Български Голдeн Ретривър Клуб!

поддържане на козината
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
danger4e
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2011 8:52 pm    Заглавие: поддържане на козината Отговорете с цитат

Здравейте,не съм писала от 2 години поне, но имам нужда от вашите съвети. Имаме бебе и се преместихме в по-малък апартамент, кучето все още няма контакт с бебето, но скоро то ще започне да пълзи и аз се ужасявам от момента, в който ще налапа космите. Чистя на ден по 3-4 пъти, мъжът ми го реше през ден, но космите не спират и не спират. Дайте съвет, има ли някакъв препарат против този космопад Rolling Eyes . Не знам дали ще издържа на това още много време. И моля не ме упреквайте,че да съм мислела преди да взема голдън и т.н нещата, които си пишете обикновено. Да съм мислила наистина, съжалявам, но вече е късно.
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2011 9:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Има куче-има косми. Няма нещо, което да спре капенето на козината.

www.goldmellkennel.alle.bg
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Nade
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2011 9:52 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И ние сме с бебе на 8 месеца и с куче на почти 2 години, на което също не спира да му пада козина. Към нея се присъединяват и постоянно хвърчащите му лиги, за които отворих специална тема преди време. Естествено, че по тези два въпроса решение няма, не и практическо. Истината е, че понякога човек просто има нужда да сподели за тези неща, дори и отлично да знае, че НЯМА сила, която да спре космите, лигите и бактериите, които са си съвсем нормална част от живота ни с кучето. Мога само да те успокоя, че началото е наистина трудно. Бебе и куче под един покрив е свързано с доста нерви, докато постепенно нещата улегнат. Ние си наехме от скоро жена, която идва да чисти два пъти седмично и това значително омекоти обстановката. Просто ти няма как да се разпеториш и да свършиш абсолютно всичко. Космите ще си падат, но истината е, че в контакта между бебето и кучето има далеч по важни неща от обмена на паразити и бактерии. В къщи като нашите винаги има усмивки, настроение и една чудесна енергия. Спокойствието и вътешната хармония, която ще изпиташ в момента, в който спореш да мислиш за космите и т.н е безценна. Не забравяй, че ние сме щастливки да имаме и двете неща - бебе и куче! Дай боже всеки му!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Ное 18, 2011 10:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Nade написа:
Не забравяй, че ние сме щастливки да имаме и двете неща - бебе и куче! Дай боже всеки му!

100 пъти да Laughing
Ей така живее моя син от 1вия си ден у дома. Да чукам на дърво, на 5 години е, сериозно не е боледувал, няма астма, алергия или каквото и да е подобно. Това е първото ни куче, а от подписа на снимката ми можеш да видиш, че и сега с Роджо не е по-различно. Споко

Laughing Laughing

danger4e
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2011 11:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Nade, благодаря за изчерпателния отоговор. На мен не ми трябва домашна помощница, аз чистя по няколко пъти на ден и не ми тежи това. Дразни ме че минавам с прахусмокачката и зад мен е вече пълно с косми. Да преди не ми пречеше толкова, но сега на първо място ми е бебето и се вбесявам Mad Не знам дали обърнахте внимание, че съм писала - малък апартамент. Има си значение и това.

Melina, това за кучето и космите ми е ясно още като съм го взела, въпросът по-скоро ми беше с какво да го къпя и какво да му давам като препарат, хапчета и т.н., за да намалее това чудо.

Jolly Roger, снимката е хубава, но за съжаление само мога да се радвам на такива снимки, не бих си го причинила. Просто съм си такава Cool
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2011 11:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Именно, че няма как да намалее. Шампоани и витамини могат да помогнат само да се смени козината по-бързо в сезона на линеенето. Биотин, бирена мая, Nutram Skin & Coat и редовно ресане. Само това може да се направи, уви...

Върнете се в началото
Melina
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2011 11:39 am    Заглавие: Отговорете с цитат

П.П. "Кучетата отделят биологично активни вещества, които имат изразен бактерициден ефект, до степен формиране на бактерициден екран, който предпазва хората от аерогенни инфекции." - "Екология и хигиена на селскостопанските животни", проф. Байко Димитров Байков, д.в.м.н.
Човекът е член на Ню-Йоркската академия на науките, National Geographic Society, International Society for Animal Hygiene и Society of Environmental Toxicology and Chemistry, така че май може да му се има доверие Razz

Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Ное 19, 2011 4:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Melina написа:
Именно, че няма как да намалее. Шампоани и витамини могат да помогнат само да се смени козината по-бързо в сезона на линеенето. Биотин, бирена мая, Nutram Skin & Coat и редовно ресане. Само това може да се направи, уви...

аха ... на собствен гръб го изпитах тази есен - сто процента заставам и аз зад горното. Като спре линеето обаче пак си има косми...макр и драстично по-малко. Вижте, напълно разбирам колко ви дразни и как се вбесявате всеки път когато таман приберете прахосмукачката и вече трябва да я извадите отново, обаче опитайте се да разберете, космите сами по себе си нищо, ама нищо не могат да направят на бебето...

Споко! Много ми се иска да ви кажа, да не се тревожите, но си спомням моите първи 2 години в дебюта ми като майка, та по-добре дане се обаждам Very Happy . Мога да ви споделя някои от моите подвизи, ама ме е срам Embarassed
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2011 11:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Както вече писаха няма начин да не падат косми, особенно сега е сезона когато се сменя козина и наистина всичко е в косми, колкото и да чистиш това е.Усмихни се и се примири с положениетоSmile нито е толкова страшно, а детето е късметлия да расте с куче.Когато малката беше на около 6м. кучетата ми бяха най-добрите детегледачки.Стоварвам малката по-средата на стаята давам топка и тя я хвърля те я носят-голям купон.Имай в предвид че ние сме с 2 кучета , т.е. двойно повече косми .Както се казва всяко чудо за 3 дни.Проходи държейки се на гърба на големият.Слагам му нагръдник за да може по-лесно да се хваща и той много бавно и внимателно се разхождат заедно.
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 22, 2011 6:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Много ме усмихнаха няко постове, особено последният за прохождането с кучето Smile Определено такава положителна нагласа е много важна...
Иначе и аз се вбесявам на космите и постоянното чистене, но вече май претръпвам. Няма как да няма косми. Колкото можем да чистим- толкова. Направо не ми се мисли какво ще стане, когато има бебе. Но все си мисля, че има решения- първо, доколкото знам контактът с косми е най-опасен само първите 40 дена. В този период може кучето и бебето да са в отделна стая, или друг да гледа кучето. След това обаче, когато бебето пълзи, не знам как може да се избегне. Остава утехата, че наистина космите не са нещо опасно сами по себе си. Евентуално бебето може да се пуска само на леглата/спалнята, където за кучето е забранено, или в проходилка. Т.е. не директно на пода. Така космите ще са по-малко. Разбира се това са само неща, които съм мислила хипотетично, нямам още практика, но много подкрепям постовете на Топси и Jolly Rodger.
Върнете се в началото
miminicky
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2011 11:42 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Когато ние тръгнахме да си взимаме кученце, се разровихме по интернет и форумите за комбинацията бебе и куче. Мога да обобщя основните съвети, които са ми останали в главата, ако човек се притеснява за хигиената и космите: кучето да не влиза в определени стаи, напр. детската, спалнята (като най-лесно е, ако не се пуска там още от началото, защото после е по-трудно да го отучиш). Също така да се носи престилка при кучето, която после се сваля, и не се пренасят косми при бебето. Вие май вече сте го минали вече този първоначален етап.

За пълзенето най-практичният съвет ми се стори да се обособи нещо като голяма кошара за бебето (от сорта на половин стая), където не само да не влиза кучето, но и никой друг да не ходи. Подът в къщи не е най-чистото място, даже и да няма куче. Дори и да не се влиза с обувки, пак си обуваш пантофите на същото място и вкарваш разни неща отвън, влизаш в тоалетната с тях, ходиш по прашния балкон или отскачаш до съседите. Това разбира се е само за началото на пролазването, бебето не може вечно да стои в оградено пространство. Но пък като поотрасне сигурно няма да ви притеснява чак толкова досега с кучето.

Другото, което направихме, е, че говорихме с лекари - гинеколог, дерматолог и ендокринолог (не че сме ги избирали като специалисти, просто такива имахме под ръка). Интересното е, че никой от тях не ни посъветва да не взимаме куче (самите те нямат). Даже ни посъветваха, ако сме решили да имаме и двете, по-добре да вземем първо кучето - било по-добре да има куче още по-време на бременността, от колкото да се вземе след това. Също ни казаха, че алергиите са по-малко и децата като цяло са по-здрави, ако през първата си година са расли с куче. Със сигурност има и други мнения по въпроса, но нас тези ни устройваха, така че не сме се задълбавали повече.

За съжаление не можем да помогнем със съвет за козината, но бебе-куче май е най-вече въпрос на нагласа. Имаме познати с бебе, които си дадоха пинчера за една година, не заради хигиената, а заради грижите и разходките. Което не им попречи да си доведат бебето на по-малко от 40 дни при Руфъс да го души. Освен това майката ми го връчи и като казах, че не съм се мила от кучето, ми заяви, че не я интересува и не го държи в стерилна среда. Може би нещо средно от сорта на добра хигиена, но без прекалено вманиачаване, е най-добре.
Върнете се в началото
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 23, 2011 1:06 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Страхотен пост на Миминики, наистина и аз съм чувала повечето неща, като търсех информация, но така синтезирано не можех да ги кажа Laughing Слагам му голям Like Laughing
И е много вярно, че е въпрос на нагласа и положителна натройка. Щом и лекарите препоръчват съжителство на бебе с куче, значи наистина не съществуват сериозни проблеми и рискове.
Върнете се в началото
M&R
Потребител

Местожителство: София/Козлодуй

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2011 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте Very Happy Незнам дали тук е мястото да попитам, ако не моля да ме извините Smile Та въпросът ми е следния:
Кое според вас е по-подходящо за голдъни и изобщо каква е разликата между двете - фурминатор или тример? Моля ако някой има някакви идеи да сподели Very Happy Днес ни показаха с фурминатора какво се постига, но рових навсякъде в нет-а и май не долових разлика между двата инструмента.
Благодаря предварително Very Happy
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Ное 24, 2011 8:43 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Фурминаторът е твърде драстичен по разкази на ползвали го. Ето това според мен е един по-елегантен и щадящ начин да намалите козината:
http://www.zoozona.net/bg/catalog/cid/1566/id/3744.html
Върнете се в началото
KraaaS
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Фев 13, 2012 1:53 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз се чудя как да я направя козината като на Теро, вие искате да намалявате...
Щом пада значи има! Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети