Български Голдeн Ретривър Клуб!

Да споделим, да попитаме...
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Юли 21, 2014 3:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно бирена мая щях да предложа Laughing
При нас винаги падат, дори не мога да усетя кога повече, кога по-малко, добре че нямаме килими.
Има значение с какво го къпеш, особено ако е често, а шампоанът е неподходящ.
Може някакви витамини да му вземеш или храна която да е специална за козината, повечето марки имат такива.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maggie
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2014 12:10 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ръсти от няколко месеца активно ръси топки по пода. Опашката му е доста по-рехава, гащите също значително са му "намалели". За първа година ни е и нямам база за сравнение, но все си повтарям, че е нормалноSmile

Вие какви шампоани ползвате иначе? Нашия ветеринар все като го питам, ми казва, че нямало значение и ми дава един съвсем обикновен за 3-4лв... Има ли смисъл от по-скъп?
Върнете се в началото
KraaaS
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 24, 2014 3:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://grooming.bg/product.php?id_product=58 - Това е най-доброто, което съм ползвал. Нищо общо с всичко останало. Принципно пише да не се разрежда, но аз го разреждах 1:10 и беше уникален. 35 кг голдън го къпя с 50 мл + 450 мл вода.
http://grooming.bg/product.php?id_product=19 - Това става, но не е на нивото на горния.
http://grooming.bg/product.php?id_product=23 А пък това е пълна простотия, за нищо не става, нищо не прави. Яд ме е че дадох толкова пари.

Иначе с Крис кристиянсена като го измия, става друго куче. И козината става лъскава, за мирис да не говорим. Държи му около 5-7 дни да мирише на шампоана.
Къпал съм го с някакви за по 3-8 лв. шампоани, от единия хвана пърхот или както се казва. Тия евтинджоси най-много някоя кожна алергия/инфекция/възпаление да му докараш.
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юли 25, 2014 8:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

При Рей винаги е ясно дали шампоана става или не, задължително се изрива от повечето, дори и да са хубави марки. След като минахме на груумърс нямаме никакви проблеми, мирише хубаво дни след къпането, няма чесане и обриви.
http://www.amazon.co.uk/Groomers-Oatmeal-Honey-Shampoo-500ml/dp/B0042FZIZG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1406270892&sr=8-2&keywords=Groomers
korneliq
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Сеп 24, 2015 11:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, имам един много специфичен въпрос. Знаете ли дали някъде в България или в съседство обучават ретривъри да откриват болестни състояния? Моя позната отдавна иска да си вземе ретривър, а сега са открили и диабет на детето й и си мисли дали има възможност да се вземе и обучи кученце, което усеща понижаването на кръвната захар (има много такива случаи в чужбина, но не знам дали е нужно специално обучение и какво?)

Мерси предварително за всяка информация
Върнете се в началото
mecheto355
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Мар 09, 2016 9:35 pm    Заглавие: проблем Отговорете с цитат

Здравейте бих искала да ви попитам за съвет.... кучето ми ОТКАЗВА по всякакъв начин да спре да пикае когато ни няма в къщи... понякога го прави и докато сме си вкъщи. Опитвала съм абсолютно всеки метод за спиране на това нещо. Прави го напук, а не защото не е разходена или не може да стиска! Моля кажете ми някакво училище за проблемни кучета или човек който може да ми помогне. Колкото и да не ми се иска в най-скоро време (майка ми ми е дала ултиматум 2години че ще търпи това нещо) ще я изкараме на двора за постоянно. Всеки ден когато се прибираме мирише на обществена тоалетна и това продължава вече година. Кучето е женско на година и 2 месеца.
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Мар 13, 2016 8:19 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отдавна предложих решение - клетка!
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
Страница 17 от 17

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети