От къде си взехте кученцето

Тук се говори за всичко свързано с Голдъните
Потребителски аватар
mize
Потребител
Регистриран: ср сеп 28, 2011 6:49 pm

От къде си взехте кученцето

Мнение от mize » чет сеп 29, 2011 10:39 am

Здравейте, тъй като никъде не видях подобна тема, а изчетох доста стари теми, в които се пише, че най-добре е кученце да се вземе от развъдник, за да има по-голяма гаранция за здравословното му състояие, мога ли да ви помоля, всеки от вас да каже от къде точно си е взел кученцето :) В момента съм в процес на разузнаване :D и искам да събера колкото се може повече информация. Като цяло аз държа кученцето да е здраво, не държа родителите му да са печелили стотици награди,но както разбрах родословието един вид доказва, че кученцето ще е здраво и няма някакви наследствени заболявания. Ще съм много благодарна, ако някой сподели :)

p.s. Извинявам се, ако темата не е за този раздел :oops:
Последна промяна от mize на чет сеп 29, 2011 10:51 am, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » чет сеп 29, 2011 10:44 am

Истината е, че положението е 50/50 - половината са взети от развъдник, другите, включително и моето, са взети от всевъзможни други места като зооборси, зооферми, зоомагазини, междусъседски раазвъждания и прочие.

БГРК препоръчва кученца да се взимат само от лицензирани развъдници!

Потребителски аватар
mize
Потребител

Мнение от mize » чет сеп 29, 2011 1:46 pm

Благодаря ти за отговора :) Силно се надявам, и че още някой ще сподели от къде си е взел кучето :)

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » чет сеп 29, 2011 5:54 pm

Защо е толкова важно?

Потребителски аватар
mize
Потребител

Мнение от mize » чет сеп 29, 2011 5:57 pm

Ами интересно ми е просто :)

Потребителски аватар
Lenard
Потребител
Регистриран: нед май 23, 2010 7:57 pm

Мнение от Lenard » чет сеп 29, 2011 6:42 pm

За всички родословни кучета тук може да се прочете от кой развъдник са взети по техните теми:wink: Останалото е в разрез с правилата на форума.
Изображение

Потребителски аватар
korneliq
Потребител
Регистриран: пет май 08, 2009 3:19 pm

Мнение от korneliq » пет сеп 30, 2011 10:08 am

Нашето е от развъдник. Викториа Голдънс.

Изобщо не се колебай, ако държиш наистина да е здраво- развъдник. Кучетата от магазини и т.н. не са по-лоши, повечето са страхотни, но в голям процент от случаите се разболяват сериозно, има редица теми за това. Да не говорим, че са живели в ужасни условия, гледано в аквариум с месеци наред...Не трябва да се стимулира този тип търговия, когато си информиран.

Навремето и аз като теб не знаех и за малко да си купя от магазин, но прочетох на какво са подложени животните там и останаха два варианта: или да спася куче, което търси дом (от приют и т.н.), или да си купя родословно. И първото куче, което ме грабна, бе моето (от развъдника), затова и него си взех.

Надявам се да намериш своето куче, хубаво е, че четеш предварително.

Потребителски аватар
mize
Потребител

Мнение от mize » пет сеп 30, 2011 6:12 pm

korneliq написа:Нашето е от развъдник. Викториа Голдънс.

Изобщо не се колебай, ако държиш наистина да е здраво- развъдник. Кучетата от магазини и т.н. не са по-лоши, повечето са страхотни, но в голям процент от случаите се разболяват сериозно, има редица теми за това. Да не говорим, че са живели в ужасни условия, гледано в аквариум с месеци наред...Не трябва да се стимулира този тип търговия, когато си информиран.

Навремето и аз като теб не знаех и за малко да си купя от магазин, но прочетох на какво са подложени животните там и останаха два варианта: или да спася куче, което търси дом (от приют и т.н.), или да си купя родословно. И първото куче, което ме грабна, бе моето (от развъдника), затова и него си взех.

Надявам се да намериш своето куче, хубаво е, че четеш предварително.
Благодаря ти много за искрения отговор :) Точно, защото изчетох целия форум и знам какво се случва в магазините исках да попитам всеки от къде си е взел кученцето :) А иначе, както видя за момена съм се насочила към осиновяване и силно се надявам да спасим женския лабрадор, защото е голяма сладуранааааа :oops: :roll: :roll:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пет сеп 30, 2011 6:34 pm

mize написа:А иначе, както видя за момена съм се насочила към осиновяване и силно се надявам да спасим женския лабрадор, защото е голяма сладуранааааа :oops: :roll: :roll:
Да, много добро решение!

Plamen i Archi
Потребител
Регистриран: ср сеп 07, 2011 4:19 pm

Мнение от Plamen i Archi » пет сеп 30, 2011 7:25 pm

Моето куче го взехме от 1 хора в село близо до Ловеч. Арчи беше на заградено широко място, което беше построено специално за малките кучета в двор и беше в добри условия.

Потребителски аватар
silviya
Потребител
Регистриран: чет май 12, 2011 6:18 pm

Мнение от silviya » чет окт 06, 2011 11:45 pm

Нашето го взехме от едни хора от Пловдив,които имаха мъжки и женска и това им беше първото кучило.Кученцата бяха гледани страхотно, даже не ни позволиха да го вземем преди 50-тия ден, за да могат след първата ваксина постепенно да се отбият от майката.Бяха му извадили паспорт, ваксинирали и отбелязали в него, дадоха ни храна за една седмица с която е свикнал, докато намерим подходяща за него, и любима играчка,за да има нещо познато в новия си дом :)Засега кучо е здрав(вече е на 6 месеца) и се надявам да няма проблеми,въпреки липсата на родословие.Моят съвет към хората, които не искат или нямат възможност да си вземат куче от развъдник, е поне да изберат куче на което задължително да видят родителите и да се информират за тяхното здравословно състояние.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пет окт 07, 2011 10:31 am

Защо да "нямат възможност да си вземат куче от развъдник"?

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » пет окт 07, 2011 11:24 am

Az iskam da popitam zashto da ne iskat? :shock:

p.s. Sorry za latinicata, nokia. Posle shte edit-vam.

ristana
Потребител
Регистриран: съб май 16, 2009 3:16 pm

"Защо да "нямат възможност да си вземат куче от ра

Мнение от ristana » пет окт 07, 2011 9:58 pm

Имам любима марка автомобил. Нова струва между 50 и 70 хиляди. Десетгодишна втора ръка - 8 - 10 хиляди. Дилемата ми е - да си купя чисто нова кола (голдън от развъдник) или втора ръка (голдън от "развъдник")? Другояче казано, да имам нова кола (голдън с истинско родословие) или да нямам кола (куче). Знам, че във форума има яростни фундаменталисти, но реалностите са други...

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК

Мнение от Красен » пет окт 07, 2011 11:06 pm

Хм, понеже последните ми две местоработи бяха точно в автомобилни компании, и на мен ми е хрумвала подобна асоциация - която обаче е невъзможна и неправилна. Защо ли? Ами защото, първо "втора ръка" куче може да бъде такова, което е било собственост на друг и се налага "пре-домуване". Куче от "не-развъдник" е по-скоро равно на китайски мобилен телефон, копие на някоя от световните марки - може и да е същия като функции и външен вид, ама може и да не е... Да не говорим, че в повечето случаи цените на кутретата са почти еднакви, без значение от мястото на придобиване.

Разберете, че родословието е документ, който доказва произход. Той доказва, че вашето куче е точно от тази порода, и всичките му предци в родословието също. Липсата на родословие не доказва нищо - няма как само по външен вид да се установи дали едно куче е точно от тази порода. Родословието не струва нищо - то е безплатно! А освен произход, означава, че и родителите са преминали определени медицински изследвания, за да се намали вероятността от поява на генетично предавани заболявания.

Частта за фундаменталистите няма да я коментирам много-много - само ще кажа, че това е форум на клуба и е нормално да се защитава официалната клубна позиция. А съм забелязал, че понякога по-остро настроени са точно противниците на "еснафщината", "елитарността" и т.н., чиято еманация се явяват родословията явно... Само ще напомня (за кой ли път), че и моето куче е без родословие.

Отговори