История на породата ГР в България?

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

История на породата ГР в България?

Мнение от Valia & Kara » пон дек 03, 2007 10:09 pm

Интересно ми е кога са внесени първите голдън ретривъри в България, от коя страна са внесени...дали от някъде може да се получи такава информация?В БРФК, дали я имат и дали всеки има достъп до нея? :?:

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт дек 04, 2007 9:28 am

Веднъж бях помолен да напиша история на породата в България, и криво-ляво успях да събера някакви данни - ставаше въпрос за поредното издание на "GOLDEN RETRIEVER 4TH BOOK OF CHAMPIONS" на г-жа Valerie Foss. Имаше обаче доста "дупки" в информацията.

Мисля, че Ива има доста данни, както и доста други хора. Досега обаче не е правен класифициран подбор и проучване, или поне аз не знам. Добре е, който има желание, да помогне за съставянето на една такава статия. Аз ще помагам с това, което имам събрано, естествено.

Съмнявам се, че в БРФК имат събрана история на породата. Може би могат да ни кажат кое е първото регистрирано куче в племенната книга, но надали могат да помогнат с кой знае каква информация. Но ще проверя.

P.S. Валя, четеш ми мислите 8) . В неделя разглеждах книгата за далматините в България и си мислех, че е добре да напишем и "нашата" история.

Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт дек 04, 2007 12:59 pm

Ей, супер! Значи, поне има желание да се направи нещо подобно.
А текста за г-жа Valerie Foss пазиш ли го? Може ли да го сложиш тук?
Аз може да отскоча до БРФК, като имам време, за да проверя какво имат там. Мисля, че далматините имат най-добрата база данни за развитието на тяхната порода в България.

Потребителски аватар
Красен
Председател на БГРК
Регистриран: ср ное 09, 2005 4:38 am

Мнение от Красен » вт дек 04, 2007 1:15 pm

Сигурно го пазя някъде, но не мисля, че мога просто да го "плесна" тук. Предпочитам да го използвам за база на ново проучване, защото сигурно има доста неточности.

Отговори