Български Голдeн Ретривър Клуб!

Голдън във влака- мисията невъзможна?!
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!!
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mi6eto_i_ashley
Потребител

Местожителство: София- Суха Река

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 6:07 pm    Заглавие: Голдън във влака- мисията невъзможна?! Отговорете с цитат

Един въпрос: как да си транспортирам кучето от София до Варна, като нямам кола??? Shocked Предпочитания: влак, защото ми е по-удобно за пътуване (не ми става лошо Rolling Eyes ) и реших, че няма с какво друго (автобус например!). За това, се порових в сайта на БДЖ, където много ме ядоса това Evil or Very Mad :

"Забранен е превозът на домашни птици и големи домашни, ловджийски и служебни кучета в първокласните и второкласните вагони на всички категории пътнически влакове.

Големите домашни, ловджийски и служебни кучета могат да се превозват само във фургон на влака. Кучетата трябва да са с поставен намордник и да имат ветеринарно свидетелство, като са поставени в специални клетки осигурени от собствениците им. Собствениците поемат задължението сами да ги натоварват и разтоварват. За превоза на тези животни се заплаща 1/2 билет втори клас за съответната категория влак. "

След като знаем в какви условия са повечето влакове Confused , как по-точно ще си сложа голдъна в клетка (която и нямам) и с намордник Mad и ще го оставя някъде където незнам дали ще се чуства комфортно повече от 5 часа път (незнам колко точно е до там!). Evil or Very Mad

Аз ли нещо не съм в час или просто не съм разбрала правилно за какво става въпрос?? Question

Някой може ли да каже колко струва цялото удоволствие- билети и др.??

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 6:10 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

... и забравих! Тъй като обучавах Ашли за служебно куче- куче водач, още по- невъзможно ми стана да си представя как един сляп човек би направил цялото това упражнение с намордници, товарене и разтоварване на клетки... Evil or Very Mad Нали кучето водач е за това, да бъде неотлъчно до своя незрящ стопанин! Confused Неее, нещо не е както трябва и това не ми харесва!!! Mad Но както се казва: българска работа! Twisted Evil

Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Diyana Сhar
Потребител

Местожителство: България, София

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 6:27 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

И дори да си изпълнила всичко това, трябва първо да имаш разрешение от началник влака. Как да го намериш преди да си купиш билет, за да попиташ дали може...? Всичко това с железниците е най-големият възможен абсурд, който може да се измисли у нас. Все си мисля, че не може да се измисли по-голяма глупост, ама знам ли - все по някакъв повод оставам изненадана. Особено пък за служебните кучета - простотия Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Exclamation Exclamation Exclamation
Съвет да ти дам Мише - забрави просто, освен ако нямаш много здрави нерви, за да се готвиш за словестмна битка и скандали. Аз знам, че нямам сили за това. Разпитай автобусните линии, започвай първо с възпитанието и сертификатите на кучето ти, с общото послушание, минало специално обучение и ред подобни, после попитай дали съответната служба предлага услугата. И там можеш да попаднеш със сигурност на неандерталци, но поне са частници и може да имаш шанс. А с кола изобщо ли нямаш шанс?
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 6:41 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ми не Диянче! Sad Аз кола имам, няма кой да ме закара(нямам книжка Rolling Eyes )! А железни нерви... ще се постарая да ги сдържам, иначе ги имам Wink Направо не мога да повярвам- в София, най-големия град в България, няма как да си транспортираш кучето, защото ПО ПРИНЦИП е забранено да се качват кучета, а сега се оказва, че въобще в България няма как да си транспортираш кучето Evil or Very Mad Освен да я бутна в някой куфар Wink Laughing Или да я маскирам на пчеличка... дали някой ще я забележи тогава?? Laughing

Върнете се в началото
Iglika
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 8:09 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Така със сигурност ще се набива на очи!!! Laughing Laughing Laughing
Върнете се в началото
KRASINI
Потребител

Местожителство: Pleven

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 9:49 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Отиваш няколко дена по рано на гарата,хващаш един кондуктор за ухото,и му напомняш за най добрата форма на благодарност която познава човечеството,а именно финикийските знаци.Разбирате се кога е на смяна,след това купуваш цяло купе от спалния вагон,влизаш вътре въртиш ключа,вадиш едно шише от това което пиеш и започваш.Има време и да се напиеш и да изтрезнееш,8 часа е пътуването. Цената Варна -София за цяло купе е 38 лева.Другият начин е самолет.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Пон Апр 23, 2007 10:03 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Laughing Razz Laughing Razz Разбих се от смях!!! Това предложение ми хареса и то МНОГО!!! Cool И беше много изчерпателен!!! Или другия вариант- да го поканя направо на пиенето! Wink Няма нужда да заключвам тогава! Smile

