породата- какъв точно да е критерия си има ръководство те да решат. Както казах може да е платената таксата , може да изследване за дисплазия, броя на краката или каквото и да е . Каквото и да сте усетили като отношение и разделение то е свързано с вас не с това дали кучетата са ви родословни или не. И да потребителите като мен като видят голдън се обръщат на другата страна Smile

korneliq - да, за културата ми да не говорим защото липсва Smile. До колкото аз знам няма лагер " родословни" и лагер "не родословни", ако има кажете да знам да гледам лошо "враговете". Та ако имате усещането за специално отношение към вас се присъединете към друг лагер, с друго име за да няма нужда после да се обясняваме кой какво искал да каже .

If you think dogs can't count, try putting three dog biscuits in your pocket and then giving Fido only two of them. ~Phil Pastoret

Math is like love : a simple idea but it can get complicated.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Дискусията става все по-скучна и безсмислена. Пак повтарям, че исках на кратък въпрос- кратък отговор. Не знам защо се продължава това преливане от пусто в празно. Но ще го продължа и аз, надявам се за последно Smile

И не сме казали, че някой ни дискриминира, глупости, повечето потребители имат добро отношение към всички, особено към кучетата (които са важните в случая). Просто има хора, които обичат простичките удоволствия с кучетата, и други, за които по-важни са изложбите и перфекционизмът. Хората са различни, нищо лошо, просто споделих, че се чувствам от по-"простите" хора, повечето от които са такива, защото нямат избор (нямат родословие). И да, понякога към по-малко амбициозните собственици отношението е пренебрежително, без това да е преднамерено. В случая жалкото е, че не се оставя възможност на тези, които искат по-рядко и по други причини да се включат в училището, да го направят свободно, поне според вашите постове, свързани с таксата. Но голяма работа, приемаме условията и това е, искахме просто обяснение. Всеки е свободен да бъде какъвто си иска и никъде, в никой пост, не обидих потребител, камо ли да съм дискриминирала куче. Надявам се на същото отношение от Ваша страна.

Ана, приемете, че хората възприемат репликите на другите различно и не се сърдете и Вие, защото сте останали без признание. Не виждам какво Ви пречи да давате мнения и съвети и в други теми, всяка тема и всяко изказване са отделни и едва ли ще Ви запомня с нещо лошо, няма причина за това.

Навсякъде обсъждам коментарите, а не потребителите, отново подчертавам дебело.

И наистина по-добре тези мнения да отидат в някоя тема за чешане на езиците, тъй като последното заглавие, което трябва да носят, е "важно!" Laughing

Надявам се на мир след този пост, иначе то ясно, че всеки ще остане с убеждениятаси Laughing
Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 16, 2011 11:41 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Модераторо-администраторо-замесестнико-председателката от 3 дни не е спала и всеки ден е на изпит, а вие я радвате със същите стари и глупави спорове още с влизането във форума! При това - трети човек ми казва за мазалото, значи си представете колко ми е втръснало от едни и същи караници, щом не чета всяка тема и изписаните фермани по нея.
Стига вече, мисля да въведем едно правило всеки да пие чаша студена вода преди да пише в тоя форум, че друго, освен караници, рядко се намират. И, да, Пеков е прав, доста от "НАС" избягват вече да пишат. Просто всичко се извърта за пусти родословия и вече ми се гади от тая тема.

Амин!

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
arabia
Потребител

Местожителство: Димитровград

МнениеПуснато на: Чет Сеп 22, 2011 8:18 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Искам да се разделим на Софиянци и Провинциалисти,да почнем да спорим и да се заяждаме, че инак е много скучно... ТУЙ Е ШЕГА... Laughing
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети