hi

Споделете всичко за вашите любимци
Потребителски аватар
Goldan4o
Потребител
Регистриран: пет окт 20, 2006 9:36 pm

hi

Мнение от Goldan4o » съб ное 11, 2006 11:24 pm

Как сте. Несъм влизал одавна в форума. Сигорно сте ме забравили.
Имам ве4е ку4е но не онова за дето ви говорих. Казва се Алекс и е на 1 годинка и половина. Зех го от студентски град от едно студенти хазяиката неим разре6ава много кофти. Дадоха ми паспорт. От турция е ку4ето от спецялен развудник е. Много е готин ама маи се е разгонил. :oops: Скоро 6те има сним4ици. :)

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед ное 12, 2006 11:10 am

Здравей! Аз познавам кучето ти, защото си играеха много с мойта Кара. Много е хубав младежът, да ти е жив и здрав! А това за разгонването...те мъжките са си постоянно разгонени :wink: На Алекс му трябва твърда ръка и обучение :) Ако имаш някакви проблеми с него, питай. Поздрави

Потребителски аватар
Goldan4o
Потребител

Мнение от Goldan4o » нед ное 12, 2006 12:45 pm

Здравей Валия. Мерси много.
Поздрави от Алекс за Кара и на теб разбирасе.
4ао 4ао :)
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед ное 12, 2006 1:05 pm

Благодаря :) Трябва да дойдеш някой ден на полянката, че Алекс и Кара много добре си играеха :)

Потребителски аватар
Goldan4o
Потребител

Мнение от Goldan4o » нед ное 12, 2006 1:08 pm

Разбира се. :wink: :)

А да попитам Алекс 4ист Голден ли е???
Имам предвид нали там дето казвахте да не се зима от зоомагазин се6та6 ли се какво имам предвид.
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед ное 12, 2006 2:54 pm

Значи дали Алекс е чистопороден, аз не мога да кажа. Това може само да покаже родословието, ако има такова. Ако няма, може да го заведеш на една изложба и да му направят "експертна оценка". Но тези няща нямат никакво значение, важното е да си обичаш кучето :wink:

Потребителски аватар
Goldan4o
Потребител

Мнение от Goldan4o » нед ное 12, 2006 4:14 pm

Разбира се. :)
А вие от каде се познавате смисал как сте се запознали.
Изображение

Потребителски аватар
Goldan4o
Потребител

Мнение от Goldan4o » нед ное 12, 2006 6:51 pm

Хора помо6т.
Как да направя така 4е като излизам да не скимти и лае. Целия блок опи6тява. :oops: :lol: Узас.
Има ли някаква такава опция.
Изображение

Потребителски аватар
Алекс
Потребител
Регистриран: вт авг 22, 2006 10:13 am
Контакти:

Мнение от Алекс » пон ное 13, 2006 8:07 pm

Хей да ти е жив и здрав адаша :roll: Искаме снимки :):):)
А това за серенадата, която изнася когато го оставяш сам...Нормално е! И нямам никаква идея как да не скимти и лае миличкия!
Беа също така прави и ми е неудобо защото имаме бебе в хода :oops: Но няма как да я отуча точно от това :wink:

Потребителски аватар
Goldan4o
Потребител

Мнение от Goldan4o » вт ное 14, 2006 12:28 am

Изображение

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » вт ное 14, 2006 8:35 am

Алекс написа:Хей да ти е жив и здрав адаша :roll: Искаме снимки :):):)
А това за серенадата, която изнася когато го оставяш сам...Нормално е! И нямам никаква идея как да не скимти и лае миличкия!
Беа също така прави и ми е неудобо защото имаме бебе в хода :oops: Но няма как да я отуча точно от това :wink:
Има как да се отучи

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт ное 14, 2006 10:13 am

Да, можеш да посещаваш училището в неделя на поляната до Ловния парк - там ще ти помогнат.

Потребителски аватар
Алекс
Потребител
Регистриран: вт авг 22, 2006 10:13 am
Контакти:

Мнение от Алекс » вт ное 14, 2006 12:03 pm

Хихи аз очаквах да видя снимка на вече пораснал сладур, а то като бебче още :P А клипчето е страхотно! И моята малка горилка правише такива подскоци :lol: Сега скача в/у мен :?

http://img218.imageshack.us/my.php?imag ... 200hs1.jpg
На тази снимка ми прилича на Дейзи :P

kreyz, обясни ми моля те как да я накарам да спря да скимти? Тя не го прави повече от 5 мин ама... Все пак го прави.

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » ср ное 15, 2006 8:51 am

Затворете кучето в стая или на балкона само и чакайте, без да влизате при него.
Ако скимти, драска или проявява друго безпокойство, игнорирайте го.
След три минути, ако не е престанало да се държи така, влезте в стаята, но така, все едно в нея няма куче. Не трябва да го пускате от стаята. Разходете се из нея, даже без да го поглеждате. Ако кучето скача, не го отблъсквайте, после излезте от стаята.
Почакайте малко. Ако кучето е млъкнало, влезте и го похвалете, дайте лакомство и пак го оставете. Ако отново скимти, влезте отново, минете, напълно игнорирайки го. Отново излезте и така, докато кучето не престане да скимти. Обикновено трябва да се повтори 5 до 12 пъти.
Веднага, щом престане да скимти, влизайте и хвалете. Всеки път увеличавайте времето, през което то стои спокойно. Тоест, първия път, когато престане да скимти, влезте веднага и хвалете, вторият път - след 10-15 секунди, после след минута и т.н.
Важно е първият път, когато правите упражнението, кучето да не скимти поне 3-4 пъти подред. За това може да потрябват 2-3 часа. Ако започва да скимти и дълго не престава, влизайте и игнорирайте.
Целта на това упражнение е да намали удоволствието на кучето от воя и безпокойството, тъй като ние преставаме да го хвалим за това. Напротив, хвалим го за спокойно поведение. В крайна сметка кучето разбира, че в самотата няма нищо страшно, а стопанинът, когато си дойде, хвали за това, че то е спокойно, а пък съвсем не го забелязва ако "хулиганства". За кучетата да не ги забелязват и да ги игнорират е много по-обидно от всяко друго наказание (викове, ругатни, бой и т.н.)

Освен от доминантност, страхът от самота може да се предизвика от това, че кучето просто не е свикнало да остава у дома само. Това става когато хората вземат кутре и постоянно стоят с него у дома, без нито веднъж да го оставят само. После обстоятелствата се променят и кучето няма с кого да остава. Много кучета, независимо от породата, не са в състояние да понесат такива резки промени.
Щом вземете кученцето трябва обезателно да го оставяте само. Като начало в стаята, като правите гореописаното упражнение. След това можете да излизате от дома за кратко, като постепенно увеличавате времето на отсъствие.
В резултат, смятаме, че всяка порода куче може спокойно да понася отсъствието на стопаните, ако, от момента на придобиване на кутрето, то се оставя само и с него се занимават по описания начин. Тоест, няма някакви свъх-породи кучета, при които напълно отсъства страх от самота. Опитът показва, че породи, считани за апартаментни, като ангрийски булдог, йоркшир териер, той териер, лабрадор, също могат да страдат от страх от самота. Той се явява по-скоро следствие от неправилно общуване с кучето и грешки във възпитанието, а не породна особеност.
Кучета, които нямат страх от самотата, могат да се оставят у познати, роднини. Те леко ще понасят това. С други думи, просто ще скучаят и ще спят.
Съществува мнение, че има породи, при които отглеждането в апартамент уврежда психиката. Това е заблуда. Има активни породи. С тях, като правило, трябва много да се разхождате. Затова на много хора им се струва, че те не могат да се гледат в апартамент. Мислим, че ако на кучето се осигури разходка, достатъчна за удовлетворяване на активността му, породата няма значение. Психиката може да се увреди по-скоро не от отглеждането в апартамент, а от неправилно общуване и грешки във възпитанието.

Надежда Хрипунова (кинолог, специалист в областта на поведение на кучетата)
www.dog-training.ru

Отговори