Български Голдeн Ретривър Клуб!

Да го набия или да не го набия? И въобще какво да се прави?
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
freya
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 3:05 pm    Заглавие: Да го набия или да не го набия? И въобще какво да се прави? Отговорете с цитат

Много болна тема!
Сигурно форумът ще ме възприеме като някакъв голем изверг с Хамлетовски наклонности, но поне в нашия случай през последните 13-14 месеца темата е доста актуална! Не за първи път пиша по въпроса, но поне да си споделя и да ми олекне, че ми иде да го..... Twisted Evil изпапкам сладкото ми бандитче
Казват, че кучетата помнели 10-20 секунди. Другото било асоциации.
Е не е вярно, моето помни бая повече! Избирателно.
Evil or Very Mad Значи, гадта помни след три месеца и след ремонта (може и два ремонта дори да си правил и да си боядисвал и offfff-спрей да си ръсил и с чушки да си обработвал), къде е гризала и пак там си гризе.
Evil or Very Mad Помни докъде е било нагризано и "подобрява" резултата, копа навътре демек.
Evil or Very Mad Помни и къде не е гризало и нагризва нови територии.
Evil or Very Mad Помни, че през деня е гризало и вечер, когато се прибирам, може да го чака нещо неприятно, та стои кротко и не скача да ме посреща. Освен това помни, че е яло мариз по дупето за последната беля, и че маризът и обидните викове, с които е придружен, не са нещо много приятно.
Evil or Very Mad Помни също и къде точно в парка имаше заровен качествен shit, който стопанинът, (уж водач на глутницата), не му е дал да си го изяде на спокойствие, та на следващият (може и в същия) ден, с много финтове и трикове пак да си го намери и тайничко да го изяде и да се върне, облизващо се с "хубав" дъх и кафяви венци.
Помнят гадовете, не ме интересува какво ще ми говори ученият Павлов Rolling Eyes или не знам кой си. Той тези работи май ги е изследвал доста отдавна, а те кучетата се развиват също като хората. Има някои особено добре развити.
Question И сега на въпроса: То ве or not to be (да бия Evil or Very Mad или да не бия Razz - свободен превод)?!
Бих го - не помага! Гледа ме с укор "Ей! Толкова бой за такава незначителна дупка и един-два ъгъла?!"
Заключвах го в коридора - започна да копае голяма дупка "за навън, за свободата".
Обграждах го с презрение и пълно отсъствие на внимание.
После обратно опитах с любов и внимание.
Е не и не, беля след беля! Вчера пак! Порасна, стана на 1г. и 3 м. и пак!
Изпрочетох всички указания и ги приложих. Не фата.
Question И сега на втория въпрос: Какво да се прави?
Не знам. Нали за това питам! Поне мъка споделете, моля!
ФБР
PS
Някой да си е облицовал хола с поцинкована ламарина отвътре? Лесно ли става? Държи ли добре? Wink
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 3:25 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

'земи си къща с двор - там май само ще копА, нЕма да гризка Laughing Shocked Laughing
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
nyoni
Потребител

Местожителство: plovdiv

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 7:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Красен написа:
'земи си къща с двор - там май само ще копА, нЕма да гризка Laughing Shocked Laughing

Блаженни са вярващите!

Моя дзвер от отдавна не беше гризал, но от 2 седмици пак започна. Вече по-избирателно. Преди каквото и където може, сега само кухненската маса и вратата на банята. Прави го /естествено/ само когато няма никой. Когато се приберем следва порицание, но резултата е НУЛЕВ!

Така че - и аз чакам за съвет!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Larko
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 8:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен всичко е въпрос на куче. Аз като взех моя имах огромното желание да го обуча по-най добрия начин и да отделя необходимото време и търпение. Да, ама не. Имал съм три кучета преди това и нито едно не съм се опитвал да обучавам нито ден. Факт е че две от тях бяха научени да излизат навън без нужда от повод, независимо какви улици се пресичат или къде се отива на разходка просто когато ги викнех идваха и знаеха що е улица и че трябва да се спре и да се изчака господаря за да се пресече. Моя не смея да го пусна защото не знам по коя кучка ще хукне или дали няма да пресече някоя улица, а в най добрия случай дали ще дойде след като го викна около 20 пъти. С риск да разбуня ретривърското общество искам да кажа, че твърдението че голдъните са една от най-умните породи е много дискусионен. 6 месеца се опитвах да го обучавам и не ми се отдаде, опитвах с храна - доста неуспешно опитвах и с играчки - малко по-успешно, но дзверо нещо като си е решил, първо си го прави и след това евентуално благоволява да изпълни командата. В момента единственото което ме интересува е да се научи да слуша когато е на разходка, защото по настоящем същата е удоволствие за кучето и тегло за стопанина - кучето си ходи където си иска, а стопанина не изпуска поглед от него, гони го когато намери някой shit и силно се надява да дойде когато му потрябва. Команди като седни, стани, донесе и прочие са останали на доста по-заден план. Напълно подкрепям Данчо че голдъните имат доста добра памет и знаят кое е позволено и кое не. След 6 месеца опити да го обуча с добро нервите не ми издържаха и почнах да го пердаша - пак не става, или не го правя както трябва, което се отнася може би и за обучението. Така че Данчо не се отчайвай, явно се опитваме да правиме всичко както трябва ама на такива кучета сме попаднали - с характер. А пък все пак това са си нашите кучета, колкото и да са те ядосали като дойдат и ти сложат муцунка на коляното и те погледнат с оня виновен влажен поглед, как да не го смачкаш от прегръдки Very Happy . Та това е положението едни правят бели вкъщи, други не слушат на разходка, всеки с проблемите си Wink Много хора ме успокояват че като порасне щял да се укроти, което не ми се вярва много, ама май само това ми е останало.
Алекс
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Окт 25, 2006 11:35 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Днес се прибирам доволна от хубавото време на вън и с идеята да изведа малкото зверче да потича на воля в парка и… Още на вратата усмивката ми сецна. Беа ме посрещна с нещо на пръв поглед доста познато, но да такава степен изгризано, че не ми се вярваше да е това което си мислех, че е … Но уви точно то беше. Изяде ми личната карта. Идваше ми такъв да и завъртя през гризливата муцуна, че свят да и се завие. Размина се само с крясъци. Дожаля ми да я ударя особено след събота, когато само за 2 часа изгриза един чифт обувки и направи дупка в стената на кухнята. Обувките ок…ама стената, защо я гризе, не вярвам да и липсват калций защото редовно и давам.
Та в събота майка ми я удари, кучката избяга и се скри в банята. Не излезе около 40 мин от там, а след това гледаше виновно и се подмазваше най- нагло.
Май е решила да конкурира кака си Фрея!
Понякога наистина ми се плача от безсилие! Нито от караници разбира, нито от шамари… Знае си нейното и не и пука за нищо.
Плаши ме и това, че когато сме навън се прави на много отворена и лаа по почти всичко което се движи. Има някакъв особен вид фетиш към детски колички и колела. Лае та пушек се вдига. Наскоро започна и на разни кучета да скача и да им се ежи.
Започвам да се отчайвам вече. Имам чувството, че след всяко каране тя ми прави на пук и отново и отново и …прави това заради което съм и се скарала, но го прави така, че да ме вбеси още повече.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
4u64ica
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 9:16 am    Заглавие: Уроци Отговорете с цитат

Урок 1
След/ по врем на белята го/я галиш по главичката и непрекъснатто говориш неща от рода на" Не моето дете, (момче, момиче) , много пъти не, колко си хубаво, колко те обичам" и т.н. Ама това го правиш дълго, докато му писне от теб.

Урок 2
Виж Урок 1, ама по-дълъг

и така 4-5 урока. И накрая може би ще подейства.
Написах го на шега, но Данчо повярвай ми, че така действам с Лари и винаги им ефект. Преди да започне белята ме поглежда дали ще получи ласка.
Върнете се в началото
Golden
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 11:51 am    Заглавие: Re: Уроци Отговорете с цитат

4u64ica написа:
Урок 1
След/ по врем на белята го/я галиш по главичката и непрекъснатто говориш неща от рода на" Не моето дете, (момче, момиче) , много пъти не, колко си хубаво, колко те обичам" и т.н. Ама това го правиш дълго, докато му писне от теб.

Урок 2
Виж Урок 1, ама по-дълъг

и така 4-5 урока. И накрая може би ще подейства.
Написах го на шега, но Данчо повярвай ми, че така действам с Лари и винаги им ефект. Преди да започне белята ме поглежда дали ще получи ласка.

А какво става ако получи? Confused
Върнете се в началото
freya
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 5:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ей струваше си да открия тази тема, само и само да не се чувствам самотен в неволята. Оказа се, че сме доста здрава група бандити!

И какви неща само- ядене на документи за самоличност, обущарство ...., моята Фрея умря от завист!!!!! Shocked Не ми било толкова лошо кучето!
Wink
Обадиха се и стари другари Лари, шампиона по най-бързо изцапване в Ловния парк (на сухо кал намира, ако няма си прави)! Вече моята теория за избирателната памет у кучетата има емпирична подкрепа.
Сега за успокоение....
В нашия парк на Редута, а и в Ловния идва един пич Лама му викат, лабрадорест такъв си пада, черен. По него (май) е наречена Ламската болест! Страшен талант (в буквалния смисъл на думата)! Включва котлоните на печката, след което отмъква копчетата, така че да не можеш да ги спреш. Пуска крановете за водата! Абе съвременно куче! Напреднало. Измъкнал гумения маншон на автоматичната пералня!!! А иначе дружелюбен и приятен.... Вземи та го разбери!
Ние голдъните сме консерватори, дупки копаем, ядем растителност, книги ръфаме....
Чушчице-Марусчице ще пробвам и твоя метод, че май само той остана. Заякна добичето, заболя ме ръката! Сега пак е в затишие, но докога ще трае Куджо никой не знае....
ФБР
Iglika
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 6:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Определено Лами води класацията по беладжийство. Нямя укротяване този щурак. Това с котлоните и мен ме изуми,доста е изобретателен. Laughing
Каквито и да са бераджии да са ни живи и здрави, винаги могат да ти докарат сълзи от смях!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Larko
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Окт 26, 2006 8:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Май ми липсваше на мене такава тема, направо се чувствам в свои води Laughing Та като говориме за бели на наш Ларко поне това му е хубаво, че бели вкъщи не прави. По-интересното е че всички маймунджулъци ги прави докато сме си вкъщи. Та в тоя ред на мисли преди окло месец или два попаднах в един момент пред заплата в който бях останал с 10 лева - цяла банкнота. Прибирам се аз от работа оставям си нещата на масата и влизам да се къпя. Като излизам след малко какво да видя? Ларко се скрил и гузно преживя нещо, препдполагам всички се досещате какво. Успях да спася едната половина от банкнотата, но със скъсано ъгълче, след което около две минути стоях вцепенен и не знаех кад да постъпя невярвайки какво се е случило. После дойде гнева и Ларко беше насилствено изваден изпод масата, в резултат на което изплю и останалата, грижливо сгъната половина от банкнотата. Възстановяването на цялостта отне около 10 минути, за съжаление без едното ъгълче. И като са казали хората всяко зло не идва само. Отивам аз на другия ден на работа и ме спират на "Каблешков" и "България", бил съм минал на червено. А сега де. С тия скъсани 10 лева в джоба как да се разправям. След около 15 минути молби катаджията най-накрая направи компромис, ама мен ми беше неудобно да ги извадя тия 10 лева и си тръгнах най-безскруполно, а той остана да ме гледа вцепенен.
freya
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Има полза значи от кучетата! Минал си метър с катаджията! Very Happy
Завалията той сигурно е бил пред заплата, а в къщи децат го чакат гладни да се върне с мерцедеса и на ти сега, скъсани 10 лева...
Нашия проекто "зет" Аро (почти чисто бял голдън) един ден го гледам с десена на българско овчарско куче на големи кафяви петна, едното от които, обхващащо точно едната половина от главата му барабар с ухото. Като наближиш, надушваш "петната" Wink . Стопанката му разправяше, че седмица след измиването все още козината му жълтеела! Та на този Аро любимият му номер е да легне в единствената локва в парка и като го викнат гневно да стане, верно става, но с коремно-претъкалящ се стил. Ляга бял, става черен. Wink
Права е Иглика, аз за нещо повече от това, което твори Ламата не съм чувал! Направо си е плашещо!
Твоят Ларко явно си е сребролюбив. Аз от колко време обучавам Фрея да ми търси портфейли, по-дебели ако може, но тя все пръчки влачи. В къщи търси имането. Crying or Very sad
ФБР
Marini
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 9:53 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Хе-хе,

на Хара последната беля беше една "детска есенна", която беше крайната цел на всяка нейна разходка - ей, като си го помнят, помнат го къде е shit-а, върти, суче, все там се вре, докато не си го хапне Evil or Very Mad
Все й бъркам в устата за щяло и нещяло, в резултат на което като ме види как се запътвам към нея закапва здраво боклука и стиска като дете, дето не иска да каже "А-а-а-а" на лекаря и върти победоносно бялото на очите Rolling Eyes

Иначе неизвестно как се беше качила на кухненския плот, съборила сушилнята за чинии, стойката с ножовете Shocked Shocked Shocked и изобщо всичко, оставено там.

Онзи ден се явно се опитваше да скочи от третия етаж, защото с четири крака беше на вътрешният перваз и учудено се оглеждаше към тротоара долу.

Лябим специалитет - найлонови торбички: къса ги на квадратни милиметри, много постмодернистично Wink
Върнете се в началото
Таня
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Окт 27, 2006 11:05 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Пишете, пишете, направо ми действате като психотерапевти.Вече трета година си ходя с наведена глава и се чудя това под козината на Арея куче ли е или нещо дадено ми да ме свърши психически, а то си било мило, нагличко голдънче, нещо като фитнес-инструктор. Щом врътне опашка на някое куче и хукне да играе лудо с него и аз съм готов за старт, защото знам, че това са долни инсинуации - тя изобщо не обича да играе с кучета, а така й е най-лесно да ми избяга.
Върнете се в началото
Алекс
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 9:41 pm    Заглавие: !!! Отговорете с цитат

Аз съм чудовище! Не мога да повярвам, че го направиш. В момента треперя и плача.
Ударих Беа с единия от кецовете ми. Купих ги преди 3 -4 седмици, oще не ги бях слагала, а тя с цялата си наглост е разкъсала кутията и е извадила единия…да не ви казвам на какво прилича.
Не мога да повярвам, че я ударих така…сега седи наказана на терасата и не смее да мръдне. Знам, че дори не осъзнава защо правя това нещо.
Моля ви се кажете ми, че не постъпвам садистично!!!??!?!
Върнете се в началото
Таня
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 22, 2006 10:26 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Зависи кога си я ударила. Ако ти е изяла обувката сутринта, а ти си я набила след обяд, Беа въобще не знае за какво е ударена и седи наказана на терасата.Ако не я хванеш на местопрестъплението и да реагираш в мига с "не" след това не го прави.
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 1 от 11

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети