Хендлинг

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Хендлинг

Мнение от topsi » ср яну 25, 2006 5:08 pm

Както всички предполагам знаете на 14.05 ще има специализирана изложба за нашите прекрасни кучета.
За да бъде отценено кучето както трябва то трябва да се представи както трябва.
И в България има професионални хендлери който могат да изведат кучетата, но според мен няма по голямо удоволствие от това ти сам да си покажеш кучето.
В интернет има доста матеряликак трябва да се случва, както и предполагам всеки един е разглеждал кучета от изложби и те там са в стойка.
Така има две неща който са важни , движението на кучето и как стои в стойка.
Нашите любимци са лакомници и всичко се учи лесно , но все пак трябва да се учи.
Ако някой е правил опити нека сподели какво се случва или какво не се случва.Така много лесно ще се учим един от друг.
Ако ви е интересно да слагам снимки и да се опитваме да видим какво се получава.

topsi
Потребител

Мнение от topsi » ср яну 25, 2006 5:27 pm

И понеже съдя ще е собственика на този развъдник:
http://www.dewmist.com/
може да погледнем как се представят неговите кучета да кажем за миналата 2005г.
Понеже не мога да прикача снимки пускам линк
http://www.dewmist.com/english/index.html

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » ср яну 25, 2006 7:05 pm

:shock: Този човек има стахотни кучета...или поне на външен вид и стойка изглеждат невероятно! :) И той се съди мойто добиче... :?

Аз имам въпрос...значи в началото сигурно без команда трябва да се упражняваме и по малко, стъпка по стъпка...но после каква да е командата, защото нищо не ми идва на ум... :?: Аз после и други неща ще си питам, защото ми е интерестно :wink:

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » чет яну 26, 2006 9:23 am

Първо в тренировките ще учим кучето на командата "щее". Това значи кучето да остава право на едно място без да мърда. Това е основата върху която градиш стойката.
Нашата команда в ринга е "стойка", но всеки може да си измисли негова. Както и за бягането в ринга, което се отличава с това, че кучето трябва да тича на 50 см от крака ти, а не да е залепено, та команндата за това тичане е "ринг" (за топси и дара).
Много е важно да има синхрон между хендлера и кучето. Това първо е много красиво от страни и няма как да не повлияе поне малко на съдията. Съдиите не харесват лошо представяне на кучетата. Да не можеш да му покажеш зъбите, да го изкривиш цялото, то да подскача като тичате... всички тези неща намаляват оценката на кучето. Не за друго, а просто съдията не може да оцени кучето добре. Питай Маруся, тя има опит как сама да си проваля кучето по изложби :lol:
А бе хубавото в случая е, че имаме Ели, тя знае как се правят всички тези неща.

Потребителски аватар
Vesy
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 5:13 pm

Мнение от Vesy » чет яну 26, 2006 9:37 am

Аз мисля, че трябва да се обучават стопаните, а не кучетата. :P :oops:

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » чет яну 26, 2006 9:43 am

Че кой е казал обратното. Кучетата се обучават прекалено лесно. Проблемът е в стопаните. За това учим тях. Е, има и такива които си знаят всичко по рождение :lol:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » чет яну 26, 2006 9:47 am

kreyz написа: Е, има и такива които си знаят всичко по рождение :lol:
Да, ама сме много малко! :lol: 8) :lol: 8) :lol:

Неси
Потребител
Регистриран: чет ное 10, 2005 2:51 pm

Мнение от Неси » чет яну 26, 2006 11:21 am

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » чет яну 26, 2006 12:40 pm

:shock:
Много хубави кучета има в този сайт!
Направо подтискащо хубави!
Вярно, че хората по-трудно се учим...
А трябва ли обезателно да се явяваме на ринга (разбирай да се излагаме на ринга), когато отиваме просто за оценка? Сигурно задавам много идиотски въпрос, но САС-а в балона (ако така се нарича -САС) ми е първата изложба на която съм присъствал и нищо не ми е ясно, а и не съм чел. :oops:
Видяхте ли обаче колко посетители има този сайт?! :shock: Колкото са жителите на голям град като Бургас например! Явно сме много Golden Crazy хората!
Фрея-Белята

Гост

Мнение от Гост » чет яну 26, 2006 4:20 pm

Данчо, за съжаление ще се наложи да се излагате в ринга:)))))))))))
Но то хич не е страшно, поне ти толкова преживя че това ще ти се стори като детска играчка:)
Сериозно, само звучи страшно , но иначе е лесно и ако си потренирал проблем няма да има.Пък и все пак няма да се явяваш на състезание за хендлери, а просто ще си покажеш кучето.
И да те подсетя за родословието, защото знам че не ти се занимава ама аз съм пък досадна:)

freya
Потребител

Мнение от freya » съб яну 28, 2006 2:30 pm

Не бе Ели никак не си досадна, аз съм за бой, защото все го отлагам.
Сега като прочетох това веднага и звъннах на тази дама от развъдника. Тя (след като я изчетках, че много хубаво куче ми е продала) се сети за кое куче става въпрос и ме препрати към човека, който пък докарва кучетата от Унгария. Говорих и с него. Много любезен беше и каза, че следващата седмица пътува до Унгарския развъдник и ще види какво може да се направи по въпроса. Ще му звънна в сряда-четвъртък и тогава ще знаем нещо повече. Дано да стане. :? Ако стане ще черпя, защото ще сте в причината да се хвана да търся това пусто парче хартия.
А за това, че в ринга било лесно.... :wink: Ти що беше притеснена на САС-а в балона,а? Хем си и опитна, а кучетата ти са хем хубави, хем отлично обучени!? :wink:
А моята Фрея точно тогава ще и се доака например :shock: или някоя друга магария ще направи, да не говорим, че сигурно ще си седне на дългите уши за командите. :(
Но аз не съм човек , който лесно се отказва и ще се готвим както ни учите. Номерът с игра&учене направо промени начина на възпитание на Фрея и сега е много щастлива да учи всичко, което поискам. Не знам колко научава, аз правя много грешки, но ми се струва, че вече има ефект.
Фрея-Белята
:?: В неделя нали ще има на кой да си платя за училището? Инак ще взема да изхарча парите :wink:

topsi
Потребител

Мнение от topsi » пон яну 30, 2006 2:16 pm

Стискам палци с родословието всичко да е ОК.
А за изложбата в балона, да прав си бях много напрегната, ама то и голяма лудница:( и тясно и уж, да се бърза абе........
Ама ще си взема забележка и ще се наслаждавам на следващата изложба как ти се потиш с костюм в ринга:) пък аз ще пляскам и викам наоколо , ех, кеф ти казвам:))))))))))

freya
Потребител

Мнение от freya » пон яну 30, 2006 3:07 pm

Е хайде сега! Като казваш така само за да направя сечено няма да съм с костюм и ще съм АДСКИ спокоен, за разлика от добичето!
Не бе, ще се правя на хендлър колкото мога!
Ясно ми е, че така се прави, но не гарантираме, че ще сме на ниво!
то за нас изложбата и всичко останало си е идин вид празник.
Ще ни гледат от Европейския съюз все пак! Може и да не ни приемат!
Дреме ни на ...
Фрея-Белята

topsi
Потребител

Мнение от topsi » пон яну 30, 2006 5:49 pm

И така като споменахме костюма на Данчо , да кажа че е желателно да сте облечени прилично, т.е не с най-скъсаните дънки :) Съдийте са облечени с костюми в повечето случай, което показва отношението им към изложбата и уважение към вас и вашите кучета, та не би било добре вие с облеклото си да показвате неуважение.Е при 40 градуса не е нужно костюм и вратовръзка:)
Другия аспект е какъв цвят да е?
Ако си представяте кучето в стойка подобна на лабрадорската, т.е пред него , облеклото може да е много близко като цвят с цвета на кучето, но ако го представяте клекнали зад него и му държите опашката, цвета трябва да е контрастен , самото куче да изпъква а вие да сте фона.
За мен това е червеният цвят, ако отидете в златарски магазин ще видите че златото седи най-добре на червено кадифе, е и нашите златни кучета според мен седят най-добре на червено(ама да знаете че кадифето много лепи козина и може на финала на изложбата да сте добре космати и никой да не види че сте в червено):)
И другата причина за мен е че червеното е агресивен цвят , пък когато се състезаваш трябва да си агресивен ,ако искаш да печелиш.

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пон яну 30, 2006 6:14 pm

Ау, аз ще се чувствам като на изпит, а то няма по-шашнат човек от мен на изпит. Онова "много перспективна", което спечелихме на предната специалка ми се вижда много лесно взето. Този съдия, ако ни даде едно "перспективна", ще подскачам от щастие. Май ще ми е по-спокойно да дойда и да гледам как другите голдън-и се представят, а мойто добиче да си седи вкъщи с топката в уста. Както се казва, всека жаба да си знае гьола :wink: Има време до специалката де :)

Отговори