Български Голдeн Ретривър Клуб!

От къде си взехте кученцето
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mize
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2011 10:39 am    Заглавие: От къде си взехте кученцето Отговорете с цитат

Здравейте, тъй като никъде не видях подобна тема, а изчетох доста стари теми, в които се пише, че най-добре е кученце да се вземе от развъдник, за да има по-голяма гаранция за здравословното му състояие, мога ли да ви помоля, всеки от вас да каже от къде точно си е взел кученцето Smile В момента съм в процес на разузнаване Very Happy и искам да събера колкото се може повече информация. Като цяло аз държа кученцето да е здраво, не държа родителите му да са печелили стотици награди,но както разбрах родословието един вид доказва, че кученцето ще е здраво и няма някакви наследствени заболявания. Ще съм много благодарна, ако някой сподели Smile

p.s. Извинявам се, ако темата не е за този раздел Embarassed

Последната промяна е направена от mize на Чет Сеп 29, 2011 10:51 am; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2011 10:44 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Истината е, че положението е 50/50 - половината са взети от развъдник, другите, включително и моето, са взети от всевъзможни други места като зооборси, зооферми, зоомагазини, междусъседски раазвъждания и прочие.

БГРК препоръчва кученца да се взимат само от лицензирани развъдници!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
mize
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2011 1:46 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ти за отговора Smile Силно се надявам, и че още някой ще сподели от къде си е взел кучето Smile
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2011 5:54 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо е толкова важно?
Върнете се в началото
mize
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2011 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами интересно ми е просто Smile
Върнете се в началото
Lenard
Потребител

Местожителство: Варна

МнениеПуснато на: Чет Сеп 29, 2011 6:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За всички родословни кучета тук може да се прочете от кой развъдник са взети по техните темиWink Останалото е в разрез с правилата на форума.
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2011 10:08 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашето е от развъдник. Викториа Голдънс.

Изобщо не се колебай, ако държиш наистина да е здраво- развъдник. Кучетата от магазини и т.н. не са по-лоши, повечето са страхотни, но в голям процент от случаите се разболяват сериозно, има редица теми за това. Да не говорим, че са живели в ужасни условия, гледано в аквариум с месеци наред...Не трябва да се стимулира този тип търговия, когато си информиран.

Навремето и аз като теб не знаех и за малко да си купя от магазин, но прочетох на какво са подложени животните там и останаха два варианта: или да спася куче, което търси дом (от приют и т.н.), или да си купя родословно. И първото куче, което ме грабна, бе моето (от развъдника), затова и него си взех.

Надявам се да намериш своето куче, хубаво е, че четеш предварително.
Върнете се в началото
mize
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2011 6:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

korneliq написа:
Нашето е от развъдник. Викториа Голдънс.

Изобщо не се колебай, ако държиш наистина да е здраво- развъдник. Кучетата от магазини и т.н. не са по-лоши, повечето са страхотни, но в голям процент от случаите се разболяват сериозно, има редица теми за това. Да не говорим, че са живели в ужасни условия, гледано в аквариум с месеци наред...Не трябва да се стимулира този тип търговия, когато си информиран.

Навремето и аз като теб не знаех и за малко да си купя от магазин, но прочетох на какво са подложени животните там и останаха два варианта: или да спася куче, което търси дом (от приют и т.н.), или да си купя родословно. И първото куче, което ме грабна, бе моето (от развъдника), затова и него си взех.

Надявам се да намериш своето куче, хубаво е, че четеш предварително.

Благодаря ти много за искрения отговор Smile Точно, защото изчетох целия форум и знам какво се случва в магазините исках да попитам всеки от къде си е взел кученцето Smile А иначе, както видя за момена съм се насочила към осиновяване и силно се надявам да спасим женския лабрадор, защото е голяма сладуранааааа Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2011 6:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

mize написа:
А иначе, както видя за момена съм се насочила към осиновяване и силно се надявам да спасим женския лабрадор, защото е голяма сладуранааааа Embarassed Rolling Eyes Rolling Eyes

Да, много добро решение!
Върнете се в началото
Plamen i Archi
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Сеп 30, 2011 7:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Моето куче го взехме от 1 хора в село близо до Ловеч. Арчи беше на заградено широко място, което беше построено специално за малките кучета в двор и беше в добри условия.
Върнете се в началото
silviya
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 06, 2011 11:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Нашето го взехме от едни хора от Пловдив,които имаха мъжки и женска и това им беше първото кучило.Кученцата бяха гледани страхотно, даже не ни позволиха да го вземем преди 50-тия ден, за да могат след първата ваксина постепенно да се отбият от майката.Бяха му извадили паспорт, ваксинирали и отбелязали в него, дадоха ни храна за една седмица с която е свикнал, докато намерим подходяща за него, и любима играчка,за да има нещо познато в новия си дом SmileЗасега кучо е здрав(вече е на 6 месеца) и се надявам да няма проблеми,въпреки липсата на родословие.Моят съвет към хората, които не искат или нямат възможност да си вземат куче от развъдник, е поне да изберат куче на което задължително да видят родителите и да се информират за тяхното здравословно състояние.
Върнете се в началото
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2011 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Защо да "нямат възможност да си вземат куче от развъдник"?
Върнете се в началото
Melina
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2011 11:24 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Az iskam da popitam zashto da ne iskat? Shocked

p.s. Sorry za latinicata, nokia. Posle shte edit-vam.

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
ristana
Потребител

Местожителство: Велико Търново

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2011 9:58 pm    Заглавие: "Защо да "нямат възможност да си вземат куче от ра Отговорете с цитат

Имам любима марка автомобил. Нова струва между 50 и 70 хиляди. Десетгодишна втора ръка - 8 - 10 хиляди. Дилемата ми е - да си купя чисто нова кола (голдън от развъдник) или втора ръка (голдън от "развъдник")? Другояче казано, да имам нова кола (голдън с истинско родословие) или да нямам кола (куче). Знам, че във форума има яростни фундаменталисти, но реалностите са други...
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Красен
Председател на БГРК

МнениеПуснато на: Пет Окт 07, 2011 11:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Хм, понеже последните ми две местоработи бяха точно в автомобилни компании, и на мен ми е хрумвала подобна асоциация - която обаче е невъзможна и неправилна. Защо ли? Ами защото, първо "втора ръка" куче може да бъде такова, което е било собственост на друг и се налага "пре-домуване". Куче от "не-развъдник" е по-скоро равно на китайски мобилен телефон, копие на някоя от световните марки - може и да е същия като функции и външен вид, ама може и да не е... Да не говорим, че в повечето случаи цените на кутретата са почти еднакви, без значение от мястото на придобиване.

Разберете, че родословието е документ, който доказва произход. Той доказва, че вашето куче е точно от тази порода, и всичките му предци в родословието също. Липсата на родословие не доказва нищо - няма как само по външен вид да се установи дали едно куче е точно от тази порода. Родословието не струва нищо - то е безплатно! А освен произход, означава, че и родителите са преминали определени медицински изследвания, за да се намали вероятността от поява на генетично предавани заболявания.

Частта за фундаменталистите няма да я коментирам много-много - само ще кажа, че това е форум на клуба и е нормално да се защитава официалната клубна позиция. А съм забелязал, че понякога по-остро настроени са точно противниците на "еснафщината", "елитарността" и т.н., чиято еманация се явяват родословията явно... Само ще напомня (за кой ли път), че и моето куче е без родословие.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> За породата Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети