Литература за Голдън Ретривър

Важни теми и въпроси свързани с клуба
Valia & Kara
Потребител
Регистриран: съб ное 19, 2005 2:08 pm
Контакти:

Литература за Голдън Ретривър

Мнение от Valia & Kara » пет дек 28, 2007 7:54 pm

Тук ще се слага информация за книги и литература относно голдън ретривъра. Българската литература, за съжаление е много оскъдна, но аз бих препоръчала:

Моето куче: Голдън Ретривър
автор: Нона Килгор Бауер
издателство СофтПрес
раздел Домашни любимци
година на издаване 2007
ISBN 9789546854865
страници 164
тегло 435грама
размери 23x16.5
Изображение

Всичко за кучето: Наръчник на собственика
автор: Д-р Брус Фогъл
издателство Зенит
раздел Домашни любимци
година на издаване 2004
ISBN 9549390020
страници 288
тегло 600грама
размери 21.5x14.5
Изображение

Енциклопедия на кучето
Данни за книгата

* Автор Веселин Денков
* Страници 496
* Издателство Ик Хоризонти
* Година на издаване 1996
* Засяга Кучето през вековете
* Засяга Кинологията
* Засяга Размножаването
* Засяга Храненето
* Засяга Кучешки професии
* Засяга Обучение и дресировка
* Засяга Етологията
* Засяга Хигиена и козметика
* Засяга Болестите
Изображение

Това дали не е по-новото издание на горната книга ,някой да я е чел или разглеждал?
Енциклопедия за кучето / Кибела
автор: Веселин Денков
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » пет дек 28, 2007 7:56 pm

Тук ще сложа и чуждестранната литература, ама друг ден :wink:

Потребителски аватар
Lucky*
Потребител
Регистриран: пет окт 12, 2007 2:43 pm
Контакти:

Мнение от Lucky* » пет дек 28, 2007 9:15 pm

Моето куче: Голдън Ретривър съм го прочела и много помага за начинаещи като мен и настоящи собственици,сега чета "Живея с куче" на Младен Атанасов-съставител и Атанас Стаменов-редактор на издателство ЕТ "ЖИВОТНО" тя също е полезна :wink:

ЛИТЕРАТУРА (отзад на втората книга го пише)
Ютен Ж. "Ще имаме добро куче",Париж,1991

Тейлър Д. "Вашето куче",Лондон,1986

Фогел Бр."Аз,кучето",Лондон,1993

Вимер К. "Раздвижете кучето си",Щутгарт,1992

Микулица Вл."Опознай своето куче",Прага,1991

Палпър Дж."Практически наръчник",Лондон,1987

Койчев,Елезов,Камбуров,Димов,Георгиев,"Болести при кучето",София 1992
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб дек 29, 2007 10:54 am

Lucky*, ти последните книги чела ли си ги? Питам, защото аз книгите, които препоръчах съм ги чела и знам, че в тях има полезна информация.
Прости не ми се иска да препоръчваме случайни неща, които не са проверени като източници. :wink:

Потребителски аватар
Lucky*
Потребител
Регистриран: пет окт 12, 2007 2:43 pm
Контакти:

Мнение от Lucky* » съб дек 29, 2007 4:55 pm

Еми не съм все още,но като прочета тази ако намеря някоя от тях ще почна да я чета,но се извинявам че не съм ги прочела а съм ги написала просто не съм разбрала.Извинявам се :(
Изображение

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 7:12 pm
Контакти:

Мнение от Iglika » нед дек 30, 2007 3:22 pm

Аз пък си мисля, че всяка литература би била от полза.
Изображениеwww.bglabradors.com

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед дек 30, 2007 3:40 pm

Литературата е полезна без съмнение, но в по-старите книги може да има съвети, които не са точно верни. Затова аз препоръчвам книги, за които след време няма да се обърнат и да кажат "Ти ми каза тази книга, там пише така, а то се оказва, че не е вярно". Кой виновен, аз? Както казах не съм чувала за литературата, която даде Lucky*, затова нямам мнение за нея. Ако някой има, ще се радвам да сподели.
Lucky*, нищо фатално не е станало! :D Радвам се, че четеш за любимата порода!

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » съб яну 05, 2008 6:14 pm

Много странно... аз съм съгласна с Иглика и съм сигурна, че можеш да подбреш най-важното от всяка една книга! Валя, така като е тръгнало направо напиши кои книги да четат (според теб!) хората и заключи темата :?
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » съб яну 05, 2008 7:15 pm

Понякога се чудя аз на български ли пиша или на някаквъв друг неразбираем език :roll:
Нека да почна от начало, пък дано стане по-ясно. Книгите, които съм сложила тук, съм ги чела и затова ги препоръчвам, знам че в тях има полезни неща. За другите, които са дадени тук, НЕ съм ги чела и нямам мнение, затова и не ги коментирам дали са добри или лоши. Ще се радвам, ако някой ги е чел и сподели дали е намерил нещо полезно в тях.
Нищо нямам намерение да налагам, да заключвам теми и да подбирам най-важното от която да е книга. Всеки сам може да си прецени какво да чете и от какви знания има нужда. Щеше ми се тази тема да полезна за новодошлите, ама май няма да стане.

Потребителски аватар
mi6eto_i_ashley
Потребител
Регистриран: вт ное 22, 2005 10:52 am
Контакти:

Мнение от mi6eto_i_ashley » съб яну 05, 2008 8:23 pm

Май не... не е това начина! :? Става като с календара...
GOLDEN RETRIEVER AGILITY TEAM
Изображение

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » нед яну 06, 2008 12:31 pm

Какво му беше на календара, не разбрах това подмятане? Ако имаш нещо да ми казваш давай, не обичам такива недомлъвки. Можеше да не занимаваш с тях четящите форума, ама...

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » вт яну 08, 2008 12:12 pm

Чела съм "Моето куче: Голдън Ретривър " и "Всичко за кучето: Наръчник на собственика" и мога да потвърдя,че са много полезни.Сега започнах "Обучение на кучето" от Жоел Дьоас,изд.Прозорец.Засега съм в началото на книгата,но ми харесва.Пише,че книгата е наградена с годишната награда на Европейската асоциация на етолозите.Авторът на книгата е ветеринарен лекар,специалист по поведението на домашните животни.Той е преподавател и международен консултант,председател на Европейското дружество на ветеринарите.
На задната корица на книгата пише:
Тази книга е необходима за хората,които обичат кучета,както за любители,така и за професионалисти.
Искате ли куче?Тази книга обяснява как да го изберете,как да общувате с него и да изпитвате взаимно щастие.
Имате кученце?Тази книга ще ви ръководи стъпка по стъпка в неговото развитие,ще ви научи каква е йерархията в неговия живот,как се изгражда неговата личност,как се приспособява към заобикалящата го среда и как то се учи на самоконтрол.
Имате куче с проблеми?Тази книга ще ви помогне да разбирате и предотвратявате поведенческите смущения,които сте забелязали в своето куче.
Възпитанието на кучето е изключително изживяване.То въвлича кучето в безкрайно приключение,което увеличава неговата интелигентност и улеснява вписването му в човешкото общество и заобикалящата го среда.
Книгата е 288 стр.,цена-8,90лв.Разделена е на три части.
ПЪРВА ЧАСТ-Що е то куче?Защо куче?
Включва обяснения за общуването на кучето и човека,йерархията,самоличността на кученцето...
ВТОРА ЧАСТ-Развитие и приобщаване на кучето
Включва обяснения за обучението и развитието на кучето,времето около раждането,в компанията на майката и гледача,първите рефлекси,напускането при майката и запознанството с новите стопани,вземането на кученце,изборът на кученце,вземане на възрастно куче...
ТРЕТА ЧАСТ-ОБУЧЕНИЕ НА КУЧЕТО
Тази част изцяло засяга обучението на кучето-поощрението,наказанието,кучето в училище,основни команди,практическо обучение и съжителство,детето и кучето...

Потребителски аватар
Iglika
Потребител
Регистриран: пон ное 21, 2005 7:12 pm
Контакти:

Мнение от Iglika » вт яну 08, 2008 12:24 pm

"Обучение на кучето" от Жоел Дьоас е много добра книга от гледна точка на психологията на кучето. Изяснява много загадки в общуването между хора и кучета. Предлага начини за правилното формиране на личността на кучето с помоща на отглеждането и възпитанието.Жоел Дьоас от своя страна е един от специалистите в областта кучешка психология.
Изображениеwww.bglabradors.com

Valia & Kara
Потребител
Контакти:

Мнение от Valia & Kara » вт яну 08, 2008 12:27 pm

Тази книжка не я знаех, признавам си. Много полезно, love_goldens, браво!
А аз да допълня инфото за нея, че изглежда така:
Изображение

Потребителски аватар
love_goldens
Потребител
Регистриран: ср ное 21, 2007 7:15 pm

Мнение от love_goldens » вт яну 08, 2008 12:59 pm

В "Световна енциклопедия на кучетата" от Венелин Динчев,изд.Труд има подробности за Златния ретривър като произход,история,общ вид и стандартните размери според FCI,AKC,KC.Честно казано,не знам дали си заслужава да я купувате/все пак цената и е 30 лв./,защото можете да намерите това в интеренет или други книги.Ако нещо ви интересува,свързано с тази енциклопедия,аз съм насреща. :wink:

Отговори