Почистване на ушите

Всичко свързано с обучението и отглеждането на Голдъна
Потребителски аватар
pepi71
Потребител
Регистриран: вт авг 21, 2007 9:56 am

Почистване на ушите

Мнение от pepi71 » пет окт 05, 2007 12:45 pm

Изчетох и чух противоречиви мнения по отношение на почистването на ушите. Тъй като Бъди не дава да му ги докоснем, купих капки, които разтваряли ушната кал и допълнително почистване не е необходимо. Смятате ли, че това е достатъчно? Да не би да пропускам нещо!

Потребителски аватар
hera
Потребител
Регистриран: вт юли 10, 2007 9:57 pm

Мнение от hera » съб окт 06, 2007 7:15 pm

Принципно е хубаво да му следите ушите-колко ушна кал събират, сърбят ли го и т.н.Ако ушната кал не е много може би капките са достатъчни,но има случаи, в които се образува повечко ушна кал и дори и кучето да дава на собствениците си да му бъркат в ушите,това не е достатъчно,а си трябва лекар.Така че мисля, че след известно време вие сами ще си прецените дали капките са ви достатъчни.
Изображение

4u64ica
Потребител
Регистриран: ср ное 09, 2005 11:47 am

u6na kal

Мнение от 4u64ica » пон окт 08, 2007 10:30 am

Здравей, Това, което правя аз е два пъти в месеца на малко памук, предварително напоен и изстискан в спирт, поставен на показалеца почиствам едното ухо. С друг памук - другото. Така не е болезнено за кучо. От Душко знам, а той за мен е корифей, че не трябва да чистя ушите с клечки за уши.
Дано да съм помогнала.
Маруся

Dimitrov
Потребител
Регистриран: пет юли 13, 2007 8:14 pm

Мнение от Dimitrov » пон окт 08, 2007 7:36 pm

а въпроса със миенето на зъбите колко често трябва да става.И някой прави ли го въобще?

evelina
Потребител
Регистриран: ср дек 14, 2005 10:12 pm

Мнение от evelina » вт окт 09, 2007 8:48 am

С домакинска хартия ги чистя аз,не пуска влакна.След плуване,както казва чушчица,защото спирта изсушава допълнително.Зъбите ги мия 1 път месечно,като преди това ги почиствам с кюрета от зъбния камък-Сарди вече е почти на 6 години и се натрупват налепи.За да ми е по-лесно,предварително му давам топка в устата,за да си работя на спокойствие :wink: Все пак,процедурата не е безобидна и трябва да се внимава.Отначало започнах да чистя зъбния камък с чаена лъжичка,хващайки я за долната й част,т.е получава се нещо като малка шпакла.За малките кученца не е нужно почистване на зъбния камък.Също така сега и през лятото давам всеки ден твърдата част от 2-3 домата(дупето на домата,това,което изрязваме)Домата съдържа салицил,който също спомага за разграждането на зъбния камък.Има и друг начин за махането му,но това е друга тема.

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 7:12 pm
Контакти:

Мнение от Iglika » ср окт 10, 2007 9:54 pm

Чисти се само ушната мида, никога не се бърка в ушния канал - това важи и за хората и за кучетата. В ушния канал бърка само лекар, ако е необходимо. затова са противоречиви мненията за ушите. Един ти говори за каналите и ти казва не се чистят в никакав случай, друг ти говори за ушната мида и ти казва чисти я с това и това.
Ако случайно в канала се събере много ушна кал, се капят капки Епи отик, които помагат на ушната кал да се разтвори и да излезе от канала, като кучето я изтръсква заедно с капките. Ако ушния канал мирише лошо и секретира по-често от обичайното, значи става въпрос за възпаление и се ходи на лекар.

Потребителски аватар
pepi71
Потребител
Регистриран: вт авг 21, 2007 9:56 am

Мнение от pepi71 » чет окт 11, 2007 8:49 am

Благодаря много!

Потребителски аватар
sisi_dqvol4eto
Потребител
Регистриран: пет дек 05, 2008 9:22 am

Мнение от sisi_dqvol4eto » ср апр 15, 2009 1:23 pm

Искам да попитам има едни специални лосиони за почистване на уши някой ползвал ли ги е ??? Има и такива специлни мокри кърпички !! Някой да ги е изпробвал ?
Изображение Изображение

kami_zamfirova
Потребител
Регистриран: пон ное 23, 2009 7:26 pm
Контакти:

Мнение от kami_zamfirova » нед яну 10, 2010 7:59 pm

А колко често се чистят ушите,аз на Голди и ги чистя всяка неделя,това правилни ли е или не,нашият ветеринар каза да ги чистя с марла напоена с кислородна вода,но понеже имаше повече ушна кал вчера ни исписа някъкъв шпрей за уши.
Изображение

Потребителски аватар
Ива Малджиева
Потребител
Регистриран: чет мар 22, 2007 4:34 pm
Контакти:

Мнение от Ива Малджиева » нед яну 10, 2010 10:11 pm

Моя опит показва,че колкото по-често се чистят ушите,толкова по-бързо се замърсяват- като при хората. За всяко куче е индивидуално,просто наблюдавайте. :)
Аз чистя ушите на Крис веднъж месечно (ориентировъчно) или когато е нужно.
Ползвам капки за уши на фирма Virbac. Капвам малко в ухото и малко на тампон памук и изчиствам ушната мида- БЕЗ да бъркам навътре.
Може и след къпане,докато е още влажно кучето да се изтриват с хавлийката.:)
Изображение
--->Винаги ще те пазя в сърцето си,мое малко ангелче Фери....Обичам те!!!

Отговори