Хранене

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Хранене

Мнение от Valia & Kara » чет яну 26, 2006 1:17 pm

Мисля, че нямаме такава тема, а аз имам въпростче...Значи, Кара сега се храни 3 пъти на ден, но след 2 седмици ще минем на 2 храненета(сутрин и вечер), защото ставаме на 7 месеца :wink: . Сега се храним с Eukanuba Puppy & Junior Large Breed и яде по 360гр на ден. Сутрин обаче и даваме или извара+кисело мляко, или сварено месо, около 100грама. Та въпроса ми е, ако сутрин продължаваме да и даваме извара или месо, вечер трябва ли да и двам цялото количество суха храна или примерно около 200 грама? :?: Мерси за отговора :)

Потребителски аватар
Peter_Topsi
Site Admin
Регистриран: ср ное 09, 2005 10:40 pm

Мнение от Peter_Topsi » чет яну 26, 2006 2:49 pm

А каква е причината да и даваш тези добавки, еле пък извара и килсело мляко?

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет яну 26, 2006 3:02 pm

Еми малко разнообразие за кучето, сега ще кажете че няма нужда от такова, но четох в сайт-а на лабрадорите, че това не вреди на кучето и е добре за него.

Гост

Мнение от Гост » чет яну 26, 2006 4:24 pm

Аз за извара не съм много за, и то не за друго ми съдържа сол, която вече не е никак полезна.
Акоо даваш една лъжица кисело мляко лошо няма то няма нужда да променяш порциона(да го намаляваш) т.е 180гр. сутрин и толкова вечер.
Ако даваш по повече(от което няма нужда според мен) то намали сутрешният например 160 гр. и 180гр. вечер.

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » чет яну 26, 2006 4:51 pm

Мерси Ели за съвета! А що се отнася до изварата, почти сигурна съм че няма сол, ние и затова я даваме.

topsi
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 6:02 pm

Мнение от topsi » пет яну 27, 2006 10:50 am

Аз на нашият пазар извара без сол не знам да има:( Може да я опиташ , то не е нужно да е много солена, или прочети какво се съдържа ако пише на опаковката.Има обезсолена извара, ама и тя има сол просто малко по-малко отколкото в другата:)

freya
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 12:43 pm

Мнение от freya » съб яну 28, 2006 2:09 pm

И ние вече сме на 2-кратно хранане.
За да не правя грешки просто не и давам нищо друго освен Пурина Про план за малки кучета, калций и вода. В много редки случаи, ако остане нещо от човешката храна и е безсолно- може. Тя е петимна за такова нещо, но ми е много по-лесно да не я разнообразявам.
Някой ми каза, че разнообразието както хората го разбираме е нещо чуждо за кучетата. А щом в храната имало всичко необходимо, тогава за какво да се чуя дали да не сгреша като и дам това или онова.
Тя моята Фрея сама си разнообразява яденето, но това е стара и болна тема и няма да я нищя пак.
Фрея-белята

topsi
Потребител

Мнение от topsi » пон яну 30, 2006 2:19 pm

:) :) :) :D

emiliikata
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 11:10 am

Мнение от emiliikata » чет фев 02, 2006 11:48 am

Ще изкажа аз малко притеснения в тази тема, че тя си е конкретно по въпроса. Та нали се ровя и аз по разните му форуми и преди малко четох в лабрадорския разни неща за кучетата на Мила, като възраст и качване на килограми. И с риск да досадя, ама Златко явно не се развива откъм килограми. ОК той е дребосък, ама не мърда и с килограм дори. В смисъл би трябвало все още да расте, имайки предвид възрастта му. А той не и не. В неделя явно няма да се размине обсъждането на те този въпрос :?:

topsi
Потребител

Мнение от topsi » чет фев 02, 2006 12:05 pm

Аналогия м/у голдени и лабрадори не бива да се прави.Лабрадорите са много по-масивни кучета и е нормално да тежат повече, голдените са по -високи , но по леки, по елегантни.
Според мен по-добре кучето до година и половина да е по-леко , за да има хубави кости -здрави, пък после ще качи маса.
Има кучета които ядът много и не качват, има други каквото и да хапнат всичко и се лепи.Абе като при хората .Когато са по-малки и много търчат и играят и горенето е доста по-засилено.Така че не трябва да те притеснява.Пък и Златко не изглежда мършав в никакъв случай изглежда си както трябва.
Например Дара на 5м тежеше 21 кг, на година и половина 23 кг., сега е успяла да качи 2 кг(за месец). Ама това не значи че не е пораснала, то просто не се кротва:)
Ако Златко ти се струва слаб му увеличи храната.

emiliikata
Потребител
Регистриран: ср яну 25, 2006 11:10 am

Мнение от emiliikata » чет фев 02, 2006 12:20 pm

Може би това че сравнение с лабрадорите не е правилно не го съобразих. Ама случая е точно като с Дара, не мърда от 21 кг. и това си е. Или ако мърда то е по-много малко....

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет фев 03, 2006 2:04 pm

Аз имам следния проблем, не тежък, но ми е странно. Значи, като й давам храната, тя не скача около мене щастлива и пърхашта, а чака, едва ли не да я подканя да яде...да хвана купичката, да й и посоча вратата и чак тогава се размърдва да дойде да яде :shock: :?: :!: Мислех си, че по отзи начин иска да избегне комадата легни, седни, която винаги правим преди да яде, но не е това...Защото например, баща ми не я кара да прави нещо, освен с команда "вземи" да почне да яде. А иначе Кара си яде с удоволствие, омита всичко, това не е проблем...(после даже идва да ми благодари с мокра муцуна), но просто ми се струва странно, как не идва да яде с охота. Някакви предложения?

topsi
Потребител

Мнение от topsi » пет фев 03, 2006 2:15 pm

Валя, ма то нямате никакъв проблем.То Кара е умничка и си е научила ритуала, защо да подскача като знае какво ще се случи.Държи се супер адекватно, и причина за каквото и да е притеснение няма.Предполагам че като малка е подскачала сега е голяма и знае:)
ПОнеже сега към храната давам ориз , та вари се ориза , след това взимам купите слагам ориса и храната , след това слагам купите на балкона за да истине, през това време двамата си лежат все едно нищо .След това взимам купите от балкона и те са се донесли и са седнали , ако държа купите и не ги слагам на земята ,без команда след малко лягат пак ме гледат , ако продължавам да ги държа се изправят и пак чакат, това са и 3-те команди който правя за задръжка и те милите като не командвам нищо дават волна програма на кое ще кълва:) аз решавам да е на седни и казвам, те сядат оставям купите на пода , сменям вода моткам се поливам цветя и след малко давам команда за ядене , през това време около купичката на големия има локвичка, но и за момент не си е позволил да подскача защото така само ще се забави процеса , пък той си знае:)))

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет фев 03, 2006 3:01 pm

Пфу, отдъхнах си...все си мисля, че малкия дявол се опитва да ме метне:)

topsi
Потребител

Мнение от topsi » пет фев 03, 2006 4:00 pm

Ех, сега пък ти:)))))))
ако скачаше непрекъснато щеше да има скача и ми пречи не мога да и дам да яде.
Сега пък защо не скача.
Добре че надявам се поне още не се е научила да чете форума че щеше да каже
" е нема угодиа-каквото и да направя все не е ок" :))))))))

Отговори