Да го набия или да не го набия? И въобще какво да се прави?

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
tedi_stoianova
Потребител
Регистриран: пет дек 08, 2006 3:12 pm

Мнение от tedi_stoianova » пон дек 18, 2006 5:02 pm

Да! Най-важното е да са ни живи и много здрави! А без бели не може - ще ние скучно, защото ако пък са много кротки няма да има на какво да се смеем и да се забавляваме. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Magy
Потребител
Регистриран: вт юни 24, 2008 10:36 am

Как съжителстват малките голдънчета с папагали-психопати?

Мнение от Magy » съб юни 28, 2008 7:28 pm

Бих искала да разбера има ли някой опит в съвместното съжителство на кученце и папагал? Този проблем не стои в настояшият момент пред мен, но следващият месец, очаквайки с огромно нетърпение малката Диди у нас, ще увисне със страшна сила. Да подготвям ли приемно семейство за 2 пернати чешита? (боже, дано не ме намразят много... :roll: )

Jeremi
Потребител
Регистриран: нед май 14, 2006 1:16 pm

Мнение от Jeremi » съб юни 28, 2008 7:46 pm

Да споделим и ние нещо по темата за гризкането и копаенето на дубки в наще жилища :) ами немога да кажа на какво се дължи но според мен е инат или някои ми беше спменал за липса на някакви калци витамин и прочи... Задоволихме с всичко и пак си копаеше. Мислия си , че копаят когато не им се обраша внимание и цял ден са съми. За съжаление повечето сме хора с много ангажименто и е много трудно да се оделя по 2-3 часа сутрин и по 2-3 часа вечер и през дениа и тнт. Но за мен си остава вярно това , липса на компания.
Опитах се да му задоволя липсата на компания и интерес . Беше затрупан с играчки , гумени , кожени и тнт кокали. Много парцалки и други. За да не му умръзва само едно. И слава богу сега нямаме проблеми :)
Джереми

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » нед юни 29, 2008 7:02 pm

И моята Фрея копаеше дубки в нащето жилище.
Дубчеще вситчко.
По ниаколко пати дниевно.
Правих римонт, но пак вситчко изядаще.
Не и умръзваше. Давах витамин калци и прочи тнт.
Според мен щото си стоеше съмичка и много и беще сткутчно...
Сега порастна и не дубчи, само гризйе.
Фрея-ех-Белята
:D :D :D :D :D :D
ПП
За папагалите и голдъна.
Пазете голдъна, той не е виновен!
Всички гризат, някои гризат повече!

Потребителски аватар
Melina
Потребител
Регистриран: ср мар 19, 2008 1:35 pm

Мнение от Melina » нед юни 29, 2008 7:07 pm

freya написа:И моята Фрея копаеше дубки в нащето жилище.
Дубчеще вситчко.
По ниаколко пати дниевно.
Правих римонт, но пак вситчко изядаще.
Не и умръзваше. Давах витамин калци и прочи тнт.
Според мен щото си стоеше съмичка и много и беще сткутчно...
Сега порастна и не дубчи, само гризйе.
Фрея-ех-Белята
:D :D :D :D :D :D
ПП
За папагалите и голдъна.
Пазете голдъна, той не е виновен!
off/
:shock: Данчо, добре ли си?...

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед юни 29, 2008 9:47 pm

Предполагам съобщението на Данчо е продиктувано от грешките в съобщението, на което той отговаря. Или е прекалил с бирата покрай финала на европейското по футбол :D

Потребителски аватар
Janis
Потребител
Регистриран: пет апр 21, 2006 9:51 am

Мнение от Janis » нед юни 29, 2008 9:48 pm

с голдена нямам опит, но когато имах дакел, имах и папагал... само се надлайваха

а, и папагала плюеше обелките на семките върху кучето.

Данчо, ако някога се задавя от смях, ти ще си виновен:)

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » нед юни 29, 2008 9:53 pm

Valia & Kara написа:Предполагам съобщението на Данчо е продиктувано от грешките в съобщението, на което той отговаря. Или е прекалил с бирата покрай финала на европейското по футбол :D
Колебаех се кое от двете ще да е :lol:

freya
Потребител

Мнение от freya » пон юни 30, 2008 9:45 am

"Предполагам съобщението на Данчо е продиктувано от грешките в съобщението, на което той отговаря. "
Браво бе деца как се сетихте?!
Според мен беше доста трудно да се отгатне :wink:
Исках съмички да се сетите, ако може....
:P
Фрея-Белята
Все пак No hard feelings, нъли?![/u]

Потребителски аватар
eli i maxi
Потребител
Регистриран: нед фев 17, 2008 8:12 am

Re: Как съжителстват малките голдънчета с папагали-психопати

Мнение от eli i maxi » ср юли 02, 2008 11:11 am

Magy написа:Бих искала да разбера има ли някой опит в съвместното съжителство на кученце и папагал? Този проблем не стои в настояшият момент пред мен, но следващият месец, очаквайки с огромно нетърпение малката Диди у нас, ще увисне със страшна сила. Да подготвям ли приемно семейство за 2 пернати чешита? (боже, дано не ме намразят много... :roll: )
При нас съжителството е нормално!Изобщо не си обръщат внимание.Когато кучето дойде в къщи те си бяха там и ги прие като част от интериора!

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » ср юли 02, 2008 11:41 am

Сега пак препрочетох темата ( с малко по-реален поглед върху нещата).
Вярно не знам...да се смея ли на изобретателността им, да плача ли като гледам какво ни очаква :lol:
Ние бавно и славно си започваме кариерата на декоратори! Имаме си вече цели два изкъртени перваза. Освен това нещо изолацията в кухнята не ни харесва, та долния й край е в процес на демонтиране. Да се отбележи, че и по единия край на кухненската маса има едни много подозрителни вдлъбнатинки...все още - мънички, но с тенденция за уголемяване и разпространение...
А гадта се крие! Като влеза в стаята и се прави, че кротичко си спинка (случайно легнала на местопрестъплението) или ме поглежда с един такъв поглед "Как може даже да си помислиш, че съм способна на такова нещо?!".
Вентилационният отвор на левия ми пантоф няма да го споменавам, той си е по подразбиране.
Добре се справяме за 2 седмици, а?... Сега с нетърпение очаквам периода на зъбките... :?

Потребителски аватар
yani65
Потребител
Регистриран: пет мар 31, 2006 9:06 pm

Мнение от yani65 » ср юли 02, 2008 12:35 pm

Чета за голденските бели и ви завиждам. Моят сладур в къщи е кротък като френска колежанка. Излезем ли навън и има ли подходяща компания нахлупва ушанките и нищо не чува. Ако вали,или е кално обаче ходи на нокти и само дето не пита защо не сме му обули чизмите, за да не се изцапа. Редовно ходим на езерото(разбира се то е ужасно мръсно и не бих му разрешила да се окъпе, но той не проявява никакво желание), обикаля го и търси място без мърсотия та да си потопи пръстите и дотолкова. Абе сбъркан голден. Има ли и друг такъв, или сме единствените? Във ваната обаче може да кисне с часове, а ако не са му измити добре краката те връща по три пъти.
Изображение
ОБИЧАМ ВИ ИзображениеИзображение

freya
Потребител

Мнение от freya » ср юли 02, 2008 5:58 pm

Melina написа:Сега пак препрочетох темата ( с малко по-реален поглед върху нещата).
Вярно не знам...да се смея ли на изобретателността им, да плача ли като гледам какво ни очаква :lol:
Ние бавно и славно си започваме кариерата на декоратори! Имаме си вече цели два изкъртени перваза. Освен това нещо изолацията в кухнята не ни харесва, та долния й край е в процес на демонтиране. Да се отбележи, че и по единия край на кухненската маса има едни много подозрителни вдлъбнатинки...все още - мънички, но с тенденция за уголемяване и разпространение...
А гадта се крие! Като влеза в стаята и се прави, че кротичко си спинка (случайно легнала на местопрестъплението) или ме поглежда с един такъв поглед "Как може даже да си помислиш, че съм способна на такова нещо?!".
Вентилационният отвор на левия ми пантоф няма да го споменавам, той си е по подразбиране.
Добре се справяме за 2 седмици, а?... Сега с нетърпение очаквам периода на зъбките... :?
Мелина, не се притеснявай! Това е най-доброто доказателство, че златното ти куче е автентично!
Добре работи детето! Талантливо е!
Като дойдат зъбките ще стане и по-скъпо, но няма страшно, с времето човек привиква и не се ядосва. А и занаят научих, ъглите ги зидам с поглед. Гипсът ми стана втора природа. Колко пъти ме връщаха в изходно положение, сега дори ми е скучно и съм оставил един изяден ъгъл за кадем! Нещо като останките от бомбардировката в Хирошима - демек "Хора бдете", ама като си на работа/училище и да "бдиш", няма полза, херувимчето работи и е невинно (винаги).
Само така! Добре дошли в клуба!
Ф-Б

Потребителски аватар
Melina
Потребител

Мнение от Melina » ср юли 02, 2008 6:08 pm

Йес! Имам си истински голдън! Не само пщо вид, ами и по душа! 8) Ако и на морето се буфне на третата секунда във водата...съмнение няма да има! :lol:
А тате тъй или иначе ремонтира вилата...най-много да се пренесе и тук да поработи ;)
Ама то на това малкото трудно и му се сърдим за сега...реакцията за изолацията беше "А, то тоя ъгъл и без това е за оправяне". Мисля, че трябва да насоча дейността и към ъгъла в коридора, че там тапетите са опърпани на височина 1.20 - 1.40 ... (така е, със "сестра" ми имаме общи страсти , особено като малки 8) ), та остава да бъдат дооръфани до земята...
Работим по въпроса ;)

Арти - Председател на фен клуба и главен последовател на кака си Фрея - Белята

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср юли 02, 2008 8:03 pm

Е, явно аз нямам "автентичен" голдън, ама не ми е лошо :wink: Вкъщи няма едно разкъсано, счупено или наръфано нещо, а скоро става на 3 години. А разходките е послушна, играе си с топката, разбира се с кучетата, не ми създава грижи. Абе "златно" си е ми е кучето 8)
yani65, не мога да се похваля с такъв чистофайник. Кара не пропуска локва, водоем, в който да се потопи. Даже тази неделя бяхме на Витоша - намери едно блато и се маскира на черен лабрадор :D

Отговори