Български Голдeн Ретривър Клуб!

Послушание

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Десислава Начева
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Нед Май 24, 2015 2:41 pm    Заглавие: Послушание Отговорете с цитат

Здравейте. Имам 4- месечен голдън. Заела съм се с обучението, защото в един момент осъзнах как ми се е качил на главата. Станах малко по- строга и горе долу се получава. Но, когато сме навън и хукне на някъде няма шанс да го върна при мен. Как да го науча да изпълнява "ела тук", когато му кажа. Другото нещо е яденето на всякакви боклуци от земята. Вече 2 пъти дадох по над 100 лева на вет, докато го оправят. Казах им да го прекръстят на посерко Very Happy . Когато тръгне да яде нещо го удрям през муцуната, казвам не и му го вадя от устата, но днес ме ухапа и започна да ме ръмжи и стана доста агресивен. Много се притесних. Сигурно аз съм виновна, защото също подхождам с лека агресия. Моля дайте ми съвет как да се справя. Sad
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
koralski
Потребител

Местожителство: Карнобат

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 6:59 am    Заглавие: Отговорете с цитат

0895 31 34 33 презвъни ми и аз ще ти звънна, че е доста дълго за обяснение , но не се притеснявай.Моя беше 1:1 с това което разправяш
Danyna
Потребител

Местожителство: Plovdiv

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 8:49 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Единственото нещо което работи при нашата порода е да се използва лакомията им. Пълните пликче с лакомства и започвате да тренирате. Първото нещо което трябва да научи е своето име, втората команда е "НЕ". Наградките могат да са кренвирш, кашкавал, пилешко без кости,но важното е да му харесват. След всяко изпълнение на команда от негова страна се награждава с лакомство. С лакомство се изважда и боклука от устата, давате да помирише наградката и той сам ще пусне това което е налапал, после награждавате. Никакъв бой, агресия от ваша страна, дърпане, натискане на глава и т.н. няма да ви свърши работа. Връзката между него и вас се получава с игри, наградки и поощрения (казвате му браво, галите го или го награждавате с любима играчка). Препоръчвам докато не сте сигурна, че при команда няма да се върне при вас, да не го пускате от каишката му. В тази възраст всичко е интересно и му се играе, лесно стават бели. Пожелавам успех!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
joro9
Потребител

Местожителство: София - Люлин

МнениеПуснато на: Пон Май 25, 2015 4:47 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Прочетете и тук
http://bulgoldens.com/forum/viewtopic.php?t=16&postdays=0&postorder=asc&start=45
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Юни 09, 2015 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Благодаря ви много. И аз видях, че с агресия няма да стане. Не му действа добре. Иначе му давам наградки. Даже вече 90% от случаите, когато го викам идва при мен Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети