The Westminster Kennel Club & Crufts

Изложби, конкурси
Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

The Westminster Kennel Club & Crufts

Мнение от Valia & Kara » ср фев 07, 2007 12:10 pm

Започва изложбения сезон в Америка и Англия!
Шоуто на The Westminster Kennel Club ще се проведе следващата седмица 12 и 13 Февруари!
Официалната страница на изложбета е:
http://www.westminsterkennelclub.org/
The Westminster Kennel Club е най старата огранизация в Америка, която се посветила на спорта(явно за Американците изложбите са спорт, може би защото тичат :D )с чистопородни кучета. Основан пред 1877г, Клубът на Уестминстер влияе повече от век над всички породи съдейки кучетата, което се провежда всяка година в Ню Йорк в Медисън Скуеър Гардън. Шоуто е второто най-дълго без прекъсване спортно събитие, след това на Кентъки Дерби.
Mr. Jeffrey G. Pepper, Salinas, CA ще съди голдъните!(по-късно ще намеря информация за него)
Спортната група, към която се годъните ще се съди от Mrs. Jeannette McGinnis of Upland, CA.
Бест ин шоу(най-добро куче на изложбата), ще се съди от Dr. Robert A. Indeglia.
Надявам се отново да може да гледаме клипчета от състезанието!
Последна промяна от Valia & Kara на съб мар 01, 2008 5:53 pm, променено общо 1 път.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср фев 07, 2007 12:26 pm

Крафтс, тази година ще се проведе между 8-ми и 11-ти Март в Бирминган.
Голдъните ще ги съдят още първия ден на 8-ми Март, а съдии ще са:
Dogs - Mrs J Johnson (Bermuda)
Bitches - Mrs VE Jones
Инфо за тях се надявам скоро да мога да дам, ако му е интерестно на някой :wink:
Бест ин шоу, ще се съди от Mrs Z Thorn Andrews.
Повече информация, по-късно :D

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 13, 2007 10:03 am

Днес следобедка :wink: е съденето на голдъните на Уестминстър в НЮ! След като свърши съденето ще има и видео...:P
Съдещата голдъни развъжда Шпаниели(Английски Спрингер), дано избере такъв който може да тича, че то там е проблем.
Също следобяд ще има и предварителните кръгове за Младши Хендлерите(на англиийки Showmanship, което като погледнеш в речника пише "рекламаджийство", хихихи забавно! :lol: ). След като и тази година не можах да стигна до САЩ на време, за да ги отвея, някой друг ще ми вземе наградката, мрън :roll: :lol:

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 7:12 pm
Контакти:

Мнение от Iglika » вт фев 13, 2007 11:22 am

Ако има видео и за лабрадори, свиркай. Миналата година беше много добре заснето. Мен ми е интересно да им гледам хендлинга. Но ми направи впечетление, че всичките им лабрадори събират задните крака в една точка при движение, както би трябвало да ходят голдъните. Интересно ми е как ще е тази година, може това да е според стандарта на Америкън Кенъл Клуб!?!?!

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 13, 2007 11:30 am

Ще свиркам, няма проблеми и аз искам да ги видя! Лабовете сте преди нас, та си мисля, че към 17-18 бг време ще имаме резултати и видео! Аз гледах видео от миналата година на Младите хендлери, еми имаше такъв лаб, който приличаше на биче, един черен, като мастиф ми беше! :roll: Аз наитина се надявам тази година да е нещо по-различно, но не вярвам...има хендлери, които даже не могат да тичат!!! Ужас! За лабрадорите, казват че положението с тях в САЩ е по-добро, отколкото при голдъните, смятай :shock: Не знам, да видим пък после ще коментираме...

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 13, 2007 11:39 am

Iglika написа:Интересно ми е как ще е тази година, може това да е според стандарта на Америкън Кенъл Клуб!?!?!
Ето какво пише според стандарта на Америкън Кенъл Клуб за движението при лабрадорите:
Movement
Movement of the Labrador Retriever should be free and effortless. When watching a dog move toward oneself, there should be no sign of elbows out. Rather, the elbows should be held neatly to the body with the legs not too close together. Moving straight forward without pacing or weaving, the legs should form straight lines, with all parts moving in the same plane. Upon viewing the dog from the rear, one should have the impression that the hind legs move as nearly as possible in a parallel line with the front legs. The hocks should do their full share of the work, flexing well, giving the appearance of power and strength. When viewed from the side, the shoulders should move freely and effortlessly, and the foreleg should reach forward close to the ground with extension. A short, choppy movement or high knee action indicates a straight shoulder; paddling indicates long, weak pasterns; and a short, stilted rear gait indicates a straight rear assembly; all are serious faults. Movement faults interfering with performance including weaving; side-winding; crossing over; high knee action; paddling; and short, choppy movement, should be severely penalized.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 13, 2007 11:43 am

При голдъните е доста по-постно:
Gait
When trotting, gait is free, smooth, powerful and well coordinated, showing good reach. Viewed from any position, legs turn neither in nor out, nor do feet cross or interfere with each other. As speed increases, feet tend to converge toward center line of balance. It is recommended that dogs be shown on a loose lead to reflect true gait.

Това ми се стори интерестно-отпуснатия изложбен повод...аз лично не виждам кой знае колко да го правят! Така им е стегнат, че имам чувството че ще ги задушат! :roll:

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Контакти:

Мнение от Iglika » вт фев 13, 2007 2:32 pm

Според това описание движенията на миналогодишните Американски лабрадори не са били правилни. Точно така, както е описано се гледа и в Европа когато гледаш кучето отзад не трябва да виждаш предните крака. Поне така го разбирам Moving straight forward without pacing or weaving, the legs should form straight lines, with all parts moving in the same plane. Един вид задните крака трябва да се движат паралелно на предните.

Ето тук са оставили малка част от миналогодишния клип - виж им краката отзад. Не при един и два, при почти всички задните крака не се движат паралелно а се събират. Това ми направи много голямо впечетление. За едно работно куче правилните движения са от първостепенно значение. Дори Баркли има правилни движения, нищо, че е дисплазен :D
http://www.westminsterkennelclub.org/20 ... ndex2.html

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 13, 2007 6:28 pm

Даже и за секундите, които е този клип ясно се вижда, особено на един жълт! Тези кучета според мен не може да се движат, какво остава за работните им качества. Ето тук има един лаб, да ми кажеш това нещо представяш ли си го да тича по пресечени местности и да търси дивеч:
http://www.westminsterkennelclub.org/20 ... index.html

4-тата част има едно момче с черен лаб!
Започнаха да излизат резултатите от днес, все още ги няма голдъните и лабовете :?

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт фев 13, 2007 9:45 pm

Ето резултати от мястото на събитието! Американски голдъни:
Best of Breed

38 Ch Happy Hour Highmark Toasty
Breed: Retriever (Golden)
Sex: Dog
AKC: SR 07222801
Date of Birth: January 07, 2003
Breeder: Maura Phelan & Linda Willard
Sire: Ch My Sky Watcher
Dam: Ch Highmark Torn Between Two Loves
Owner: Pamela Oxenberg & Jerome Oxenberg & Louis Krokover

Изображение

Best ot Opposite Sex

18 Ch Glengowan's Sugar And Spice
Sex: Bitch
AKC: SN 79595607
Date of Birth: December 14, 2000
Breeder: Richard A & Betsie B Caldwell
Sire: Ch Bravo's Old Spice
Dam: Bargello's Bree Of Glengowan
Owner: Richard A Caldwell

Изображение

Award of Merit

39 Ch Ag-Golden Age Diamond Intican
AKC: SR 23566501
Date of Birth: September 07, 2002
Breeder: Adriana Gaitan & Eva Dietrich
Sire: Golden Age Gorca's Cristobal Colon
Dam: Just Do It D'Euramerika
Owner: Jose Herrera & Yvonne Herrera & A Gaitan

41 Ch Happy HR Highmark Bad News Bears JH
AKC: SN 93409202
Date of Birth: October 11, 2002
Breeder: Maura Phelan & Linda Willard
Sire: Ch Happy HR Beauty In The Beast
Dam: Ch Highmark Weather Or Naught
Owner: Melissa Goodman & Linda Willard & Maura Phelan

25 Ch Pulali's Cowgirls Are News At Parkwood
Sex: Bitch
AKC: SR 14227201
Date of Birth: December 01, 2003
Breeder: Diane Schueler & Pamela L Sage & Lisa Branford
Sire: Ch Pulali's Stetson Fits
Dam: Ch Brittania Whats New Pussycat
Owner: Walt & Marilyn Gearhart & Pamela & Alan Sage

9 Ch Summits Mr Bojangles
AKC: SN 57129701
Date of Birth: July 10, 1998
Breeder: Beth Johnson
Sire: Ch Goldenpine Dustrax Maverick
Dam: Ch Summits Shadow Dancer
Owner: Sue Lusa & Rev Alan R Klessig & Beth Johnson

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Контакти:

Мнение от Iglika » ср фев 14, 2007 11:02 am

Американските голдени нямат нищо общо с Европейските, нито на цвят, нито на структура. :shock:

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср фев 14, 2007 11:34 am

Ето тук е видеото:
http://www.westminsterkennelclub.org/20 ... olden.html

Само внимавайте, че има няколко ирландски сетера, не знам какво търсят в ринга на голдъните!
Сега видях, че женската, която е взела BOS-а е на седем години :shock: Добре, ама има козина колкото Кара, което не говори добре за нея :roll:

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб мар 10, 2007 9:58 am

Крафтс 2007:
BEST OF BREED AND BEST BITCH - SH CH GUNHILLS DANCING MANDOLIN OF MELOAK JW
Bitch
Owner: MR M L & MRS H J MELL

Изображение

Изображение

Изображение
Последна промяна от Valia & Kara на съб мар 10, 2007 10:19 am, променено общо 2 пъти.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб мар 10, 2007 10:02 am

BEST PUPPY -
PANDREFT VICTORIAN MELODY(много лоши снимки)
Bitch
Owner: MR F J & MRS P D TAYLOR

Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб мар 10, 2007 10:08 am

BEST DOG
CATCOMBE CORBLIMEY JW
Dog
Owner: MR D & MRS W ANDREWS