Български Голдeн Ретривър Клуб!

И аз намерих златно кученце :(
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Изгубени или намерени
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Нед Ное 03, 2013 9:10 pm    Заглавие: И аз намерих златно кученце :( Отговорете с цитат

Здравейте, аз съм тази, която писа преди време, че иска да гледа златно куче. Е, намерих, но не голдън, а кокер. Щастливи сме с него вече 5 месеца. Днес на разходка на летището в Шумен намерихме малко-5,6 месечно голдънче. Прекрасна малка кукла, но със строшено задно краче. Не можах да я отмина, спрях се и я почерпих с гранулите в джоба ми, приготвени за моя куч. Сърцето ми се скъса, нали винаги съм искала да имам точно такова куче... а тя същински голдън-прекрасна, като родословна, изглежда като този по каталозите. Обадих се на мой близък приятел, който живее на село. Момчето дойде веднага и каза, че ще я вземе. Отидохме при нашия док. Още като я видя и каза, че положението е много сериозно. Крачето е направо натрошено и ще се наложи много сериозна операция вероятно в специализирана клиника/ най-близо във Варна/. Чудя се сега дали направих добро на кучето или отворих беля на моя приятел. Щеше да му излезе много по-евтино ако беше си купил здраво кученце. Той обаче е категоричен, че ще направи каквото е нужно за нея, само да се оправи. Аз се чувствам ужасно, защото знам, че става въпрос за много пари. Кучинката е много красива и сладка, ще кача снимки скоро.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 10:34 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Направили сте едно голямо добро! Едва ли щеше да му излезе по-евтино да си вземе голдън Wink , но тя може да е нечие куче, някой може да я търси , има ли чип?
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 2:32 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление не проверихме за чип, голям пропуск, признавам си. Днес ще пусна обяви където мога, за да видим дали някой няма да я потърси. В събота на летището е имало изложение и тогава най-вероятно е изоставена. Вероятно е гледана на вън, защото си личи, че не е била домашно куче. Доста мръсна и цялата в кърлежи, а смятам, че от скоро скитори, защото пък си е хранена добре, явно Smile Сигурно е била вързана в някой двор или е била за продан, но като никой не я е купил са я натирили. Ще опитаме с обяви за сега, а при следващата среща с доки ще я проверим за чип. Много ми е мъчно за нея, поне попадна в добри ръце. Как да разбера дали хората, които ще се обадят евентуално са истинските и стопани? Всеки може да звънне и да каже-мое е кучето???
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 3:42 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Питайте за отличителни белези, за име, пробвайте дали отговаря на него, ако има чип, тогава ще им трябва паспорта.
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 8:02 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Реших да напиша това, което научих днес. Там, където намерихме кучето е отишъл човек да го търси и са му казали, че аз съм го взела. Оставил си номера и казал да му се обадя. Звъня аз и какво мислите? Първо ми каза, че кучето е загубено, после смотолеви, че са го оставили точно там, защото ще има кой да го храни. Побеснях! Каза ми още, че ми го подарявал и даже ако съм искала щял да ми даде паспорта му. Питах го дали кучето е било със счупен крак като го е ,,изгубил", той каза, че е било здраво, при което направо откачих. Разбрахме се утре да се видим да ми даде паспорта. Моята версия е, че той е отишъл да го продава на изложението на летището и като никой не го е купил просто го е зарязал. После се е случил инцидента с крачето и така. Утре ще я водим на рентгени ще видим каква ще я мислим, че доста парички ще ни трябват, а и аз и момчето, което я взе нямаме кой знае каква възможност. Дано само да не е много лошо. Мъчно ми е и съм бясна! Как може такова нещо, неми го побира главата. А, и родословно било кучето. Викам му има ли документ, който доказва родословие, евентуално и него да ни даде, а той каза, че нямал! Останах безмълвна. Стискайте ни палци всичко да е наред. Утре пак ще пиша след снимката. Хубава вечер на всички!
Върнете се в началото
eli i maxi
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 9:24 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

От прочетеното ви гарантирам, че кучето не е родословно, което всъщност в случая няма никакво значение Sad
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Ное 04, 2013 9:29 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбира се, че не е и за нас това няма абсолютно никакво значение. Просто ми стана едно такова хем гадно, хем смешно...Дано се оправи златната душица Crying or Very sad
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 05, 2013 2:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Това е толкова безумно, че нямам думи, не бих отишла да се видя с този човек на ваше място! Има ли как да се подаде сигнал за такъв кретен, той си е казал, че е изхвърлил кучето? Според мен, ако отидете само ще ви иска пари Rolling Eyes .
Качете снимки да видим момичето!
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Ное 05, 2013 3:30 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се срещна и още как! Бясна съм и ще му го покажа. Трябва да вземем паспорта, нали твърди, че има всички ваксини. Дори името забравих да питам, толкова се вбесих. Днес я заведохме на рентген. Вероятно утре ще я оперираме. Има още едни кандидати за нея. Само да се оправи, ще попадне в добри ръце. Снимка имам в телефона и ми трябва малко време докато ги сваля и кача тук. Ще пиша пак, след срещата.
Върнете се в началото
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 2:38 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, операцията беше днес, кучинка е добре. Снощи звънях поне 20 пъти на ,,собственика", но той така не пожела да говори с мен. И понеже подозирам, че може и да е регистриран тук и да се е познал, пък поуплашил и затова да не е вдигнал телефона, искам да му кажа само, че това, което е направил за мен е равносилно на убийство. Кучето е било със счупен крак не от два дни, а от доста повече, така, че вече няма съмнение, че се е отървал от него за да не дава пари за лечение. Както и да е, важното е, че сега е в добри ръце! Чудно ми е само как спи спокойно вечер, защото аз от няколко дни не мога! Е, има хора и без съвест...
http://prikachi.com/images.php?images/89/6728089z.jpg
Върнете се в началото
Joana
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 3:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох горканчо, важното е че сега е добре! Как се държи момичето, дадохте ли й име? Не знам на кого да се ядосам повече, дали на човекът, който е дал животинката на този индивид или на него? И двамата са идеален пример защо имаме улични кучета!
Винаги ще има лоши хора, важното е да има поне същият брой човеци, които да помагат, в случая вие!
Симба
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 3:20 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Миличката, много я боли, скимти, иска да ближе раната...но доки каза, че всичко ще се оправи и ние му вярваме-уникален е той! Следващите няколко дни ще я водим за наблюдение и да и слагат обезболяващи и антибиотици. След 10 дни ще махнат конците и така. Сега има малко проблеми, искат я двама човека и не знам какво ще стане...Мислихме за име, вероятно ще е Белла, но не знам. Ще си реши който я вземе. Всичко ще се оправи. Аз също искам да я задържа, та нали точно за такова куче мечтаех и питах тук..но, котарак, кокер и голдън ще ми дойдат в повечко, а и мъжът ми не ще и да чуе за още едно животно. Всичко ще се оправи, ще измислим най-добрия вариант за нея. Ще пиша пак като имам новини. Хубав ден!
Върнете се в началото
Stormlucker
Потребител

Местожителство: Teteven, Lovech

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 6:51 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Винаги съм мразел безотговорни ''стопани''. Те са просто пародия на това ''стонанин'' на куче. В Ловеч попаднах на голяма бездомна голдънка около 2-3 години. Не мога да си позволя да я подслоня, но всеки път като я видя и купувам закуска или нещо такова.. Жалко, наистина жалко за бездомните животинки
Върнете се в началото
maggie
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 7:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ох милото бебе, дано се оправи по-скоро и да не му се случват повече такива неща.
Върнете се в началото
marina kojuharova
Потребител

Местожителство: София-Ситняково

МнениеПуснато на: Сря Ное 06, 2013 8:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Милата душичка..Извадило е късмет...Сигурна съм,че ще вземете най-правилното решение за нов стопанин,и ни дръжте в течение какво става с момичето.
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Изгубени или намерени Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети