Какво стана с календара на клуба за 2012 г?

Снимки на вашите любимци
Потребителски аватар
ana_crime
Потребител
Регистриран: нед яну 25, 2009 10:31 am

Мнение от ana_crime » нед яну 29, 2012 10:05 pm

Никой никого не изключва от клубната дейност, всеки може да дойде на ОС, на училището към клуба в София, на клубните изложби и семинарите след тях. Почти винаги има представители на УС на изложбите, организирани от БРФК в цялата страна.

Mariella
Потребител
Регистриран: съб дек 18, 2010 10:15 pm

Мнение от Mariella » нед яну 29, 2012 10:11 pm

Не разбирам какво нередно намирате в тона ми и или отправените въпроси. Факт е че в темата която сте отворили за календара не се съдържа никаква яснота, нито за това как да се извършва гласуването /можеше там да сложите линка, който сега така щедро ми предлагате/ , нито за развитието на процеса до край. Нормално е човек да очаква цялата информация по темата да се съдържа компактно на едно място, а не да обикаля форума насам-натам за да открие нещо. Направете си справката сами. Не е нужно да тълкувам и обяснявам очевидното. И моля, нека тази дискусия даде повод да се въведе принципа всички въпроси касаещи открита тема да се публикуват в нея, в това число и препращащите линкове.

Считам, че всеки един мой "пост" по предложената от мен тема отговаря на всички норми на добрия тон и възпитание. Не считам, че упражняването на правото ми на информираност и искането ми за яснота по определени въпроси е нередно и грешно. Съжалявам, ако някой се е почувствал засегнат или ако е възприел повдигнатите дискусии от членовете на клуба за нарушаване на добрия тон. Но това не е нито мой проблем, нито проблем свързан с нередности в поведението ми. С казаното по-горе ще изчерпя за себе си въпроса, тъй като ми става досадна скритата враждебност, с която се посреща стремежа да направим по-прозрачна и масова дейността на клуба.

Благодаря

4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

Мнение от 4u64ica » нед яну 29, 2012 10:24 pm

[b]Иде реч за елементарната коректност на УС към хората които добронамерено искат да участват в клубния живот и разбира се за култура на дружествените отношения.[/b]

Мариела, предполагам, че другите членове на УС, както и членовете на Контролната комисия не са прочели още това, което пишете и затова не са ви отговорили. До този момент УС не е проявявал некоректност към никой от членовете си, а за елементарна - да не говрим. От начина по - който се изразявате, вие не показвате добронамереност, а заядливост - тон който няма да откриете никъде във форума на куба. Всичко, което коментирате е изложено в сайта и не очаквайте, че някой ще стои on-line за да ви обяснява неща, които многократно са казани - в тези случай първият който реши прилага линк. Организацията на сайта е изпитана във времето и къде какво ще се помества е ясно дефинирано.
Ще ви отговоря на въпросите.Цената на отпечатването на календара е определена с три оферти, като сме избрали най-ниската възможна такава 200 лв за 240 -260 бр.(бройката е по памет).
И накрая Мариела, искам да ви кажа, че ако искате да се впишете като добронамерена в клуба, моля сменете тона на писане.
За всички останали ваши въпроси, особено онези които се отнасят до затягане на финансовата дисциплина на клуба - има Контролна комисия, която ревизира финансовата дейност на клуба, а има и общо събрание на което всеки, който пожелае може да се запознае подробно с всички финансови документи. Преди да сте го направили това, би трябвали като юрист да се замислите какво пишете.

Mariella
Потребител

Мнение от Mariella » нед яну 29, 2012 10:46 pm

4u64ica написа:[b]Иде реч за елементарната коректност на УС към хората които добронамерено искат да участват в клубния живот и разбира се за култура на дружествените отношения.[/b]

Мариела, предполагам, че другите членове на УС, както и членовете на Контролната комисия не са прочели още това, което пишете и затова не са ви отговорили. До този момент УС не е проявявал некоректност към никой от членовете си, а за елементарна - да не говрим. От начина по - който се изразявате, вие не показвате добронамереност, а заядливост - тон който няма да откриете никъде във форума на куба. Всичко, което коментирате е изложено в сайта и не очаквайте, че някой ще стои on-line за да ви обяснява неща, които многократно са казани - в тези случай първият който реши прилага линк. Организацията на сайта е изпитана във времето и къде какво ще се помества е ясно дефинирано.
Ще ви отговоря на въпросите.Цената на отпечатването на календара е определена с три оферти, като сме избрали най-ниската възможна такава 200 лв за 240 -260 бр.(бройката е по памет).
И накрая Мариела, искам да ви кажа, че ако искате да се впишете като добронамерена в клуба, моля сменете тона на писане.
За всички останали ваши въпроси, особено онези които се отнасят до затягане на финансовата дисциплина на клуба - има Контролна комисия, която ревизира финансовата дейност на клуба, а има и общо събрание на което всеки, който пожелае може да се запознае подробно с всички финансови документи. Преди да сте го направили това, би трябвали като юрист да се замислите какво пишете.

Моля, не се опитвайте да се държите назидателно. Добронамереността ми е извън съмнение и независимо как Вие възприемате написаното от мен обективният му прочит сочи, че тонът ми е безкрайно възпитан, открит, честен и коректен. Съжалявам ако не Ви се нравят подобен подход и отношения. Не съм имала за цел да Ви дразня, а просто упражнявам правото си на свободна дискусия. И още една молба - не извращавайте думите и действията ми и се въздържайте от обидни квалификации. Не съм "заядлива" с никого и не искам да се "вписвам като добронамерен член на клуба" Аз съм добронамерен член на клуба, който упражнява правото си да получи разяснение и отчет за една от инициативите на организацията. А за да присъствам на Общо събрание , то все пак трябва да бъде свикано по предвидения от закона ред. Когато това стане ще присъствам с удоволствие и ще изкажа становището си по всички въпроси включени в дневния ред.

Не искам да изпадам в дребнотемие, нито да се оправдавам за несъществуващи грехове. С това действително ще приключа темата за себе си. Засега.

Благодаря все пак за вниманието.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Мнение от eli i maxi » нед яну 29, 2012 10:48 pm

Събранието е свикано!
Има покана в съответния раздел тук - във форума.

Потребителски аватар
Archi
Потребител
Регистриран: пет апр 29, 2011 5:24 pm

Мнение от Archi » нед яну 29, 2012 11:05 pm

eli i maxi написа:
Събранието е свикано!

Не знам защо, но като чета тази динамично развиваща се тема имам чувството, че именно тук е заровен кокалът.
Изображение

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » нед яну 29, 2012 11:18 pm

Обективният прочит също сочи, че упражнявайки правото си на разяснение и отчет правите и обидни квалификации като:

"Значи работата е следната - така или иначе не се указва на хората как да се извършва гласуването." - Напротив, указано е съвсем ясно и видимо за всички. Както сте видяла темата за календара, по същия начин се вижда и темата за гласуване.

"Видно е, че само малък кръг посветени са имали възможност да гласуват." - Нищо подобно не е видно.

"Е поне сега всички разбрахме каква е работата. " - Разбрахме, че обвинихте УС на Клуба в опит за измама на "простосмъртните" членове, само защото сте пропуснала да забележите как се гласува.

Да, подобен подход и отношение не ни се нравят!

Не мислете обаче, че няма да обърнем внимание на забележката Ви, независимо от начина, по който я направихте.
Сигурна съм, че ще имате възможност да се убедите, че не сме мафия, която тормози горките редови членове на клуба.

Mariella
Потребител

Мнение от Mariella » пон яну 30, 2012 12:57 am

Неси написа:Обективният прочит също сочи, че упражнявайки правото си на разяснение и отчет правите и обидни квалификации като:

"Значи работата е следната - така или иначе не се указва на хората как да се извършва гласуването." - Напротив, указано е съвсем ясно и видимо за всички. Както сте видяла темата за календара, по същия начин се вижда и темата за гласуване.

"Видно е, че само малък кръг посветени са имали възможност да гласуват." - Нищо подобно не е видно.

"Е поне сега всички разбрахме каква е работата. " - Разбрахме, че обвинихте УС на Клуба в опит за измама на "простосмъртните" членове, само защото сте пропуснала да забележите как се гласува.

Да, подобен подход и отношение не ни се нравят!

Не мислете обаче, че няма да обърнем внимание на забележката Ви, независимо от начина, по който я направихте.
Сигурна съм, че ще имате възможност да се убедите, че не сме мафия, която тормози горките редови членове на клуба.

Виждам, че без да съм го целяла или искала май съм сложила пръст или в някаква рана или в нечие его. Въпреки всичко, няма да позволя да бъда въвлечена в каквато и да е свада. Не Ви познавам. Няма нищо лично в изказаните от мен мнения. За пореден път повтарям - взех повод от начина по който бе осъществена инициативата за тазгодишния календар на клуба за да повдигна дискусия за недостатъците в процедурата и комуникацията между членовете на сдружението и неглижирането на тези недостаъци.

Нямах намерение да изпадам в дребнотемие, но ще Ви илюстрирам аргументирано защо разборът който се опитвате да направите на казаното от мен е некоректен и неубедителен и дано с това приключат понататъшните спекулации върху всяко мое изречение. Уморих се вече, а и ми е досадно, но се налага да Ви оповергая, преди да стигнем твърде далеч.

На първо място:
Изразът "Значи работата е следната - така или иначе не се указва на хората как да се извършва гласуването." не е "обидна квалификаци', както се изразявате, Това е просто една констатция. Констатция на факт. При това обективна и верна. Това че на вас Ви е обидно някой да коментира недостаъците на процедурата е Ваше субективно отношение и субективен избор. Видно е че никъде в тази тема където е обявен регламента за издаване на календар не е указано как се извършва гласуването, нито е сложен линк към анкетата. Отречете го ако можете. Абсолютно ирелевантно е обстоятелството, че вие си знаете къде и как става гласуването. Длъжни сте да го обявите за тези които не знаят и не са го правили преди. Оправданието Ви , че понеже съм видяла темата за календара съм била длъжна да видя и темата за съществуването на анкетата е несериозно.

На второ място:

Изразът "Видно е, че само малък кръг посветени са имали възможност да гласуват." също не е обидна квалификация, а мое лично заключение основано на данните които съм изложила, Вашето твърдение, за неправилност на моето заключение "Нищо подобно не е видно" е голословно и не се се основава на никакви обективни данни. Това, че за Вас "не е видно" не значи че и за непредубедения наблюдател не е видно, че заключението ми е основано на обективни данни.

На трето място:
Изразът "Е поне сега всички разбрахме каква е работата. " също не е квалификация, а обобщение. Това че УС бил направил "опит за измама" го казвате само и единствено Вие. И още не отговаря на обективните обстоятелства твърдението Ви че съм била "пропуснала да забележа" как да гласувам, защото не мога да пропусна да забележа как да гласувам, като не сте обявили процедурата за гласуване там където сте обявили целия останал регламент.

На четвърто място:
Вече ми дадохте достатъчно знаци, че честния и открит подход за изказване на мнения и започване на дискусия не Ви се нравят, но уви в свободните общества подобна "ерес" се счита за необходим социален императив, лежащ в основата на здравите и демократични обществени отношения / това не го казвам аз, а е ноторен постулат/ за разлика от сладникавото лицемерие, което освен това не ми е и по вкуса. Все пак мъчно ми е ако откритостта в отношението ми Ви разстройва.

И накрая бих изкала да отбележа, че квалификацията Ви за УС на клуба и оприличаването му с "мафия" е само и единствено Ваша . Дори не съм си помислила такова нещо, камо ли да го кажа.

А иначе и аз като Вас съм убедена, че забележките ми ще имат положителен ефект върху дейността на клуба. Уверена съм,че едва ли целият УС на сдружението възприма така драматично намерението ми да обърна внимание върху някои от недостаъците на работата му, с цел да бъдат отстранени в бъдеще. Ако това е така - би било много, много жалко, но уверена съм, че забележките ми в крайна сметка ще се възприемат конструктивно, защото самите те са конкретни и конструктивни.

Пожелавам Ви лека нощ и предлагам да не отиваме по-далеч и да не преминаваме границите на "бон" тона.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пон яну 30, 2012 8:19 am

Mariella написа:
На трето място:
Изразът "Е поне сега всички разбрахме каква е работата. " също не е квалификация, а обобщение. Това че УС бил направил "опит за измама" го казвате само и единствено Вие. И още не отговаря на обективните обстоятелства твърдението Ви че съм била "пропуснала да забележа" как да гласувам, защото не мога да пропусна да забележа как да гласувам, като не сте обявили процедурата за гласуване там където сте обявили целия останал регламент.

На четвърто място:
Вече ми дадохте достатъчно знаци, че честния и открит подход за изказване на мнения и започване на дискусия не Ви се нравят, но уви в свободните общества подобна "ерес" се счита за необходим социален императив, лежащ в основата на здравите и демократични обществени отношения / това не го казвам аз, а е ноторен постулат/ за разлика от сладникавото лицемерие, което освен това не ми е и по вкуса. Все пак мъчно ми е ако откритостта в отношението ми Ви разстройва.

Госпожо Стайкова,

Все пак от резултатите на които хвърлих око е очевидно че не съм само аз заблудената. Видно е, че само малък кръг посветени са имали възможност да гласуват. Първо защото гласувалите са нищожно малко и второ защото има снимки за които има 0/нула/ гласа, което означава, че дори и авторите им не са могли да гласуват за тях[/b]. По този начин става възможно с 2,3 или 4 гласа на посветени да отсееш снимките докато хората се усетят.

Е поне сега всички разбрахме каква е работата. Струваше си усилието, защото сигурна съм следващата година, който се заеме с тази отговорност ще трябва да я осъществи прозрачно,добросъвестно и истински.

А подчертаното какво е, може би генерални обобщения, водещи до извода, че цялата процедура е непрозрачна, недобросъвестна и неистинска?!

Така написано "което означава" за мен си е твърдение, от което произтича обвинение!

П.С. Тук не е съдебната зала, това е клубен форум, на клуб в чиято дейност не забелязвам да участвате активно, т.е. претенциите Ви към клуба, поне за мен като клубен член, не съответстват на участието ви в цялостната дейност.

Предлагам Ви тази година вие да се заемете с подготовката на клубния календар, сигурна съм УС няма да има нищо против.

П.С. 2 След като сте видяла темата, съгласила сте се с условията, видяла сте сроковете за качване на снимки и гласуването, не можахте ли след като не сте се ориентирала, да попитате в темата къде е анкетата, която всъщност е на доста видно място.
Къде според вас е мястото на тази анкета, ако не във "Фото галерия"?

Ще си позволя да отговоря на един от зададените от вас въпроси!

Календарите са безплатни за членове на клуба, полагат се по 5 броя.

Mariella
Потребител

Мнение от Mariella » пон яну 30, 2012 12:07 pm

До потребител Ели и Макси:

Виждам че сега сте страстен апологет на непогрешимостта на процедурата за издаване на календар на клуба за 2012 г. Как тогава да възприема следните Ваши коментари и изявления по същата тема публикувани в анкетата, която прегледах набързо :

"П.С. Аз повече в подобни инициативи няма да участвам, то какъв е и смисъла след като правилата не се спазват и съответно резултатите са съмнителни вярни!" дата - 17.12.2011

и още

"Нормално е да има недоволни и мрънкащи, когато има такива, които показват неуважение към останалите, демонстрирайки, че за тях правила няма." дата - 17.12.2011

Моля. обяснете ми странната метаморфоза на отношението си към пороците в процедурата? Кога сте откровени? Или имате двоен стандарт? Или целта е на такива като мен да се покаже, че няма какво много много да знаят и е по-добре да си мълчат и да си останат фигуранти, ако не искат да ги нахокат и смачкат доайените?

И моля престанете да спекулирате с професията ми. Съдебните зали нямат нищо общо с повдигането на дискусията тук. Не виждам защо, считате, че само съдебна зала може да бъде арена на дискусии.

Освен това уверявам Ви, че нямам претенции към клуба, а просто съм радетел за добра култура на дружествените мероприятия, в които как да участвам активно, след като не е налице надежден регламент за участие?

Що се отнася до предложението Ви да поема отговорност за следващия календар на клуба, то хич не ме плаши и съм готова да го приема, ако изхожда от управителния орган на клуба. И Ви уверявам, че ако приема да организирам издаването на календар , процедурата, която ще предложа ще бъде семпла, ясна, прозрачна и ефективна.

И накрая. но не на последно място отново апелирам да не се извращава смисъла на повдигнатата от мен дискусия и да не се ескалира ненужно напрежение. Моля, не се опитвайте да тълкувате думите и изреченията ми и да търсите в тях скрит подтекст. Уверявам Ви, че всичко което съм поискала да кажа съм го казала в прав текст, напълно добронамерено и открито, както правят възрастните хора.

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пон яну 30, 2012 12:26 pm

Възприемете го както искате!
Аз каквото съм имала да казвам съм го направила когато му е било времето.

Mariella
Потребител

Мнение от Mariella » пон яну 30, 2012 12:36 pm

Ще си позволя да отговоря на един от зададените от вас въпроси!

Календарите са безплатни за членове на клуба, полагат се по 5 броя.[/quote]

Не ме вълнува въпросът по колко бройки "се полагат" на членовете на клуба и безплатни ли са те. По-скоро ме интересува имаме ли политика за популяризиране на клуба и разпространение на календарите му извън членовете на сдружението. Питам защото доста хора видели моят миналогодишен екземпляр изявиха желание да си закупят тазгодишния и аз искам да знам как да им отговарям и към кого да ги насоча. Ако разбира се клуба има политика да предоставя своите календари за закупуване от външни лица.

Може ли някой да ме информира по въпроса?

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител

Мнение от eli i maxi » пон яну 30, 2012 12:44 pm

Петте броя, полагащи се на всеки един от членовете на клуба са безплатни за него. Тиража е съобразен с броя им (на членовете).

Както вече сте прочела, аз в тази инициатива няма да участвам с радост Ви предоставям и петте, които се полагат на мен.

Ще предупредя г-жа Недева да Ви ги даде, когато взимате вашите.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » пон яну 30, 2012 12:48 pm

Mariella написа:Уверена съм,че едва ли целият УС на сдружението възприма така драматично намерението ми да обърна внимание върху някои от недостаъците на работата му, с цел да бъдат отстранени в бъдеще. Ако това е така - би било много, много жалко, но уверена съм, че забележките ми в крайна сметка ще се възприемат конструктивно, защото самите те са конкретни и конструктивни.

Права сте, аз не го възприемам драматично - просто някои от членовете използват правото си да бъдат информирани, и съответно получават отговори. За тона на дискусията не мога да коментирам - всеки сам решава как да изрази себе си (в разговор е по-лесно, там интонацията и артикулацията са по-важни 8) ).

Иначе, ако желаете да подарите календари на ваши познати, може да заявите няколко бройки повече. Няма да платите допълнителна сума.

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » пон яну 30, 2012 1:05 pm

"Или целта е на такива като мен да се покаже, че няма какво много много да знаят и е по-добре да си мълчат и да си останат фигуранти, ако не искат да ги нахокат и смачкат доайените?"

Мариела, на няколко пъти вече апелирате да не се търси скрит подтекст в думите Ви , моля и Вие не търсете такъв в нашите.
Повтарям, че никой няма нищо против въпросите Ви, единствено считаме начинът на поставянето им за неприемлив. Достатъчно цитати имаше, за да илюстрираме защо го считаме за такъв (които се оказа, че не били обидни квалификации, а най-ми били констатации, заключения и обобщения и затова не значели това, което ние сме си били помислили, че значат…), но нека приемем, че ние не сме Ви разбрали.

Процедурата по избор на снимки за календара търпи известна промяна всяка година, именно с цел да стане възможно най-добра. Досега не сме подозирали, че някой може да не открие Анкетата за гласуване – е, вече ще имаме и това предвид, благодаря, че ни обърнахте внимание.

А лично аз не съм подозирала също, че е възможно една добра идея, каквато е изготвянето на клубния календар, да стане повод за толкова дрязги! Явно хората сме талантливи в това отношение.

Отговори