Върнете се в началото
Diyana Сhar
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 9:19 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Very Happy И накрая "Ти мен уваффаааашшшаааашли ма?" И във Варна слизате с песен прегърнати а Ашли бърза към гишето да си купи билет за обратно на момента Laughing Laughing Laughing
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 2:01 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Да бе, представяш ли си? Laughing

Върнете се в началото
Janis
Потребител

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 3:36 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Как прегърнати бре??? Ашли е куче-водач на употребили в тоя случай Wink

Между другото, водачите на слепи са със специален статут и пътуват със стопанина - поне така правят във влака Благовевград - София.
Върнете се в началото
mi6eto_i_ashley
Потребител

МнениеПуснато на: Вто Апр 24, 2007 6:13 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Ашли не е куче водач, обучаваше се по програмата на Фондация Очи на 4 лапи, но отпадна, както и всички други кучета! За това сега е един прекрасен домашен любимец, със знанията за куче водач, куче за инвалид и цирков артист Cool Laughing

Върнете се в началото
Janis
Потребител

Местожителство: Благоевград

МнениеПуснато на: Сря Апр 25, 2007 10:12 am    Заглавие: Отговорете с цитат

очевидно Ашли е агент под прикритиеWink

аз мога да пътувам с кучетата само с кола, и докато Багира (лабрадорката) си пътува прекрасно, Кая (златката) драйфа като побъркана, независимо, че не и давам храна 12 часа преди пътуване. Опитах веднъж с човешко хапче против прилошаване (половинка), но на нея явно не и понесе много.

Да препоръчате нещо?
Върнете се в началото
Marini
Потребител

МнениеПуснато на: Чет Дек 13, 2007 10:31 am    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз в друга връзка имам въпрос, но първо да посъветвам Janis - купи й на Кая няколко ампули Degan и направо изливай цялото съдържание на 1ампула в устата минимум 15 мин преди да тръгнете Wink

А моят въпрос е: С КУЧЕ НА ОТКРИТ СЕДАЛКОВ ЛИФТ???
Ще ходим на Безбог на ски, а там разрешават с кучета, освен това има 165 см сняг и Сахара много би се радвала, ако може да дойде с нас. Това, което ни спира е лифтът- пътят с него трае поне 45 мин, а има и прекачване на междинна станция. Немските овчарки се возят даже сами на лифта и ми е доста интересно да разбера как са научени Question Shocked Question Shocked Със сигурност бих могла да помоля за спиране на лифта при качване и слизане със Сахара, само че не знам как ще е с височината - по принцип не е много щастлива да гледа отвисоко. Как да я обезопася? Няма да мога да издържа да я стискам с ръце толкова дълго догоре, а за качване пеша и дума не може да става - който е бил знае колко е дълъг и стръмен пътя до хижата.
Ще се радвам, ако някой ме зарадва с решение Idea
Върнете се в началото
Diyana Сhar
Потребител

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 2:45 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Само при едно рязко рипване на кучето и ще го изтървеш. Можеш да пробваш да се снабдиш с детско кенгуро за големи деца и да си гушнеш в него кучето преди да се качиш. Ще се возите плътно прегърнати известно време, но поне няма да те е страх за живота му. А може и то да се чувства по-сигурно. И аз съм си мислилла за откритите лифтове, но ме е страх да се пробвам. Дори кучето да е непукистично настроено, само да реши да си намести дупето и може да политне. НЕ БЛАГОДАРЯ! А за служебните кучета... ехххх, много работи могат да правят, освен да се возят Very Happy .
Потребител

Местожителство: София

МнениеПуснато на: Пет Дек 14, 2007 6:39 pm    Заглавие: Отговорете с цитат

Виждала съм куче да се вози само на открит седалков лифт, но как беше научено незнам. Беше безпородно, на морето спирка Журналист, качваха го сутрин спасителите от плажа до горната станция където в стола му запазваха остатъците от храна, след като го нахранеха, персонала от стола го качваше обратно на лифта и айде пак долу на плажа.
За моите кучета и мен би ме било страх да ги возя. Задължително измисли как да я обезопасиш. Дияна чар е дала добро предложение, но не виждам, точно как ще побереш куче в кенгуру. Другото което ми хрумва е да и сложиш нагръдник и нагръдника по някъкав начин ( например с алпинистка карабина) да го щтракнеш за облегалката ( подобно на коланите за кола)
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    Български Голдeн Ретривър Клуб! Форуми -> Важно !!! Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети