Български Голдeн Ретривър Клуб!

Обучение
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
freya
Потребител

Местожителство: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 11:49 am    Заглавие: Обучение Отговорете с цитат

Имам въпрос?
Вече го зададох в лабрадорския форум, но нали и в нашия сайт трябва се пише. Та проблемът е такъв:
Тази сутрин учим ние задръжка,"седни"-"долу", отдалечавам се.
Фрея лежи като лъв преди атака.
Подавам аз тръбна команда "Туууук" - супер кучето тръгва към мен и
точно се размазвам от щастие и съм готов за "Браво на момичето", когато гадта минава в свински тръс покрай мен и изравя някаква несъществена пръчка на 10 м зад мястото на което стоя и започва да прави скокове и танци около мен. Имам чувството, че не идва защото знае, че отново ще я приземя и пак ще се задържаме и отдалечаваме.
Уж държа кренвирш, обаче за нея сутрин играта и е значително по-интересна от кренвирша. Питах Дени, тя ме посъветва вместо кренвирш аз да взема пръчка/играчка. Фрея обаче няма любима играчка. Любимо е всичко, което става за гризане.
Другият вариант е да се правя на вратар и да я уловя, докато минава и да преминем към силови методи и полицейски произвол. Но тогава пък къде отива играта...
Явно нещо аз греша, но не знам какво. Crying or Very sad
Фрея- Белята
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
КАСТРО
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 1:12 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Дълъг повод и корекциика докато го направи като хората , 5-10 метра повод отдалечаваш се и викаш , подмине ли те , корекция и като дойде и седне пред теб , радост и наградка !!/малко като каубой ще изглеждаш ама това да не те притенява/
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
freya
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 2:22 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Утре започваме с дългия повод.
Не че не слуша, но много му се играе, обаче от друга страна трябва да разбере, че няма лабаво.
Върнете се в началото
Крейз
Гост

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 5:15 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Както винаги се казва - НЕДЕЙ ДА БЪРЗАШ.
Щом за Фрея сутрин играта е по-важна от храната, то използвай играта.
Заиграваш се, възбуждаш я и после започваш различни команди на игра. Изпълнява - получава награда (в случая играчка), не изпълнява... няма награда. Но тук са много важни и движенията на тялото и начина по който го правиш, както и усилието, което самият ти влагаш.
Ще ти покажа в събота как да го правиш.
Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 5:57 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Може ли и аз да гледам, че и ние отскоро сме със същия проблем... Crying or Very sad Sad , всичко май започва отначало.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 5:58 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Е те така трябва да е задръжката.Което ме подсеща че отдавна не сме носили нищоSmile но ще поправя това нещо.

http://www.youtube.com/w/Taking-Turns?v=Lrsy0Lt1PDo&search=dog%20training%20dogs
Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 6:31 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

topsi написа:
Е те така трябва да е задръжката.Което ме подсеща че отдавна не сме носили нищоSmile но ще поправя това нещо.

http://www.youtube.com/w/Taking-Turns?v=Lrsy0Lt1PDo&search=dog%20training%20dogs

Задръжка и то каква! Shocked А аз се моля просто да изпълнявата комадата за "Heir"... Confused
Ние с Фрея ще се пробваме ли на заека тази седмица? Wink Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Красен
Председател на БГРК

Местожителство: Бургас/София

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 7:14 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ъъъ... какво е "Heir"? Rolling Eyes
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение MSN Messenger
freya
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Яну 10, 2006 11:11 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами ще изчакам до неделя, а дотогава главно ще играя с нея, да свикне че сутрин дори и с мен може да и е интересно.
Обикновено сутрин като и дам команда, че е свободна тя се изстрелва като ракета и следващите 45 мин е в непрекъснато боричкане с другите кучета.
Когато се опитам преди това да я обучавам, 2 пъти прави нещата и след това започва да скача, за да си играем, а ако види четириного на хоризонта става избирателно глуха, бяга надалеч и както ми казахте не бива да и подавам команди които със сигурност знам, че няма да изпълни.
Иначе общо взето ме следи къде съм и не ми бяга, винаги се връща на команда Тууук, но не задържа легналата стойка. Ще чакам да ми покажете. 100% проблемът е в мен.
Благодаря за отзивите!
Върнете се в началото
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 11:29 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Няма проблем за заека , само трябва да го зашия , че още по полянката кучетата разнасят единият му кракSmile))))))))))
Valia & Kara, какво стана със задръжката легнала пред храната?
Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 1:44 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Красен написа:
Ъъъ... какво е "Heir"? Rolling Eyes

Имах предвид "Here", но съм се объркала, сори!
Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 1:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

topsi написа:
Няма проблем за заека , само трябва да го зашия , че още по полянката кучетата разнасят единият му кракSmile))))))))))
Valia & Kara, какво стана със задръжката легнала пред храната?

Ей, супер за заека!Smile)
А при мен даде резултат, както ти ми каза с паничката с храна в ръка, комдата, задръжка, храна! Аз и отделно като я разхождам, се концентрирах на задръжката за легни и мисля, че определно стана. То ще си покаже в събота де... Rolling Eyes
Върнете се в началото
topsi
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 5:48 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Щом са се получили нещата супер.
В събота и неделя смятам да наблегнем на донасянето , така че се подгответе и с играчка на училище.
Върнете се в началото
Valia & Kara
Потребител

МнениеПуснато на: Сря Яну 11, 2006 7:16 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, на нас и донасянето ни куца, но ще си вземем любимия жираф и ще го носим ли носим Wink
Върнете се в началото
freya
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Яну 12, 2006 11:08 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Мъкааааа!
Ох днес беше особено зле! Crying or Very sad
Отново настъпи период на тотална деструкция. Evil or Very Mad
Не съм си мислил, че в една къща има толкова много ъгли за гризане!!! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Не стига че стигна до метал, ами сега е отпрала и алуминиевата лайсна на един от ъглите и сега до дни ще го събори чак до тавана.
Вече гости ме е срам да поканя. А още колко лайсни има.....Отваря се фронт за действие.
Да имате някаква идея какво да и предложа за гризане, нещо евтино и голямо и да не е вредно. Ще взема да я оставям сама с намордник.
Като и се карам ми прави разни муцунки и пули очи като котето от втората серия Шрек!
Напълно невинна, а всъщност терорист!
Мъка!
Фрея-вие знаете каква (Биг мама бандит)
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Обучение и отглеждане Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети