Български Голдeн Ретривър Клуб!

В нашият скромен дом има място и любов за още един...
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Изгубени или намерени
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 15, 2013 11:02 am    Заглавие: В нашият скромен дом има място и любов за още един... Отговорете с цитат

Здравейте, от доста време чета този форум и с малката ни дъщеря се наслаждаваме на вашите прекрасни приятели-ретривърите. Мога да кажа, че тези кучета са станали фикс идея на всички членове на нашето семейство. Та, решихме да си вземем ретривър или лабрадор, след като прочетохме доста обяви, в които се подаряват такива кучета. Само, че всички вече са намерили своя дом. Никога не бих допуснала, че някой може да изхвърли или да подари такова съкровище, но явно...
Та, по същество! Ние не можем да си позволим да си купим, но можем да осигурим дом изпълнен с много любов и разбирателство на куче, което си търси стопани. Само си мисля, че трябва да е по-мъничко на възраст, за да може да свикне с нас и с ....котарака ни Smile Той, котарака е мил и добър. Бързо свикна с пинчера, който се наложи да гледаме 4 месеца. Сега дори го търси Smile Моля, не ме съдете. Знам, че това което пиша, може да събуди гняв в някои хора. Изчетохме доста мнения по повод такива обяви-,,моля, подарете ми" и съвети от рода ,,ми що пък трябва да е някаква порода, вземете си куче от приют!" Предполагам, че няма нужда да обяснявам тук колко много сме влюбени точно в тези породи кучета. Ние не държим да имаме изложбен експонат с родословие. Просто тези голдънски очи...нямам думи! Моля, ако някой няма възможност да се грижи за своето куче по една или друга причина, нека се свърже с мен. Ще бъдем най-щастливите хора на света! Тел: 0898523034 Веселина, Шумен
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svetlana_ahladova
Потребител

Местожителство: гр.София

МнениеПуснато на: Нед Юни 16, 2013 11:23 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Чудесно е, че сте се спрели на тези прекрасни кучета! Да, възможно е да намерите кученце, което се подарява, само трябва да се въоръжите с повече търпение Smile
В нашия форум често се появява информация за намерен голдън, който е изгубен или изхвърлен... Също така се случва и някой от развъдниците да подари свое кученце, което не е подходящо за изложби и развъдна дейност по една или друга причина.
Само ще Ви посъветвам едно - не купувайте кученце от зоомагазин или борса! Така ще налеете средства в един мръсен бизнес с болни и нещастни кученца, а вече след като сте взели малката душичка при себе си, трудно ще преживеете всяко нейно боледуване и ще платите много повече за отглеждане и лечение.
Надявам се някое късметлийско кученце да намери много любов във Вашето семейство.
Поздрави,
Светлана
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Юни 16, 2013 11:48 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря Ви Светлана, направихте деня ми малко по-приятен. Знам, че ще намерим нашето кутре някой ден! А когато казах, че нямам възможност да си купя куче, имах предвид точно куче от развъдник. Естествено, че мога да дам примерно 200, 300 лв за куче от обява, но точно това не искам. Имам известен опит с гледането на кучета и винаги много ме е било яд на хора, които си вземат женско куче и после се започва един бизнес... Никого не виня за това, всеки си решава сам. Аз лично никога не бих го направила. Дори котарака, който приютихме и сега е член от нашето семейство е кастриран! А за любовта към животните... Smile то си е направо мания! Акваристиката ни е голяма страст. Котето спи при нас в леглото и пие само изворна вода. Снощи със съпругът ми си говорихме, че ако се сдобием с куче, сигурно ще трябва да си вземем още един диван, че да има място и за него Smile Искрено се надявам се, че тук ще намерим своя нов член на семейството. Хубав ден от мен!
Върнете се в началото
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Нед Юни 16, 2013 12:59 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте.Малко кученце ще намерите доста трудно,до 3-4 месеца почти невъзможно.Но можете по-лесно да намерите младо кученце-на 8-10 месеца,година-две. Ето тема на един младеж на три години,който си търсеше дом,не знам дали няма вече...Успех! http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=3264
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Юни 16, 2013 6:23 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Видях я тази темичка, даже звънях няколко пъти на посочения номер, но никой не отговори. Знам, че е почти невъзможно да си намерим мъниче. Но аз съм съгласна и юноша да си взема Smile само малко трябва да обработя мъжо, че той взе да се дърпа нещо за по-възрастно куче. Смята, че няма да свикне с нас и котарака, пък и онази възраст дето изглеждат като малки плюшени играчки хич не е за изпускане. Ох, пак се замечтах...цял ден гледам снимки от темите тук. Като си затворя очите и ми се привиждат кученца Smile Ще следя форума (то аз не излизам от тук де) и ще чакам търпеливо моето ново приятелче. Поздрави от цялото ни семейство!
П.п Може ли да ми кажете как вървят долу-горе цените на кучетата в развъдниците? Знам, че е много относително и зависи от доста неща, но нещо примерно?? Ако не е удобно тук, моля пишете ми на лични. Благодаря отново!
Върнете се в началото
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Юни 17, 2013 12:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Успях да се свържа с хората на посочения тел., но за мое огромно съжаление красавеца е намерил своя нов дом. Дано да е щастлив!
Върнете се в началото
Krasimir
Потребител

Местожителство: Пловдив

МнениеПуснато на: Вто Юни 18, 2013 11:07 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=3281 Ако имате желание, може да се пробвате Smile
Върнете се в началото
Brego
Потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Сря Юни 19, 2013 10:03 am    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз бях тръгнала да пускам линка на тази красавица във Вашата тема, но видях, че вече са ме изпреварили. Сара изглежда прекрасна!
Brego
Потребител

Местожителство: Враца

МнениеПуснато на: Пет Юни 28, 2013 9:09 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте! Надявам се, че все още търсите кученце. На страницата на БГРК във фейсбук една госпожа е публикувала обява, че подарява голдънче, което е на три месеца (защо е решила да го направи, нас това не ни интересува). Пускам обявата тук. Ако все още не сте приютили кученце или пък имате желание за още едно Wink, това е хубава възможност да го направите Smile
Поздрави!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200362159109800&set=gm.10151491724194397&type=1&theater
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Юни 28, 2013 9:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, може би трябваше да пиша преди няколко дни Smile имаме си вече куче. Е, не е голдън, но явно този красавец-кокер ни е бил късмета. Случайно попаднахме на него и решихме да го вземем, защото щяха да го оставят в приют, тъй, като не могат да се грижат за него (изтъркана тема-малко дете, липса на време и т.н) Той е на 9 месеца и е много мил и добър. Голямо диваче е и котарака бързо свикна с него Smile Благодаря на всички и най-вече на lgdani за полезната информация. Ще продължавам да следя този форум, въпреки, че нямам голдън. Много, много ви се радвам. Бъдете здрави!
Върнете се в началото
Jolly Rodger
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 29, 2013 11:30 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Ооооооооооо кокерите са ПРЕКРАСНИ кучета!!! Моя много голяма слабост. Умни, любвеобилни, верни ... просто куче - мечта

Изобщо не съжалявайте ... да сте живи и здрави и да си се радвате взаимно още дъъълги години
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 29, 2013 12:50 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Оооо, изобщо не съжалявам. Много сме доволни и щастливи с него. Даже преди малко жената, от която го взехме се обажда да пита как е кучо, а аз като видях, че е тя направо изтръпнах, че може да си го искат и не исках да вдигам телефона Smile Да, много мил и любвеобилен, като малко дете се гушка. Просто нямам думи колко е умен. И с дресировката се справяме чудесно, за един ден се научи да не ме разхожда, а да върви наред без да се дърпа. Сяда по команда и ...абе нямам думи просто! Щастливи сме! Благодаря на всички, които писаха.
Върнете се в началото
maggie
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 29, 2013 4:34 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито и много да се радвате взаимно! Smile)
Върнете се в началото
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Съб Юни 29, 2013 5:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Честито!Ама пък сега ще трябва да ни покажете кокера-ние така лесно не вярваме.. Smile Wink Wink
Потребител

МнениеПуснато на: Съб Юни 29, 2013 6:18 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Удостоверявам веднага Smile Не е ли сладък муцун?
[url][/url]
[url][/url]
А това е Симба Smile
[url][/url]
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Изгубени или намерени Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети